دانلود رایگان “تمام فرمولهای فیزیک” PDF از فیزیک دوم تا دوازدهم…

تمامی فرمول های فیزیک ویژه کنکور 1400

دانلود جزوه تمامی فرمول های فیزیک (رایگان) – نظام جدید

فیزیک کنکور همیشه و همه دوره ها یکی از رتبه ساز ترین دروس برای رشته تجربی بوده و هست. تمامی فرمول های فیزیک دهم تجربی نظام جدید شامل مباحث گوناگونی می باشد که در دو دسته مفهومی و تحلیلی تقسیم بندی شده اند.

بر همین اساس بودجه بندی فیزیک کنکور ۱۴۰۱ مطابق با سه دوره دهم, یازدهم و دوازدهم می­باشد و ۳۰ سوال از این کتاب ها در مباحث گوناگون و حوزه های مختلف برای داوطلبین مطرح می شود.

گروه آموزش مکتبستان برای شما در قالب فایل های جداگانه، کلیه جزوات کنکوری مطابق با بودجه بندی کنکور ۱۴۰۱ را برای کلیه مقاطع را آماده کرده است.

حتی مواجهه با نام فرمول‌ های فیزیک هم می‌تواند برای بسیاری از داوطلبان کنکوری، نا خوشایند باشد! درس فیزیک یکی از دروس سرنوشت‌ ساز در رشته تجربی محسوب می‌ شود که بخش قابل‌ توجهی از داوطلبان، اهمیت آن را دست‌کم می ‌گیرند. البته چنین نگاهی، بیشتر از آنکه به ماهیت خود درس فیزیک مربوط باشد، به ترس یا بی‌میلی داوطلبان نسبت به مطالعه این درس برمی‌گردد.

جایی که داوطلبان، فراگیری مباحث مختلف این درس را دشوار تلقی کرده و پیش خود استدلال می‌کنند که بهتر است به جای سروکله زدن با فرمول ‌های ریز و درشت فیزیک، روی دروس تخصصی دیگر یعنی زیست‌شناسی، شیمی و حتی ریاضی سرمایه‌گذاری کنند.

در این پست تیم مکتبستان جزوه تمامی فرمول های فیزیک از جمله فرمول های فیزیک دهم ریاضی و کنکور رو به صورت کامل و البته گزینشی از جزوات برتر کشور برای شما آماده کرده که با استفاده از اون میتونین یک جمع بندی مناسب در فیزیک کنکور داشته باشین و تمامی فرمول های فیزیک کنکور رو به صورت کامل یاد بگیرین.

تو داوطلب عزیز کنکور ۱۴۰۱ می تونی در همین صفحه جزوه تمامی فرمول های فیزیک کنکور نظام جدید ویژه کنکور ۱۴۰۱ را به صورت کاملاً رایگان از باکس های دانلود دریافت کنی و برای تسلط بهتر به این فرمول ها و همچنین جمع بندی فیزیک کنکور از این جزوه استفاده کنی.

در جزوه کامل تمام فرمول های فیزیک نظام جدید که برای شما قرار داده شده است، تمامی فرمول ها به همراه توضیح مختصر و جامعی از آنها قرار داده شده است تا به درک صحیحی از مفهوم فیزیک و کاربرد هریک از فرمول ها برای تیپ سوالات مختلف برسید.

فرمول های فیزیک

این جزوه مطابق با کتاب فیزیک مقاطع دهم، یازدهم و دوازدهم ویژه دانش آموزان رشته تجربی و رشته ریاضی می باشد.

برای یادگیری و به حافظه سپردن بهتر نکات و فرمول های فیزیک کنکور نظام جدید باید شناسایی و تشخیص دقیقی از تیپ سوالات هر فصل و البته تعداد سوالات مطابق با بودجه بندی دقیق کنکور ۱۴۰۱ داشته باشید. پس از شناسایی و تشخیص تیپ سوالات, از روش بازیابی اقدام به شناسایی تست های مشابه برای هر تیپ نمایید و با طبقه بندی یا علامت گذاری تست های مشابه, از هر تیپ حدود ۲۰ تا ۳۰ تست مجزا حل کنید.

عده دیگری از داوطلبان هم نگاه نادرستی به درس فیزیک دارند و آن را یک درس اختصاصی درجه دوم می‌دانند که این یک خطای راهبردی بسیار بزرگ در مسیر آماده‌سازی برای کنکور است. البته اگر پای صحبت‌های همین دسته از داوطلبان بنشینید، متوجه می‌شوید که علت اصلی چنین نگرشی، باز هم در عدم تمایل آن‌ها به خواندن درس فیزیک ریشه دارد و جالب اینکه شاید حتی خودشان هم از این مسئله مطلع نباشند!

در واقع این دسته از داوطلبان، یادگیری و حفظ کردن PDF فرمول های فیزیک را بسیار سخت می‌دانند و به همین دلیل، ترجیح می‌دهند با هر توجیهی، از انجام این کار امتناع کنند. نتیجه این می‌شود که بسیاری از داوطلبان کنکور تجربی، درس فیزیک را به‌ کلی رها می‌کنند و به‌قول‌معروف، تخم‌مرغ ‌هایشان را در سبد درس‌های دیگر می‌گذارند!

شاید هم باید حق بدهیم!

اگر بخواهیم منصفانه و واقع‌ بینانه به ماجرا نگاه کنیم، به این نتیجه می ‌رسیم که اکراه بخش زیادی از داوطلبان نسبت به خواندن فیزیک کنکور، چندان هم بیراه نیست. ورق زدن کتاب‌ های فیزیک و یک نگاه اجمالی به تعداد و تنوع فرمول‌ های مندرج در آن‌ها می‌تواند در همان نگاه اول، هر کسی را بترساند. باید بپذیریم که تنوع مباحث فیزیک، زیاد است و حفظ روابط مختلفی که معمولاً نکات ظریفی هم درباره آن‌ها وجود دارد، می‌ تواند یک چالش بزرگ باشد.

اصلاً عجیب نیست که داوطلب یک یا چند مبحث را بدون هیچ مشکلی یاد بگیرد اما درست به ‌محض اینکه می‌ خواهد مبحث جدیدی را شروع کند، ناگهان ببیند که بخش قابل‌توجهی از روابط فصول قبل را فراموش کرده است. واضح است که با بالا رفتن تعداد فصول، حجم این فرمول‌ها به شکل چشمگیری افزایش می‌یابد و از یک جایی به بعد، ورق زدن کتاب و جزوه برای پیدا کردن یک فرمول خاص، به کاری بسیار دشوار و وقت‌گیر تبدیل خواهد شد.

غافل از اینکه سؤالات درس فیزیک نسبت به دروس تخصصی دیگر بالأخص زیست و شیمی، دارای روتین خاصی هستند و پرسش‌هایی که از این درس در کنکور مطرح می‌شوند، هر سال سبک و سیاق نسبتاً مشابهی دارند. در فیزیک برخلاف دروسی مثل زیست‌شناسی، کمتر پیش می‌آید که با سؤالات شاخ‌ دار و عجیب‌ و غریب برخورد کنید و به همین دلیل، اگر یک برنامه منطقی برای مطالعه فیزیک کنکور تجربی داشته باشید، می‌توانید حتی با کسب یک درصد متوسط در این درس هم تراز بسیار بالایی بیاورید.

فرمول فیزیک

بنابراین شاید بهتر باشد کمی هم داوطلب کنکوری را درک کنیم و از این بابت که نخواهد این حجم سنگین از فرمول‌ ها را حفظ کند، به او حق بدهیم. اما وقتی یک راهکار مناسب برای حفظ تمام فرمول‌ های فیزیک دوم و کنکور وجود داشته باشد، دیگر ترس و اکراه معنایی ندارد و آنگاه اگر یک داوطلب حتی با وجود چنین راهکاری باز هم نخواهد فیزیک بخواند، شاید بهتر باشد توجیهاتش را به تعلل و تنبلی ‌اش در مسیر آماده ‌سازی برای کنکور، ربط دهیم!

با این ‌حال ما در روحیه ‌ی جاه‌ طلبانه ی شما همراهان دوست‌ داشتنی مکتبستان، تردید نداریم و مطمئن هستیم وقتی راه موفقیت را پیدا کنید، تمام تلاشتان را برای عبور از آن به کار می‌بندید و قطعاً سربلند هم می‌شوید.

به این ترتیب شما در عین حال که با تمرین زیاد راه حل های اختصاصی و مسیر حل مربوط به هر سوال رو یاد میگیرید, فرمول های مربوط به هر بخش رو نیز حفظ خواهید کرد.

البته ناگفته نماند که کسب درصد بالا در فیزیک کنکور تجربی، صرفاً با حفظ کردن فرمول ‌ها محقق نمی‌شود بلکه شما باید برای حل بعضی سؤالات از قدرت تحلیلتان نیز استفاده کنید. با این‌حال، همان‌ طور که گفتیم دلیل اصلی عدم رغبت بسیاری از داوطلبان نسبت به درس فیزیک، تعدد فرمول‌ های آن است که تیم مکتبستان با ارائه این جزوه کامل، مسئله حفظ فرمول فیزیک را به بهترین شکل ممکن برایتان حل کرده است.

فراموش نکنیم که فرمول ‌های فیزیک، الفبای این درس هستند و درست همان ‌طور که برای نوشتن جملات، باید حروف را بشناسید، برای حل سوالات فیزیک هم در وهله اول باید روابط را بلد باشید.

اهمیت خلاصه ‌نویسی، آن روی دیگر سکه است!

بی‌تردید می ‌دانید که یکی از رموز موفقیت در کنکور، خلاصه ‌نویسی درس‌هاست و دسترسی به خلاصه‌ ای کامل از تمام فرمول‌ های فیزیک یازدهم تجربی، دوازدهم و دهم، اهمیت دو چندانی دارد. بنابراین شما داوطلبان عزیز برای تسلط بر فرمول‌ های فیزیک کنکور، به چکیده ‌ای کامل و منسجم از این فرمول‌ها نیاز دارید تا بتوانید با یک نگاه اجمالی، روابط موردنیازتان را برای حل مسئله پیدا کنید.

چنین چکیده ‌ای نه‌ تنها تسلطتان روی فرمول ‌های فیزیک دهم، یازدهم و دوازدهم را افزایش می ‌دهد، بلکه باعث می ‌شود از خلاصه ‌نویسی‌ های وقت ‌گیری که معمولاً هم کامل نیستند، بی‌ نیاز باشید. به ‌این ‌ترتیب می‌ توانید این چکیده مختصر و مفید را در همه جا با خودتان همراه کنید و با استفاده بهینه از زمان‌ های مُرده، به ‌تدریج، کل فرمول‌های فیزیک را به ‌سادگی آب خوردن حفظ کنید! خب! لابد حالا می‌پرسید از کجا می‌توانید چنین چکیده جامعی را تهیه کنید؟ مکتبستان برایتان خبر خوبی دارد!

بیشتر از ۲۰۰ فرمول فیزیک کنکور را قورت دهید!

دانستیم که فیزیک کنکور، اهمیت بسیار زیادی در این آزمون تعیین‌کننده دارد و باید برای کسب درصد بالا در این درس، تلاش کنید. بر همین اساس بودجه‌بندی فیزیک کنکور ۱۴۰۱ مطابق با سه دوره دهم، یازدهم و دوازدهم می‌باشد و ۳۰ سؤال از این کتاب‌ها در مباحث گوناگون و حوزه‌های مختلف برای داوطلبین مطرح می‌شود.

خبر خوب اینکه گروه آموزش مکتبستان برای شما در قالب فایل‌ های جداگانه، کلیه جزوات کنکوری مطابق با بودجه ‌بندی کنکور ۱۴۰۱ را برای کلیه مقاطع را آماده کرده است. این فایل همه فرمول‌های کاربردی و مهم فیزیک کنکور را پوشش می‌دهد و تیم مکتبستان در تهیه و تدوین آن، از بهترین جزوات کنکوری فیزیک در سال‌های اخیر استفاده کرده است.

بنابراین شما داوطلب عزیز کنکور ۱۴۰۱ می‌توانید در ادامه همین صفحه، جزوه تمام فرمول ‌های فیزیک دهم رشته ریاضی و یازدهم و دوازدهم و کلا کنکور نظام جدید ویژه کنکور ۱۴۰۱ را به‌ صورت کاملاً رایگان از باکس‌های دانلود دریافت نموده و برای تسلط بهتر روی این فرمول‌ ها و همچنین جمع ‌بندی فیزیک کنکور از این جزوه بی‌ نظیر به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

در جزوه کامل تمامی فرمول ‌های فیزیک که برای شما قرار داده شده است، تمامی فرمول‌ ها به همراه توضیح مختصر و جامعی از آن‌ ها قرار داده شده است تا به درک صحیحی از مفهوم فیزیک و کاربرد هریک از فرمول‌ها برای تیپ سؤالات مختلف برسید. لازم به ذکر است که این جزوه فرمول ‌های فیزیک مطابق با کتاب فیزیک مقاطع دهم، یازدهم و دوازدهم ویژه دانش آموزان رشته تجربی و رشته ریاضی می ‌باشد.

تمامی فرمول های فیزیک

برای یادگیری و به حافظه سپردن بهتر فرمول‌ های فیزیک دوازدهم تجربی نظام جدید باید شناسایی و تشخیص دقیقی از تیپ سوالات هر فصل و البته تعداد سؤالات مطابق با بودجه‌بندی دقیق کنکور ۱۴۰۱ داشته باشید.

پس از شناسایی و تشخیص تیپ سؤالات، از روش بازیابی اقدام به شناسایی تست ‌های مشابه برای هر تیپ نمایید و با طبقه‌ بندی یا علامت ‌گذاری تست ‌های مشابه، از هر تیپ حدود ۲۰ تا ۳۰ تست مجزا حل کنید. به‌این‌ترتیب شما در عین ‌حال که با تمرین زیاد راه‌حل‌ های اختصاصی و مسیر حل مربوط به هر سوال رو یاد می‌گیرید، فرمول ‌های مربوط به هر بخش را نیز حفظ خواهید کرد

همانطور که می دانید فیزیک کنکور سی سوال را در کنکور سراسری ۱۴۰۱ به خود اختصاص می دهد و شما با بررسی و مطالعه کامل این جزوه میتونین خیال خودتون رو از بابت جمع بندی این درس راحت کنین.

حالا با ما یعنی تیم مکتبستان درس به درس پیش برید تا یک آرشیو کامل برای تمامی دروس کنکور برای خودتون جمع آوری کنین.

براي دريافت جزوه کامل تمامی فرمول های فیزیک کنکور به صورت کاملا رایگان فايل زير را دانلود کنيد.

جزوه pdf فرمول های فیزیک، شامل چه چیزهایی است ؟

جزوه pdf از فرمول های فیزیک کنکور نظام جدید که ما تهیه کرده ایم، شامل فرمول های فیزیک زیر است :

فرمول های فیزیک دهم

فرمول های فیزیک ۱ پایه دهم شامل : فرمول های نور و بازتاب نور – شکست نور

فرمول های فیزیک یازدهم

فرمول های فیزیک ۲ پایه یازدهم شامل : بردار – کار و انرژی – ویژگی های ماده -گرما و قانون گازها

فرمول های فیزیک دوازدهم

فرمول های فیزیک ۳ پایه دوازدهم شامل : ترمودینامیک (ویژه رشته ریاضی) – الکتریسیته ساکن – جریان های الکتریکی و مدارهای جریان مستقیم – مغناطیس – القای الکترومغناطیس

فرمول های فیزیک پیش

فیزیک پیش ۱ شامل : فرمول های فیزیک ۱ پیش دانشگاهی شامل : حرکت شناسی در دو بعد – دینامیک – حرکت نوسانی – موج های مکانیکی ۱
فیزیک پیش ۲ شامل : موج های مکانیکی ۲ – موج های الکترومغناطیسی – آشنایی با فیزیک اتمی – آشنایی با فیزیک حالت جامد و ساختار هسته

دانلود جزوه تمامی فرمول های فیزیک

ما همه فرمول های مربوط به فیزیک را دسته بندی کرده ایم، فایل زیر دارای موارد زیر است:

 • تمام فرمول های فیزیک نهم
 • تمام فرمول های فیزیک هفتم
 • فرمول های فیزیک دوم
 • pdf فرمول های فیزیک دوازدهم
 • pdf فرمول های فیزیک دهم
 • pdf فرمول های فیزیک

معرفی فرمول های بسیار مهم و پرکاربرد فیزیک در کنکور

دقت کنید که تعدادی از فرمول ها هستند که هر ساله، در سوالات کنکور تکرار شده اند. پس از این فرمول های مهم غافل نشوید.

-فرمول سایه : چشمه نور نقطه ای
-فرمول نیم سایه : چشمه نور گسترده
-قانون شکست نور
-فرمول عمق ظاهری و واقعی
-فرمول زاویه حد
-توان عدسی
-فرمول های فصل بردارها شامل : جمع بردارها و تفاضل بردارها
-فرمول های فصل کار و انرژی
-فرمول های فصل ویژگی های ماده
-فرمول های فصل گرما و قانون گاز
-فرمول های ترمودینامیک
-فرمول های فصل الکتریسته ساکن شامل : قانون کولن و نیروی وارده بر بار الکتریکی و …
-همینطور فرمول های فصل جریان های الکتریکی و مدارهای جریان مستقیم – مغناطیس – القای الکترومغناطیس خیلی مهم هستند.

سخن آخر

همان‌طور که می‌دانید فیزیک کنکور سی سؤال را در کنکور سراسری ۱۴۰۱ به خود اختصاص می‌دهد و شما با بررسی و مطالعه کامل این جزوه می ‌توانید از بابت جمع‌بندی درس فیزیک و فرمول‌های متنوع آن، آسوده‌خاطر باشید.

در این جزوه، نه ‌تنها فرمول ‌ها به‌طور کامل آورده شده ‌اند، بلکه توضیحات مرتبط با فرمول‌های خاص، علائم قراردادی و هر آنچه را که شما برای تسلط کامل روی pdf فرمول‌های فیزیک دهم یازدهم و دوازدهم به آن نیاز دارید، در آن گنجانده شده است. حالا با ما یعنی تیم مکتبستان درس به درس پیش بروید تا یک آرشیو کامل از همه دروس کنکور را برای خودتان جمع‌ آوری کنید. براي دريافت جزوه کامل تمامی فرمول‌های فیزیک کنکور به ‌صورت کاملاً رایگان فايل زير را دانلود کنيد.

وقتی راه درست درس خواندن را پیدا کنید، مطمئناً از قدرت خارق ‌العاده مغزتان شگفت‌زده می ‌شوید و رسالت اصلی مکتبستان این است که راه‌ های درست درس خواندن را به شما عزیزان نشان داده و با معرفی میانبرها، مسیرتان را برای موفقیت در کنکور، هموارتر کند.

برخی از سوالات متداول 

چگونه فرمول های فیزیک دهم را بخاطر بسپاریم ؟

پیشنهاد ما به شما برای بخاطر سپردن فرمول های فیزیک دهم این است تمامی آنها را در یک جا جمع آموری نمایید و سپس در روزهای متعدد اقدام به یادگیری جز به جز انها نمایید.

تمام فرمولهای فیزیک را زا  کجا می توان دانلود نمود ؟

در این مقاله ما تمامی فرمول های کاربردی و مورد نیاز شما را فراهم کرده ایم تا بتوانید با دانلود آنها موارد مورد نیاز خود را برطرف نمایید.

خلاصه نویسی چه تاثیری در یادگیری فرمول های فیزیک دارد؟

شما می توانید به کمک خلاصه نویسی و بازنویسی فرمول ها تمامی اجزای آن را یک بار بررسی نمایید و جز به جز هر کدام را یاد بگیرید به کمک این روش دیگر مشکلی در یادگیری آنها نخواهید داشت

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

6 دیدگاه برای “دانلود رایگان “تمام فرمولهای فیزیک” PDF از فیزیک دوم تا دوازدهم…

 1. مجبوبه گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  ای کاش فرمول های فیزیک دهم ریاضی pdf ، فرمول های فیزیک یازدهم pdf و فرمول های فیزیک دهم تجربی pdf در سایت داشتید.

 2. سپیده گفته:

  سلام
  پی دی اف جزوه های فرمول های فیزیک دوازدهم ریاضی pdf ، فرمول های فیزیک pdf هفتم ، فرمول های فیزیک دوازدهم pdf از کجا میتونم گیر بیارم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود