درس های عمومی در تابستان

درس های عمومی در تابستان

در آغاز تابستان و شروع سال کنکور همواره به دنبال تعادل ها هستیم تا بتوانیم ساعت مطالعه ی مفید و کارآمدی داشته باشیم. از جمله تعادل هایی که باید در برنامه رعایت شود میزان مطالعه ی اختصاصی ها و عمومی ها است. همیشه نگاه ما به درس های اختصاصی خاص بوده و به اندازه کافی برای این دسته از درس ها، هم وقت صرف رفتن به کلاس می کنیم و هم مطالعه و تمرین تست داریم؛ اما به راستی سهم درس های عمومی چه می شود؟ برای درس های عمومی چه کاری می توانیم انجام دهیم؟

درس های عمومی در تابستان
درس های عمومی در تابستان

روش مطالعه درس های عمومی

یکی از راهکارهای مناسب در آغاز سال کنکور، یادگیری سبک مطالعه درس های عمومی است. از آنجا که نگاه ما به این درس ها در اغاز سال کم رنگ است و رفته رفته مطالعه آن ها را جدی تر می گیریم باید تأکید ویژه ای برای کنترل هرچه بهتر این درس ها داشته باشیم.

تمرین تست های عمومی: زمانی برای یادگیری

یکی از استانداردهای مطالعه و تمرین، تمرین و تسلط روی سؤالات کنکورهای سال های گذشته است؛ زیرا این دسته از سؤالات استاندارد است و ما را در راستای اهداف خود پیش می برد. از جمله تمرین های کارآمد، بررسی سؤالات عمومی کنکورهای سایر رشته ها است. از طرفی تمرین سؤالات عمومی فرصتی برای یادگیری درس های عمومی است.

راهکار مناسبی که می تواند هر کدام از موضوعات بالا را پوشش دهد، دوره ی مجموعه کنکورهای عمومی سال های گذشته در فرصت تابستان است که در آزمون های تابستان به دلیل اهمیت این موضوع سؤالات ضمیمه نیز مطرح می شود. منبعی که این مجموعه ها را شامل می شود کتاب زرد عمومی است.

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود