تکنیک ضربدر و منها برای مدیریت زمان | نحوه استفاده از این تکنیک

تکنیک ضربدر و منها

تکنیک ضربدر و منها

شاید تا به حال این موضوع برای شما پیش آمده باشد که سر جلسه ی آزمون وقت کم بیاورید و نتوانید به بعضی از سؤالات پاسخ دهید. تکنیک ضربدر و منها را که یکی از ساده ترین روش های ممکن برای بالا بردن سرعت است که در کنکور 1401 به شما خیلی کمک میکند.

توضییحات کلی 

شما باید ابتدا صورت سؤال را بخوانید. اگر قادر به پاسخ گویی به سؤال در وقت مطلوب خودش هستید به آن پاسخ دهید و اگر با خواندن صورت سؤال متوجه شدید که وقت زیادی از شما می گیرد در کنار سؤال یک علامت ضربدر بزنید و آن را رها کنید.

ممکن است در ابتدای خواندن بعضی از سؤالات متوجه شوید قادر به پاسخ گویی به آن ها نیستید؛ بنابراین در کنار آن ها علامت منها بگذارید و از آن ها هم بگذرید.

با این روش می توانید تمام سؤالات دفترچه را تا انتها بخوانید و به تمام سؤالات آسان پاسخ دهید. سپس به سراغ سؤالاتی بروید که در کنار آن ها علامت ضربدر گذاشته اید و سعی کنید به آن ها پاسخ دهید. شاید حالا که تمام سؤالات را یک بار مطالعه کرده اید بتوانید به بعضی از این سؤالات پاسخ دهید.

چه موقع باید از روش ضربدر-منها استفاده کرد 

هم در آزمون های آزمایشی که در تابستان و طول سال دارید و هم در آزمون های طول سال تحصیلی و البته آزمون های سه روز یکبار باید از این روش استفاده کرد. البته در خود آزمون اصلی کنکور سراسری هم برای جلوگیری از اتلاف وقت باید از تکنیک ضربدر و منها خیلی جدی و دقیق استفاده کنید. اما تکنیک ضربدر و منها دقیقا چیه و چطور باید اجراش کرد؟

آرامش خودت در جلسه کنکور رو با تکنیک ضربدر و منها چند برابر کن 

تکنیک ضربدر منها علاوه بر اینکه باعث میشه وقت کم نیارید و حداقل مطمئن بشید سوالات ساده ای که شاید دیگران وقت کم میارن جواب بدن رو شما جواب دادید، باعث میشه آرامش خاطر بیشتری پیدا کنید و سرجلسه آزمون نگران کمبود وقت و از دست دادن سوالا نباشین. خیلی وقتا داوطلب هایی به خاطر استرس کمبود وقت و عجله کردن در دقایق آخر آزمون حتی یک صفحه کامل از دفترچه سوالات رو اصلا ندیدن! باید از الان این تکنیک رو تمرین کنید چون بعیده کسی بتونه اولین بار سر جلسه کنکور سراسری این تکنیک رو بدون تمرین قبلی خوب اجرا کنه.

مشاهده مقاله  20 تست تضمینی کنکور 93 ( منبع تستی )

برای موفقیت در اجرای تکنیک ضربدر و منها باید قدرت (نه گفتن) داشته باشی 

نکته مهمی که در تکنیک ضربدر و منها هست اینه که بتونید هیجان خودتون رو کنترل کنید. خیلی با اراده از سوالات وقت گیر یا سوالاتی که میدونید سخت هستن و مطمئنید نمیتونین حل کنین رد بشین و برین سوالات بعدی و بخش هایی که آسون تر هستن رو جواب بدید. مدیریت هیجان هم یعنی اینکه هیچ درسی رو واسه صد در صد نرید سر جلسه کنکور. ممکنه امسال یک درس که اتفاقا شما خیلی قوی کار کردید رو سخت تر از حد معمول بدن مثل فارسی کنکور 98 و فیزیک کنکور۹۶ تجربی و شما بخواهید حتما به همه یا بیشتر سوالات اون درس جواب بدید حیفتون میاد این همه خوندید جواب ندید هیجانی بشید بخواهید حتما جواب بدید و نمره منفی زیادی بگیرید! سر جلسه باید هیجان رو کنترل کنید.

قدرت تشخیص سوالات ، گام  نهائی برای اجرای سریع و دقیق تکنیک ضربدر و منها 

اجرای این روش فقط در جلسه‌ی آزمون کافی نیست و باید در طول هفته هم این روش رو روی تست‌ها اجرا کنید تا بتونید در جلسه‌ ی کنکور هم اجراش کنید. اجرای درست این تکنیک نیاز به تمرین داره. در همه آزمون های آزمایشی حتما از ضربدر و منها استفاده کنید. میتونید در هر تایم تست زنی یکی از تیپ سوالات مربوط به هر بخش رو کار کنید و فرمت کلی اون تیپ و روش حلش رو برای خودتون یادداشت کنید.

 

 

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

محصولات مکتبستان
دریافت لینک دانلود