توصیه های برنامه ریزی دوران طلایی نوروز

توصیه های برنامه ریزی دوران طلایی نوروز

دوستان کنکوری عزیز؛سلااااام…..سال نوتون مبارک،امیدوارم توو سال جدید بهترین اتفاق ها در انتظارتون باشه.

دوران طالیی نوروز یکی از بازه های زمانی حساس برای شما دانش امزان عزیزه،تا حدی که به این دوران،”دوران طلایی نوروز” می گن.اصولا به دوران هایی که دیگران درس نمی خوونن و اگه شما توو این دوران تلاشکنین فرسنگ ها از رقباتون جلو می افتید،دوران طلایی می گن.توو سال کنکور ۳ دوران طلایی داریم:۱٫تابستون:توو این دوران اغلب داوطلبان درس نمی خوونن و دلیل شون هم اینه که زمان زیادی تا کنکور مونده. ۲٫عید:در این دوران تنبلی و عید دیدنی و تلویزیون و… مانع درس خوندن میشه. ۳٫ماه آخر:استرس و اضطراب و نزدیکی کنکور و…. درس خوندن رو سخت می کنه.

درس نخوندن در دوران طلایی نوروز به ۲ دلیل شما رو از دیگران عقب میندازه:۱٫نسبت به کسائی که در دوران طلایی نوروز درس نمی خوونن،عقب میفتید. ۲٫ بعد از عید تا به حال و هوای مطالعاتی قبل از عیتون برگردید،چندین هفته طلایی رو از دست میدید. از طرفی،مطالعه در ماه های نزدیک به کنکور،مفیدتره چون در این دوران به دلیل شرایط ،حساسیت حافظه نسبت به نگهداری مطالب بیشتر می شه و مغز بهتر را تشخیص میده و یاد میگیره.

توو دوران طلایی نوروز ارزشمند،دانش آموزهائی که از برنامه خودشون عقبن،میتونن جبران کنن و دانش آموزهائی تا الان بطور منظم مطالعه کردن،میتوننن فاصله شون رو از بقیه بیشتر کنند.

نحوه مطالعه در دوران طلایی نوروز:

داشتن یک برنامه مناسب و دقیق،بازده شما رو چند برابر میکنه. برای دوران طلایی نوروز،یک برنامه کلی و یک برنامه روزانه تهیه کنین.

 

دوران طلایی نوروز؛برنامه کلی:

توو برنامه کلی:اسم درس،وضعیت آموزشی تون توو اون درس(براساس درصدهائی که توو کنکورهای آزمایشی کسب کردین)، تصمیم و هدفتون توواون درس(البته بطور واقع بینانه)،منابع مطالعاتی(سعی کنین ازمنابع قبلی و تست هایی کهقبلا کار کردین،استفاده کنین و تنها در صورتی کتاب جدید بخوونین که منابع تستی قبلی خودتون رو بارها کار کرده باشین و بر اونها مسلط شده باشین)، زمان لازم برای اجرا برنامه در هر هفته و در آهخر یک بخش برای موارد اجرا نشده.

دوران طلائی نوروز؛برنامه روزانه:

در برنامه روزانه حداکثر۶درس رو در نظر بگیرین و براساس برنامه کلی،برنامه روزانه رو تنظیم کنین؛مثلا اگه برای مطالعه شیمی ۱۰ ساعت در نظر گرفتین،اونو به ۴ نوبت ۲٫۵ ساعته یا ۵ نوبت ۲ ساعته تقسیم کنین و روزهای مطالعاتی اون رو مشخص کنین(مثلا شنبه،دوشنبه،چهارشنبه و جمعه)،برای هرنوبت نوع تکلیف رو هم مشخص کنین(مثلا اینکه کتاب بخوونین یا تست بزنین یا…)

در پایان هر روز،موارد اجرا نشده را در بخش اخر برنامه کلی یادداشت کنین و سعی کنین در روزهای آتی اونو جبران کنین.اگه بخش قابل ملاحظه ای از تصمیماتون رو اجرا نکردین،برنامه تون رو مورد ارزیابی قرار بدین و بخش های کم اهمیت تر رو حذف کنین.

دوران طلایی نوروز؛نکات طلایی:

*از دروس عمومی غافل نشین چون اگه توو دوران طلائی نوروز شروع به مطالعه دروس عمومی نکنین،مجبورین که هفته های متوالیِ اردیبهشت رو صرف مطالعه شون کنین و این یعنی کنار گذاشتن دروس اختصاصی در ماه های حساس نزدیک کنکور.

*اگه توو نیم سال اول یه درس رو بطور کامل کنار گذاشتین،نباید توو دوران طلایی نوروز اونو حذف کنین.درسته که نمی توونین به همه مباحث اون مسلط بشین و حداقل تسلط تونو رو در مباحث اسون،افزایش بدین.اگه توو عید هم نخونینش،در انتها مجبور به حذفش میشین .از طرفی از درس هایی که خوب بلدین هم غافل نشین چون این درسها نقاط قوت شما هستن و باید اونا رو حفظ کنین.

*سعی کنین هیچ برنامه تلویزیونی رو نبینین تا وسوسه نشین که ادامه ش رو تا اخر تعطیلات دنبال کنین.

*سعی کنین در موضوع کنکور و اهمیت اونو برای خونواده تون توضیح بدین و ازشون بخواین که به شما کمک کنن و دید و بازدید رو به حداقل برسونن.خود شما هم باید فقط به دیدن اقوام درجه یک بسنده کنین و زودتر روی موضوع اصلی،یعنی کنکور متمرکز شین.

*توو دوران طلائی نوروز بسیاری از داوطلبان دچار دلسردی میشن. دواطلبان ضعیف تر بهتره یه بار دیگه به آخرین رتبه های پذیرفته شده های سال قبل نگاه کنن در بین این رتبه ها حتما جایگاهی برای شما وجود داره.داوطلبان قوی تر هم باید بدونن که با مایوس شدن از رقابت جا میمونن و میدون رو به دیگران واگذار میکنن.

*میدونم درس خوندن توو عید سخت تره اما برای اینکه از شدت این سختی کم کنین!!! مدام به خودتون گوشزدکنین که اگه میخواین در چرخه رقابت بمونین باید توو عید هم درس بخوونین در ضمن…..ان مع العسر یسری

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود