ترجمه مقاله موسیقی زبانی بین المللی

عنوان انگلیسی مقاله: Discovering an International Language called music
عنوان فارسی مقاله: کشف زبانی بین المللی به نام موسیقی
دسته: هنر
فرمت فایل ترجمه شده: WORD (قابل ویرایش)
تعداد صفحات فایل ترجمه شده: ۸
لینک دریافت رایگان نسخه انگلیسی مقاله: دانلود
ترجمه ی سلیس و روان مقاله آماده ی خرید می باشد.
_______________________________________
چکیده ترجمه مقاله موسیقی زبانی بین المللی:
موسيقي ايرانی گنجينه پر بار و غني از نغمه هاي گوش نواز، ملودي هاي سحر انگيز، ترانه هاي پر معنا و روح پرور است، اما اين هنر با همه  گستره  پهناورش و غناي اعجاب انگيز و همه  وابستگي اش به عمق و جوهر فرهنگ ايراني و ارتباط روحي و عاطفي اش با مردم اين سرزمين، و تاريخي كه به هزاران سال پيش ميرسد، در جهان غرب به عنوان يك سبک موسيقي بين المللي و پتانسیلی برای تبادل فرهنگي شناخته نشده است. موسيقي ایرانی، در مواجهه با موسيقي علمي و آكادميك و يا موسيقي كلاسيك غربي، هنري مهجور و دور افتاده مانده است. ما تنها توانسته ايم در كنسرت هايي آموزشي و محدود، گوشه هايي از اين موسيقي پر بار و پر زمينه را به گوش مخاطباني اندك برسانيم.
در تبادل فرهنگي بين شرق  و غرب، موسيقي ما از موسيقي هند و ژاپن، از ريتم هاي افريقايي و موسيقي و رقص هاي امريكاي لاتين عقب مانده است. چه چيزي باعث شده كه ما نتوانيم در اين حيطه ي وسيع از هنر، از موسيقي خود براي يك تبادل هنري بهره ببريم؟ اين موضوع يك مناظره شد بين لوريس چكناواريان، آهنگساز، موسيقيدان و رهبر اركستر ارمني الاصل ايراني و فريدون ناصري ، موسيقي شناس و رهبر اركستر سمفونيك تهران.
آيا گنجينه ي موسيقي ايران، متشكل از موسيقي محلي و بومي، موسيقي سنتي و رديفي اين گنجايش را دارد كه در سطح بين المللي و جهاني، با زبان موسيقي علمي و آكادميك طرح و اجرا شود و فقط به عنوان هنري شرقي و حاشيهاي به آن نگاه نشود؟
لوريس چكناواريان: ما نوعي موسيقي داريم كه بومي است و بين مردم و در روستاها و نقاط مختلف اين سرزمين جريان دارد. اين موسيقي سينه به سينه انتقال مي يابد. به مراسمي خاص، چون عروسي، ختنه سوران، تولد و جشنها وابسته است و جنبه ي علمي ندارد. در تاريخ موسيقي، هنرمنداني چون بلابارتوك و كوميتاس در كشورهاي خود، اين نوع موسيقي را نتنويسي و ثبت كرده اند و ما تا كنون چنين نكرده ايم.
نوع دوم موسيقي دستگاهي، رديفي يا سنتي ماست كه بسيار هم والاست. همان قدر والا و گسترده كه موسيقي علمي غربي. استادي در آن به سال ها تمرين و ممارست نياز دارد.


جهت دانلود محصول اینجا کلیک نمایید

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

ترجمه مقاله تعهد سازمانی و رفتار شهروندی سازمانی

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود