ترجمه مقاله توریسم در مازندران

عنوان انگلیسی مقاله: Tourism in Mazandaran
عنوان فارسی مقاله: توریسم در مازندران.
دسته: توریسم و جهانگردی
فرمت فایل ترجمه شده: WORD (قابل ویرایش)
تعداد صفحات فایل ترجمه شده: ۸
ترجمه ی سلیس و روان مقاله آماده ی خرید می باشد.
_______________________________________
چکیده ترجمه مقاله توریسم در مازندران:
تاثیر اقتصادی توریسم بر هر منطقه موضوعی است که بایستی توسط اقتصاددانان و جغرافیدانان مورد مطالعه و ارزیابی و بررسی قرار گیرد. توسعه مناطق توریستی و جاذبه هایی که در این گونه مناطق ایجاد می شود تاثیرات عمده ای بر اسکان جمعیت، حمل و نقل و الگوهای فاصله گذاری بین زمین های کشاورزی می گذارد علاوه بر اینها تاثیر توریسم بر محیط مادی مناطق توریستی هم دارای جنبه اقتصادی و هم جنبه بومی است.
 گفتنی است که هیچ کشوری نیست که فاقد مواد اولیه برای توسعه جهانگردی نباشد. اما در این میان کشور ما از ویٰژگی های بسیار برخوردار است.
فلات ايران آب و هوايي نسبتاً خشك دارد . ايران در كمربند آب و هوايي خشك جهان قرار گرفته است و رشته كوههاي البرز و زاگرس از رسيدن جريان‌هاي هوايي مرطوب درياي مازندران(خزري) و مديترانه‌اي به داخل آن جلوگيري مي‌كنند. سرزمين ايران به دليل گسترده شدن بين۲۵ و ۴۰ درجه عرض جغرافيايي و همچنين به دليل وجود ارتفاعات، از تنوع آب‌ وهوايي شايان توجهي برخوردار است . تنوع آب و هوا ميان مناطق كشور با تغييراتي كه در فصل‌هاي مختلف ايجاد مي‌شود افزايش مي‌يابد  چنانچه در چند ناحيه مختلف از يك منطقه ، مي‌توان تابستان گرم و زمستان سرد را هم‌‌زمان ديد  بنابراين ، آب و هواي ايران را فصل به فصل بايد مورد بررسي قرار داد
استان مازندران با بهره مندي از طبيعت سرسبز و آب و هواي مطبوع در تمام فصول سال و مناظر بسيار زيباي تاريخي و فرهنگي و چشم اندازهاي بديع، از كانونهاي پرجاذبه گردشگري ايران به شمار مي رود نزديك به ۱۲ ميليون نفر گردشگر داخلي و دهها هزار توريست خارجي هر ساله به منظور گذراندن اوقات فراغت از اين استان ديدن مي كنند.
وجود درياي خزر و گردشگاه هاي ساحلي و اتصال مازندران به مركز كشور از طريق سه محور ارتباطي هراز، فيروزكوه و كندوان و نيز عبور زائران بارگاه ملكوتي حضرت ثامن الحجج از شهرهاي اين استان، موقعيت ممتازي را براي اين خطه زيبا و هميشه بهار در سطح كشور فراهم آورده است.
همچنين قله دماوند كه به بام ايران شهرت دارد، از جاذبه هاي شاخص و منحصر به فرد مازندران محسوب ميشود كه بخاطر تمايز آن از ۳۰۰ قله مرتفع خاورميانه، همواره مورد توجه ويژه گردشگران خارجي و ايران شناسان قرار دارد.بطور كلي مازندران بدليل كثرت بهره مندي از مناطق پرجاذبه گردشگري، در سالهاي اخير در شمار قطب هاي سياحتي كشور قرار گرفت.


 

جهت دانلود محصول اینجا کلیک نمایید

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود