دفترچه کنکور ۱۴۰۱ | دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱

دفترچه کنکور

آشنایی کامل با دفترچه کنکور ۱۴۰۱

سلام به همه ­ی مکتبستانی های عزیز, به ویژه داوطلبین عزیز کنکور ۱۴۰۱ در رشته های مختلف. تو این مقاله قصد داریم  به صورت کامل دفترچه کنکور رو براتون معرفی کنیم, خیلی خوبه که با دید دقیقی از سوالات و زمانی که برای جواب دادن به هرکدوم دارید, تو آزمون شرکت کنین.

بنابرین براتون همه درسا رو خیلی دقیق معرفی میکنیم و شرایط پاسخگویی هرکدوم رو بهتون میگیم, اینجوری میتونین استراتژی مناسب خودتون برای ترتیب جواب دادن به درسا رو هم مشخص کنین. پس هر رشته ای که هستی واجبه که این مقاله رو تا آخر بخونی و برای خودت اطلاعاتش رو ذخیره کنی، میخوام یجوری دفترچه کنکورت رو بهت معرفی کنم که خیالت راحت بشه.

در طی دو دهه گذشته کنکور سراسری بزرگترین رقابت علمی کشور بوده است و هر ساله داوطلبان زیادی در قالب پنج گروه آزمایشی برای ورود به دانشگاه های معتبر کشور و تحصیل در رشته مورد علاقه خود با یکدیگر رقابت می کنند.یکی از از عوامل موثر در کسب رتبه دلخواه در کنکور سراسری، مرور سوالات کنکور های سراسری سال های گذشته می باشد.

داوطلبان واجد شرایط ثبت نام کنکور سراسری در کنار انتخاب بهترین منابع کنکور، باید یک برنامه ریزی مناسب برای مطالعه و تست زنی به شکلی هدفمند و همسو با شرایط خود داشته باشند.

مطالعه و تجزیه و تحلیل دقیق سوالات این آزمون ها می تواند داوطلبان را با چگونگی طراحی سوالات و دید طراحان کنکور در هر یک از مباحث آشنا کرده و ساختار کلی آزمون سراسری در هر یک از دروس را برای داوطلبین مشخص کند. از همین رو تیم مشاوره مکتبستان سوالات کنکور داخل و خارج از کشور در چند سال اخیر ( ویژه داوطلبین نظام جدید) را همراه با پاسخنامه تشریحی برای شما جمع آوری کرده است تا به شما داوطلبان گرامی جهت رسیدن به رتبه مورد نظر خودتان کمک کرده باشیم.

رقیق ترین بودجه بندی کنکور 1401 [ نظام جدید و قدیم ] | مشاور و برنامه ریزی

 

دفترچه عمومی به صورت مشترک برای تمام رشته ها

خب دفترچه عمومی تو تمام رشته ها ۱۰۰ سوال داره که مدت زمان پاسخگویی به این دفترچه ۷۵ دقیقه هست. حالا بهتون میگم که هر درسی چند سوال داره و به صورت کلی و تست محور چقدر زمان داریم که به این دفترچه جواب بدیم. بنابرین برای پاسخ دادن به هر تست به این مقداری که میگیم زمان دارید.

ادبیات۲۵ سوال۱۸ دقیقههر تست ۴۳ ثانیه
 عربی۲۵ سوال۲۰ دقیقههر تست ۴۸ ثانیه
دینی۲۵ سوال۱۷ دقیقههر تست ۴۱ ثانیه
زبان۲۵ سوال۲۰ دقیقههر تست ۴۸ ثانیه

دفترچه اختصاصی برای رشته تجربی

دفترچه اختصاصی برای رشته تجربی ۱۷۰ تا سوال داره و ۱۷۵ دقیقه هم برای پاسخگویی به سوالاتش زمان گذاشتن, البته با توجه به این که اکثر داوطلبین به درس زمین شناسی پاسخ نمیدن, میشه زمان این درس رو برای دروس دیگه هم ÷خش کرد که این بستگی به میزان آمادگی شما تو هر درسی داره. بنابرین برای پاسخ دادن به هر تست به این مقداری که میگیم زمان دارید.

زمین۲۵ سوال۲۰ دقیقههر تست ۴۸ ثانیه
ریاضی۳۰ سوال۴۷ دقیقههر تست ۹۴ ثانیه
زیست۵۰ سوال۳۶ دقیقههر تست ۴۳ ثانیه
فیزیک۳۰ سوال۳۷ دقیقههر تست ۷۴ ثانیه
شیمی۳۵ سوال۳۵ دقیقههر تست ۶۰ ثانیه

دفترچه اختصاصی برای رشته ریاضی

دفترچه اختصاصی برای رشته ریاضی ۱۳۵ تا سوال داره و ۱۷۵ دقیقه هم برای پاسخگویی به سوالاتش زمان گذاشتن, با توجه به این که حجم بالایی از سوالات این رشته به صورت محاسباتی هست, لذا زمان بیشتری برای تعداد کمتری سوال لحاظ شده. بنابرین برای پاسخ دادن به هر تست به این مقداری که میگیم زمان دارید.

تاثير سوابق تحصيلي در کنکور 94 تغييري نمي کند
ریاضی۵۵ سوال۸۵ دقیقههر تست ۹۲ ثانیه
فیزیک۴۵ سوال۵۵ دقیقههر تست ۹۲ ثانیه
شیمی۳۵ سوال۳۵ دقیقههر تست ۶۰ ثانیه

 

دفترچه اختصاصی برای رشته انسانی

دفترچه اختصاصی برای رشته انسانی ۱۸۰ تا سوال داره و ۱۶۵ دقیقه هم برای پاسخگویی به سوالاتش زمان گذاشتن. نکته جالب تو این دفترچه تعداد دروس مختلف و تعداد سوالات به نسبت کمتری هست که تو هر کدوم قرار داره, البته مثل دروس عمومی تو این دفترچه مجددا دروس فارسی و عربی رو هم داریم که سوالات سخت تری نسبت به دفترچه عمومی دارن. بنابرین برای پاسخ دادن به هر تست به این مقداری که میگیم زمان دارید.

ریاضی۲۰ سوال۲۵ دقیقههر تست ۷۵ ثانیه
اقتصاد۱۵ سوال۱۰ دقیقههر تست ۴۰ ثانیه
فارسی تخصصی۳۰ سوال۳۰ دقیقههر تست ۶۰ ثانیه
عربی تخصصی۲۰ سوال۲۰ دقیقههر تست ۶۰ ثانیه
تاریخ و جغرافیا۳۰ سوال۲۵ دقیقههر تست ۵۰ ثانیه
علوم اجتماعی۲۰ سوال۱۵ دقیقههر تست ۴۵ ثانیه
فلسفه و منطق۲۵ سوال۲۵ دقیقههر تست ۴۵ ثانیه
روانشناسی۲۰ سوال۱۵ دقیقههر تست ۴۵ ثانیه

دسته بندی سوالات کنکور سراسری :

۱ – سؤال های مطابق کتاب: این سؤال ها، سؤال هایی هستند که دقیقاً از متن و مثال های کتاب درسی انتخاب شده اند و فقط ممکن است اعداد آن تغییر یافته باشند یا تمرین مربوط به یک بخش، در بخش دیگر به عنوان سؤال طرح شده باشند.

۲ – سؤال های مشابه کتاب: سؤال هایی هستند که درصورت تسلط کامل روی متن کتاب درسی و تمرین های آن، قادر به پاسخ گویی سؤال ها خواهید بود.

چند درصد از سوالات کنکور تکراری است؟ | معرفی مباحث مهم و سوالات پر تکرار کنکور تجربی

۳- سؤال های مشابه کنکورهای گذشته: سؤال هایی هستند که اگر کنکور چند سال اخیر را مطالعه کرده و تست های آن را مورد بررسی قرار داده باشید، قادر به پاسخ گویی به آنها خواهید بود.

۴- سؤال های با ایده جدید: سؤال هایی هستند که از حالت معمول تست های کنکور خارج است و احتیاج به ابتکار شما دارد که مطمئنا این سؤال ها برای بررسی بهره هوشی داوطلبان، قدرت ذهنی در حل مسائل و میزان آرامش و اعتماد به نفس آن ها طرح می شود.

۵- سؤال های زمان گیر: سؤال هایی که چندان احتیاج به ابتکار و ایده ندارند و با اطلاعات کتاب قادر به پاسخ گویی آن ها خواهید بود؛ ولی زمان زیادی از شما خواهند گرفت!

 

یک جلسه مشاوره تلفنی رایگان راهنمایی برای کنکور ۱۴۰۱ میخواهید؟

آیا قصد دارید در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنید؟ آیا نیاز به نحوه مطالعه و برنامه ریزی صحیح دارید ؟

مایلید یک جلسه مشاوره رایگان با مشاورین دانشجوی پزشکی و دندان پزشکی ما داشته باشید؟

کافیست همین الان “کنکور ۱۴۰۱” را به ۱۰۰۰۳۴۷ پیامک کنید.

مشاورین ما با شما تماس می گیرند و شما را راهنمایی می کنند.

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود