دانلود جزوه زیست دوازدهم

دانلود جزوه زیست دوازدهم

دانلود جزوات درس زیست شناسی پایه ی١٢ امامروزه به دلیل پیش رفتن سوالات کنکور به سمت مفھمومی ،مخصوصا در درس زیست شناسی نیاز به دانلود جزوه زیست دوازدهم که نکات ختلف را به صورت ترکیبی اورده است بسیار مھم است.

جزوه ای که در این پست برای دانلود قرار دادیم، شامل تمامی فصول و بخش های درس زیست شناسی است و شما می توانید از این جزوه برای یادگیری بهتر و آسان تر درس زیست شناسی پایه دوازدهم استفاده کنید.

در دانلود جزوه زیست دوازدهم باید چه ویژگی هایی را در نظر داشته باشیم؟

 • کم حجم و مفید باشند
 • از تمام قسمت کتاب و حتی شکل ھا در نوشتن جزوه بھره برده بشود
 • جزوات زیست شناسی قید ھای کتاب درسی را در بربگیرند

دانلود جزوه زیست دوازدهمفصول مھم زیست شناسی به قرار زیر است:

 • سوالات دودمانه مربوط به مبحث ژنتیک که ھر ساله یک ١ تست را به خودش اختصاص می دھد.
 • سوالات مبحث شارش انرژی (در حدود ٢ تا ٣ تست)
 • سواالات مربوط به مبحث میکروب (باکتری، قارچ و آغازیان) که چیزی در حدود ۶تا ٧ تست را به خود اختصاص می دھند.
 • سوالات مبحث گیاھی که از فصول مختلف کتاب درسی (بخش ھایی از فصول ٢ و۴ و ۶ و ٨ از کتاب زیست سال١٠ام  تجربی ) فصل ٩ و ١٠ از زیست سال ١١ام تجربی (چیزی در حدد ٧ تا ٨ تست)
 • مبحث قلب که ھر ساله چند سوال را به خودش اختصاص می دھد.
 • مبحث پروتئین سازی
 • رشد و تولید مثل انسان
 • مبحث گوارش
 • از مبحث عصب شناسی نیز ھر ساله سوال داریم که جزو سوالات سختکنکور سراسری محسوب میشود.

 

نحوه مطالعه درس زیست دوازدهم

مهم ترین نکته این است که دانش‌آموزان تجربی بدانند تمام جملات کتاب باید حفظ و تحلیل شود . متن کتاب در درس زیست شناسی اصلی ترین منبع کنکور است .

البته تست زدن در خانه لازم است. اما دقت کنید که تعداد کتاب های تست درصد شما را تعیین نمی‌کند . سعی کنید همیشه تست های کنکور را در اولویت قرار دهید و با ان ها سطح و روش مطالعه خود را بسنجید .

 

تنها حفظ کردن کافی نیست…!

این مرحله از مطالعه زیست ( حفظ نمودن مطالب کتاب درسی ) مهم‌ترین و ابتدایی ترین اقدام برای درصد بالا زدن در زیست شناسی است . فقط زمانی می‌توانیم اشکالات دیگرمان را در تست زنی و مفهموم را رفع کنیم که این مرحله را با اطمینان انجام داده باشیم .

برای حفظ نمودن مطالب هر شخصی روش منحصر به فردی دارد که این روش حاصل تجربیاتش در دوران راهنمایی و دبیرستان است . اما نکته مشترک اکثریت این است که اصل استمرار را رعایت می کنند .

 

دومین نکته یادگیری بهتر درس زیست

دومین نکته برای بالا زدن در زیست شناسی فنّ تست زنی است . برای بیش‌تر ما پیش آمده است که با وجود این‌که درس را کاملاً بلد بوده ایم ، اما نتوانسته ایم عملکرد خوبی در آزمون داشته باشیم . دلیلش این است که مهارت تست زنی هم یکی از عواملی هست که تأثیر زیادی در آزمون ها و کنکور دارد . این مهارت فقط و فقط با آزمون دادن به دست می آید .

هر چقدر هم که در خانه تست زده باشیم در جلسه ازمون باید سعی کنیم که تحلیل کردن و استدلال را بیاموزیم . اگر به درصد های آزمون های یک سال گذشته من توجه کنید می بینید که به ندرت درصد ۱۰۰ در زیست شناسی داشته ام ولی یکی از اساسی ترین دلایل من برای ۱۰۰ زدن در کنکور این بود که همیشه سعی می کردم از آزمون ها  نه تنها نکته درسی بلکه مهارت تست زنی را بیاموزم .

پس سعی کنید همیشه برای یاد گرفتن آزمون بدهید نه بدست آوردن رتبه .

شما چطور زیست رو مطالعه می کنید؟ نظر خودتون رو زیر این پست بنویسین تا دوستاتون استفاده کنن.  

 

دانلود جزوه زیست دوازدهم

فرمت:PDF

حجم: ۱.۹۵ مگابایت

دانلود

برای اطلاع از شرایط تهیه محصولات و استفاده از خدمات مکتبستان کلمه ی “کنکور” را به شماره ۳۰۰۰۷۰۰۴۹۰ پیامک کنید تا مشاورین ارشد ما با شما تماس بگیرند و به طور کامل راهنماییتون کنند

این پست چقدر براتون مفید بود؟

میانگین امتیاز ها: / ۵. تعداد رای ها:

آیا سوالی در مورد این مطلب دارین؟

هر سوالی در مورد این پست دارین در بخش کامنت ها بپرسین، مشاورین دانشجوی پزشکی مکتبستان در کوتاهترین زمان پاسخ میدن.مشاوره کنکور
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هدیه مکتبستان برای کنکوریها

فیلم تدریس ۱۵% مباحث کنکور۹۹
(!کاملا رایگان)
دریافت رایگان پکیج
close-link
دریافت لینک دانلود