خودکار آبی و قرمز من

خودکار آبی و قرمز من

خودکار آبی و قرمز من

من در آزمون ها رتبه ی خوبی کسب می کردم و همیشه این پیشرفت را مدیون دو خودکار آبی و قرمز خود بودم. وقتی در خانه تست می زدم ابتدا سؤالات را به صورت زمان دار حل می کردم و این سوالات را با خودکار آبی حل می کردم.

وقتی زمان تمام می شد تعدادی از سؤالات باقی می ماند. حالا با خودکار قرمز به این سؤالات جواب می دادم و باز هم تعدادی از سؤالات در این مرحله باقی می ماند.

این دو خودکار سه نکته ی جالب را به من می آموختند:

نکته ی آبی:

سؤالات ساده ای که می شود در زمان استاندارد کنکور جواب داد.

نکته ی قرمز:

سؤالاتی که در بیش از زمان استاندارد کنکور می توان جواب داد.

نکته ی سفید:

سؤالاتی که نمی توانم به آن ها جواب دهم.

این نکته ها و تشخیص تیپ سؤالات در آزمون به من کمک می کرد تا به راحتی از تکنیک ضربدر منها استفاده کنم.

این پست چقدر براتون مفید بود؟

میانگین امتیاز ها: / ۵. تعداد رای ها:

آیا سوالی در مورد این مطلب دارین؟

هر سوالی در مورد این پست دارین در بخش کامنت ها بپرسین، مشاورین دانشجوی پزشکی مکتبستان در کوتاهترین زمان پاسخ میدن.مشاوره کنکور
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظرات
 1. nasim می گوید

  سلام تکنیک ضربدرمنها چیه

  1. مشاورین مکتبستان می گوید

   سلام دوست کنکوری عزیز، وقت بخیر
   تکنیک ضربدر و منها تکنیکی برای کاهش اشتباهات در آزمون یا کنکور است. در آزمون از نظر میزان تسلط و آمادگی در پاسخ‌گویی، سه گروه سؤال وجود دارد:

   سؤالاتی که یادگیری شما در آن‌ها کامل است و به‌خوبی می‌توانید پاسخ دهید و به‌راحتی در زمان پاسخ‌گویی تست یا کم‌تر به آن پاسخ می‌دهید.

   سؤالاتی که یادگیری شما در آ‌ن‌ها ناقص بوده و در پاسخ‌گویی به آن‌ها بین گزینه‌ها شک دارید. برای این سؤالات علامت ضربدر را به نشانه‌ی شک‌دار بودن کنار سؤال در دفترچه‌ی سؤال قرار می‌دهید. سؤالات شک‌دار را نیز در پایان وقت مجدداً بررسی می‌کنید. اگر توانستید پاسخ می‌دهید در غیر این صورت علامت منها کنار ضربدر در دفترچه‌ی سؤال قرار می‌دهید. این نشانه‌ی عدم پاسخ‌گویی به سؤال است. ازطرفی باعث می‌شود کم‌تر در پاسخ‌نامه اشتباه وارد کنید.

   سؤالاتی که بلد نیستید. در پاسخ‌گویی به این سؤالات علامت منها کنار آن سؤال قرار می‌دهید. این کار نیز باعث کاهش اشتباهات می‌شود.

   تکنیک ضربدر و منها باعث کاهش اشتباهات در آزمون و نیز باعث آرامش شما در زمان پاسخ‌گویی به سؤالات می‌شود و به‌خوبی سؤالات را در گروه‌های مختلف طبقه‌بندی می‌کنید. این کار هم‌چنین باعث تنظیم و مدیریت زمان می‌شود.
   موفق باشین 🌷

دریافت لینک دانلود