چطوری زیست رو بخونم تا خوب یاد بگیرم؟-روش مطالعه زیست رتبه های برتر کنکور

روش مطالعه زیست

چطوری زیست رو بخونم تا خوب یاد بگیرم؟!؟

سلام به همه­ ی مکتبستانی های عزیز, به ویژه داوطلبین عزیز کنکور ۱۴۰۱ در رشته های مختلف. تو این مقاله به صورت دقیق و جامع به تحلیل روش مطالعه زیست در کنکور می­پردازیم. لذا در ادامه بهترین روش مطالعه زیست با استفاده از کتاب درسی و کتاب کمک درسی رو برای داوطلبین مطرح میکنیم.

 

زیست شناسی سخت یا آسون :

بیایم یکم درباره درس زیست شناسی با هم صحبت کنیم, اکثر دانش اموزان بر این باورند که زیست شناسی درسی حفظی است و صرفا خواندن متن کتاب درسی و تست کم برای پاسخگویی به این سوالات کفایت می کنند که این باور و اعتقادی کاملا غلط می باشد. در کنکور تست هایی که مطرح می شود مفهومی است و محتوای و مفهوم مباحث برای طرح تست مدنظر طراح قرار می گیرد

توجه کنید تایمی که در کنکور به درس زیست شناسی اختصاص داده می شود محدود است پس  دانش اموز باید به سطحی از تسلط بر درس زیست شناسی  برسد که بتواند مباحث را  تجزیه و تحلیل کند و به مفهوم انها پی ببرد  و همچنین هر چقدر سوال توسط طراح  به چالش کشیده باشد او از پس حل سوال براید.

 

مطالعه مناسب اصلی مهم در یادگیری زیست شناسی  :

وقتی دانش اموز بتواند از متن مورد مطالعه سوالات استاندار و مناسبی طرح کند این به این معناست که دانش اموز به مفهوم موضوع پی برده است. برای رسیدن به این  مهارت ها صرف مطالعه ی متن کتاب و تست اندک کفایت نمی کند و دانش اموزی موفق است که پنجاه درصد از زمان مطالعه ی خود را به مطالعه ی متن کتاب و پنجاه درصد باقی مانده را به حل و تجزیه و تحلیل تست های مبحث مورد نظر بپردازد. در حل تست ها دقت کنید که حتی اگر جواب صحیح به تست مورد نظر دادید بقیه گزینه هارا نیز بررسی کنید.پس از حل تست مورد نظر و تجزیه و تحلیل صورت سوال و گزینه ها یه سراغ پاسخ نامه رفته و ان را به دقت مطالعه کنید و اگر نکته ای ذکر شده بود که ان را نمی دانستید؛ در دفتر خلاصه یا حاشیه ی کتاب درسی یادداشت کنید.

شکست در کنکور و موفقیت پس از آن | 10 نکته برای موفقیت در کنکور

 

در پایان مطالعه هر مبحث چه کنیم؟

در پایان مطالعه ی یک مبحث مجموعه ای از سوالات ان بحث را انتخاب کرده و مورد بررسی قرار دهید و پس از ان متوجه خواهید شد در فهم کدام قسمت دچار مشکل هستید و یا کدام قسمت را فراموش کرده اید که در این حالت به مطالعه ی ان قسمت بمردازید و مرورش را در برنامه ی خود قرار دهید. در هنگام مطالعه زیست ابتدا به درک کلی از مبحث مورد مطالعه برسید سپس به بررسی جزئیات بپردازید. درس زیست شناسی حتما باید به صورت ترکیبی مورد مطالعه و بررسی قرار گیرد و در این درس سوالات ترکیبی دشواری مطرح می شود که پاسخگویی به انها ملزم تسلط بر هر سه کتاب درسی است.

پس از حل تست‌های زیاد و متنوع دانش اموز قادر است سطح سوال را تشخیص داده و همچنین بفهمد که کدام تست استاندارد است و کدام استاندارد نیست. دقت کنید که رشد درصد زیست امری تدریجی است و شما با رعایت این نکات شاهد رشد تدریجی درصد خواهید بود.

 

و اما کلام آخر با کنکوری های ۱۴۰۱

خب با هم درباره زیست شناسی حسابی صحبت کردیم و سعی کردیم به شما راهکاری بدیم تا بهتر با مطالعه این درس کنار بیاین و درک مفهومی بالاتری از این درس داشته باشین. رفقی امسال باید شبانه روز تلاش کنین و از همه امکانات، بهره ببرین تا به هدفتون برسین. یادتون باشه که موفقیت در تحصیل، برآیند عوامل زیر است:

۱ . میزان تلاش و کوشش، به گونه ای که بر اساس برنامه ای منظم صورت گیرد و نتیجه چنین تلاشی، باید متناسب با میزان صرف وقت باشد. به طور مسلم کوشش های منظم و پیگیر برای تسلط بر موضوع درس، نقش مؤثری ایفا می کنند.

میزان تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور 94

۲ . انگیزه و علاقه که عاملی درونی است و به روشن شدن هدف درس، بستگی و ارتباط مستقیم دارد.

۳ . تجربیات قبلی که مفهوم دقیق آن…

 

یک جلسه مشاوره تلفنی رایگان راهنمایی برای کنکور ۱۴۰۱ میخواهید؟

آیا قصد دارید در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنید؟ آیا نیاز به نحوه مطالعه و برنامه ریزی صحیح دارید ؟

مایلید یک جلسه مشاوره رایگان با مشاورین دانشجوی پزشکی و دندان پزشکی ما داشته باشید؟

کافیست همین الان “کنکور ۱۴۰۱” را به ۱۰۰۰۳۴۷ پیامک کنید.

مشاورین ما با شما تماس می گیرند و شما را راهنمایی می کنند.

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

8 دیدگاه برای “چطوری زیست رو بخونم تا خوب یاد بگیرم؟-روش مطالعه زیست رتبه های برتر کنکور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود