کنکور ۹۹ (نظام قدیم و جدید) و تاثیر معدل + مزایا و معایب + مشاوره رایگان

بررسی تاثیر معدل در کنکور 99 برای دانش آموزان نظام جدید و داوطلبان نظام قدیم همراه با بررسی مزایا و معایب و تاثیرات مثبت و منفی آن

تاثیر معدل در کنکور ۹۹

تاثیر معدل در کنکور ۹۹ موضوعی است که نگرانی زیادی برای کنکوری ها به دنبال داشته است.

ما در این مقاله نگرانی شما را در مورد تاثیر معدل در کنکور سراسری به صورت کامل برطرف می کنیم.

 

شاید اینها سوالات شما نیز باشد؟

تاثیر معدل در کنکور ۹۹ چگونه است؟

تاثیر معدل برای نظام جدید و قدیم فرق دارد؟

تاثیر معدل سبب سود یا ضرر می شود؟

تاثیر قطعی و تاثیر مثبت یعنی چی؟

با ما همراه باشین. به همه این سوالات پاسخ میدیم.

تاثیر معدل در کنکور ۹۹ برای دو گروه نظام جدید و قدیم متفاوت اعمال می شود که برای شما روش محاسبه آن را توضیح می دهیم.

 

تاثیر معدل در کنکور ۹۹ نظام قدیم

سازمان سنجش در اطلاعیه ای در تاریخ ۱۳۹۷/۰۶/۲۶​ میزان تاثیر معدل در کنکور ۹۹ را اعلام کرد که مطابق این اطلاعیه میزان تاثیر سوابق تحصیلی برای دیپلمه های نظام قدیم که دیپلم خود را از سال ۱۳۸۴ الی ۱۳۹۷ در یکی از رشته های ریاضی و فیزیک ، علوم تجربی ، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی که امتحانات یک‌ یا چند درس آن ها به صورت نهایی ، سراسری و کشوری برگزار شده است اخذ نموده اند ، حداکثر ۲۵ درصد با تاثیر قطعی اعمال می شود .

همچنین میزان تاثیر سوابق مدرک پیش‌ دانشگاهی ریاضی و فیزیک ، علوم تجربی ، علوم انسانی ، علوم و معارف اسلامی و هنر که مدرک دوره پیش‌ دانشگاهی خود را از سال تحصیلی ۹۱ به بعد اخذ نموده اند و امتحانات یک یا چند درس آن ها به صورت نهایی ، سراسری و کشوری برگزار شده است ، میزان سوابق تحصیلی موجود دوره پیش ‌دانشگاهی ( پایه دوازدهم – سال آخر آموزش متوسطه نظام قدیم ) به میزان حداکثر ۵ درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و به صورت تأثیر قطعی در نمره‌ کل نهایی آنان لحاظ می شود . 

تاثیر معدل در کنکور ۹۹ نظام قدیم ساده تر توضیح بدیم؟

یعنی اگر نظام قدیمی باشین:

۲۵% تاثیر قطعی امتحان نهایی سوم دبیرستان برای تاثیر معدل در کنکور ۹۹

۵% تاثیر قطعی چهارم دبیرستان

در مجموع میشه ۳۰% تاثیر قطعی معدل! تاثیر قطعی هم در ادامه میگیم یعنی چی.

 

تاثیر معدل در کنکور ۹۹ نظام جدید

آن دسته از داوطلبان نظام جدید ( ۳-۳-۶ ) ، متقاضی کنکور سراسری ۹۹ ، که دیپلم خود را در یکی از رشته های ریاضی و فیزیک ، علوم تجربی ، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی دریافت کرده اند . سوابق تحصیلی موجود دیپلم ( پایه دوازدهم – سال سوم آموزش متوسطه نظام جدید ۳-۳-۶ ) به شرط اینکه امتحانات نهایی پایه یازدهم به صورت نهایی برگزار نشود به میزان حداکثر ۳۰ درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و به صورت تأثیر قطعی در نمره‌ کل نهایی آنان لحاظ می شود . لازم به ذکر است درصورتیکه امتحانات پایه یازدهم در سال تحصیلی ۹۷ – ۹۸ بصورت نهایی برگزار شود سوابق تحصیلی کنکوری های نظام جدید ۹۹ هم شامل نمرات امتحات نهایی سال یازدهم و هم سال دوازدهم خواهد بود . به محض انتشار اطلاعیه جدید دراین باره متن مقاله را به روزرسانی خواهیم کرد .

تاثیر معدل در کنکور ۹۹ نظام جدید ساده تر توضیح بدیم؟

یعنی اگر نظام جدیدی باشین:

۲۵% تاثیر قطعی امتحان نهایی یازدهم ( که برگزار نشده! + ۵% تاثیر قطعی دوازدهم

چون یازدهم نهایی برگزار نشده پس:

۳۰% تاثیر قطعی امتحان نهایی دوازدهم محاسبه میشه.

در مجموع میشه ۳۰% تاثیر قطعی معدل! تاثیر قطعی هم در ادامه میگیم یعنی چی.

 

تاثیر معدل مثبت با تاثیر معدل قطعی معدل چه فرقی دارد؟

 

تاثیر مثبت : یعنی تراز نمره نهایی با تراز نمره کنکور شما جمع میشه. اگه رتبه کنکورتونو بهتر کرد تاثیر داده میشه. اگه وقتی جمع شد رتبه کنکورتونو بدتر کرد تاصیر داده نمیشه. یعنی فقط تاثیر مثبت داره.

 

تاثیرقطعی : یعنی تراز نمره نهایی با تراز نمره کنکور شما جمع میشه. چه باعث بشه رتبه کنکورتون بهتر بشه، چه رتبتون بدتر شه تاثیر داده میشه: یعنی تاثیرش قطعی است!

 

برای اینکه موضوع را آسان تر و قابل فهم تر توضیح دهیم باید با مفهوم تراز آشنایی پیدا کنید .

برای هر دانش آموز به واسطه پاسخ های صحیح ، غلط یا نزده ای که در هر یک از دروس کنکور سراسری دارد یک نمره یا تراز کنکور اعمال می شود . این تراز نسبت مستقیمی با میانگین درصد های کلیه شرکت کنندگان کنکور در آن درس دارد .

به همین شکل یک تراز هم برای نمره نهایی هر دانش آموز محاسبه خواهد شد. این تراز هم نسبت مستقیمی با میانگین نمرات نهایی شرکت کنندگان کنکور در آن درس دارد .

اگر بخواهیم خیلی ساده توضیح دهیم اگر تراز یا نمره دانش آموز بواسطه درصدی که در آن درس زده از تراز یا نمره دانش آموز بواسطه نمره امتحان نهایی اش کمتر شد پس نمره نهایی اش در آن درس تاثیر خوبی بر نمره کل او در آن درس خواهد گذاشت در نتیجه معدل شما تاثیر گذار می باشد ولی اگر نمره یا تراز داوطلب به واسطه درصدش در کنکور از نمره یا ترازش بواسطه نمره نهایی بیشتر باشد پس نمره نهایی این داوطلب نمی تواند تاثیر خوبی بر تراز کل این دانش آموز بگذارد در نتیجه معدل برای این داوطلب بی تاثیر خواهد بود ( محاسبه دقیق کمی پیچیده تر و با احتساب تاثیر کل دروس است ولی درکل به همین شکل است که توضیح داده شد ) .
تاثیر قطعی معدل در کنکور ۹۹ نیز به آن معناست که در هر دو حال ، یعنی در صورت بهتر شدن تراز یا بدتر شدن تراز با تاثیر معدل دیپلم و پیش دانشگاهی ، این معدل را در آمار قبولی ها در نظر می گیرند که در این صورت به ضرر دانش آموزان خواهد بود .

دانستن این نکته هم خالی از لطف نیست که تاثیر معدل در کارنامه اولیه کنکور سراسری و رتبه داوطلب مشخص می شود و در انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹ هیچ تاثیری نخواهد داشت.

 

تاثیر قطعی معدل در کنکور ۹۹ چه عواقبی در پی دارد؟

در کنکور سراسری برای اینکه رتبه یک داوطلب مشخص شود از سیستمی استفاده می‌شود به اسم ترازبندی.

در امتحانات نهایی هم بازه نمرات حداکثر ۸۰ نمره است که بسیار کم‌تر از بازه درصدی نمرات کنکور است.

حالا این موضوع چه مشکلی ایجاد می‌کند؟ اگر داوطلبی درس زیست را ۱۰۰ درصد بزند و تراز اول را کسب کند، اگر نمره امتحان نهایی‌اش در این درس ۱۹ باشد، ترازی که این نمره امتحان نهایی می‌دهد، حدود ۸ هزار است. به‌علت تفاوت سطح و گستردگی داوطلبان و محدودیت بازه نمره‌ای که وجود دارد و اینکه اساسا امتحان نهایی و فلسفه امتحانات مدرسه ایجاد تفکیک بین داوطلبان نیست، تراز نمره امتحان نهایی حتی اگر داوطلبی ۲۰ بگیرد به مراتب پایین‌تر از تراز رتبه کنکور است.

حالا اگر سوابق تحصیلی تاثیر ۳۰ درصدی قطعی داشته باشد، چه اتفاقی برای داوطلب میفتد؟

به‌عنوان مثال داوطلب زیست را ۱۰۰ درصد زده و تراز ۱۴ هزار گرفته است، با ۳۰ درصد تاثیر سوابق تحصیلی و ۷۰ درصد کنکور، جمعشان می‌شود ۱۲ هزار و ۲۰۰. یعنی داوطلب با تراز ۱۴ هزار کنکور به‌خاطر تاثیر قطعی سوابق تحصیلی حدودا ۲ هزار رتبه افت می‌کند.

حالا داوطلبی را در نظر بگیریم که سوابق تحصیلی برایش حساب نمی‌شود؛ مثلا داوطلب یا قبل از سال ۸۴ دیپلم گرفته که آن زمان امتحان نهایی نبوده و شامل سوابق تحصیلی نمی‌شود یا دیپلم غیرمرتبط دارد و حالا می‌خواهد کنکور تجربی بدهد.

این فرد حتی اگر معدلش ده باشد و زیست را ۱۰۰ بزند تراز ۱۴ هزار را می‌گیرد و از آنجایی که سوابق تحصیلی برایش لحاظ نمی‌شود، همان تراز ۱۴ هزار به او تعلق می‌گیرد.

پس با تاثیر سوابق تحصیلی به‌صورت قطعی اگر فردی دیپلم انسانی داشته باشد و کنکور تجربی بدهد یا قبل از سال ۸۴ دیپلم گرفته باشد، سوابق تحصیلی برای او لحاظ نمی‌شود و رتبه بالاتری کسب می‌کند از داوطلبی که نمره ۱۹ در درس زیست گرفته است.
تاثیر معدل در کنکور 99
تاثیر معدل در کنکور ۹۹

 

 

دلیلی اعتراضات داوطلبان به تاثیر قطعی معدل در کنکور ۹۹

می دانید که تاثیر قطعی معدل در کنکور ۹۹ به احتمال خیلی زیاد لحاظ شود.

این تصمیم شورای سنجش و پذیرش دانشجو حواشی زیادی در پی داشته است. در حال حاضر بیشتر از حمایت ها شاهد اعتراضات نسبت به این تصمیم هستیم. اما دلیل این نگرانی و اعتراض چیست؟ چرا عده ای از تاثیر قطعی معدل در کنکور ۹۹ ناراحتند؟

 

در ادامه برخی از نظرات و استدلال های دانش آموزان و داوطلبان کنکور را می خوانیم:

 

*این تصمیم آینده خیلی از ما را تباه می کند. ما در این یک سال آخر شبانه روز درس خواندیم تا بتوانیم در کنکور رتبه خوبی به دست بیاوریم و امیدمان به کنکور بود. اما با این تصویب یک فاکتور دیگر روی کار می آید که معدل است و ما اصلا به آن فکر هم نمی کردیم.

* تاثیر قطعی معدل در کنکور ۹۹ اصلا چیز خوبی نیست. حتی اگر کسی معدل ۲۰ هم داشته باشد، تاثر قطعی معدل می تواند رتبه او را خراب کند. خیلی از ما امید آخرمان کنکور است اما با این مصوبه دیگر نمی دانیم باید چکار کنیم. در این بین مافیای کنکور هم بی بهره نمی مانند. هزینه های اضافی که برای خرید کتاب های کمک درسی برای طرح ترمیم معدل و هزینه شرکت در طرح ترمیم معدل یک راه جدید برای سود کردن این افراد است. حتی داوطلبان برای بهبود تراز کنکور و کم کردن تاثیر معدل بیشتر مجبور به شرکت در موسسات کنکوری و صرف هزینه در این راه هستند.

* تاثیر قطعی معدل در کنکور نتیجه ای جز نابود سازی استعدادها و تلاش های جوانان ندارد. گسترده بودن تقلب در امتحانات نهایی، سلیقه‌ای تصحیح شدن ورقه‌ها، لو رفتن و فروش سؤالات، عدم غربالگری مناسب این امتحان همه دلایلی برای غیرمنطقی و ناعادلانه بودن تأثیر قطعی معدل است. من به عنوان یک دانش آموز به این مصوبه اعتراض دارم چرا که امتحانات نهایی ما بدون اطلاع از این تصمیم برگزار شده است و نظارت کافی روی آن انجام نگرفته است. همچنین خیلی از ما بدون اینکه بدانیم روزی قرار است معدل مان روی نتیجه کنکورمان تا این حد تاثیر بگذارد به اندازه کافی تلاش نکرده ایم و معدل خوبی هم کسب نکرده ایم.

*داوطلب دیگری که از مسؤولان تقاضای بازگشت تاثیر مثبت معدل را داشت، گفت: چطور با این حجم تقلب، تخلف، لو رفتن سوالات امتحانات نهایی، تاثیر قطعی معدل در کنکور امکان‌پذیر است.

*فرد دیگری نیز با بیان اینکه تاثیر سوابق تحصیلی به هیچ وجه عادلانه نیست، عنوان کرد: کنکور بهترین مرجع برای پذیرش است، نمره و معدل دلیلی بر بالابودن سواد نیست چرا که همه افراد در یک سطح نیستند، چطور با این ضریب امنیتی امتحان نهایی و عدم یکسان بودن سطح علمی امتحان نهایی و کنکور این دو را با هم ادغام کردند؟ کنکور تنها راه عادلانه برای تعیین سطح علمی دانش آموزان است استدعا دارم مسئولان زی ربط نظرشان را به تاثیر مثبت تغییر دهند.

تاثیر معدل در کنکور 99
تاثیر معدل در کنکور ۹۹

 

 

مزایا و معایت تاثیر قطعی معدل در کنکور ۹۹

حالا که با نحوه تاثیر معدل و مفهوم کلی آن آشنا شدید، می توانیم مزایا و معایب آن را نیز بررسی کنیم.

در ادامه به تفصیل هر مورد از معایب تاثیر قطعی معدل در کنکور ۹۹ را بررسی می کنیم.

 • امتحان نهایی امنیت کافی را ندارد…

امنیت آزمون های کشور به هیچ وجه به پای امنیت کنکور نمی رسد.

امکان تقلب در تمام مدارس ب هر سطوحی بسیار بالاست. در برخی از مدارس دولتی معلم های بهتری گلچین می شوند و سطح بالاتری برای تحصیل دانش آموزان فراهم می کنند.

 

 • معدل دانش آموزان ربطی به شایستگی تحصیلی آن ها ندارد

سطح امنیت، نمره دادن، آموزش و حتی تصحیح  اوراق امتحانی در مدارس مختلف تا حدی سلیقه ای است. همین موضوع باعث می شود که دانش آموزان در شرایط یکسانی به تحصیل و امتحان نپردازند.

به همین علت معدلی که بعد از امتحان نهایی به دست می آید نیز در شرایط یکسانی به دست نیامده است و تاثیر قطعی آن در کنکور اصلا عادلانه نیست.

برای مثال دانش آموزی که به هر جهت مثلا معلم بودن والدینش محبوبیت بیشتری در مدرسه دارند، می تواند با آرامش خاطر بیشتری تحصیل کند، نمره های بهتری دریافت کند و مورد عنایت بیشتری از طرف معلمان در تصحیح برگه هایشان قرار بگیرد.

از آنجایی که کنکور یک امتحان بسیار رقابتی است، حتی نیم نمره هم می تواند تا حد زیادی نتیجه نهایی را تغییر دهد.

این موارد می تواند انگیزه و شور و اشتیاق دانش آموزان برای مطالعه و ادامه تحصیل را تحت شعاع قرار دهد.

 

 • سکوی پرشی برای مافیای کنکور با تاثیر معدل در کنکور ۹۹

تاثیر قطعی معدل در کنکور ۹۹ و لحاظ کردن سوابق تحصیلی اگر چه باعث رقابت دانش آموزان در سه سال متوسطه می شود اما باعث ایجاد یک مافیای تحصیلی و بالا رفتن هزینه های کلاس های خصوصی مرتبط با سه سال آخر تحصیل هم می شود.

 

 • ارزیابی نامناسب آزمون های نهایی و تاثیر معدل در کنکور ۹۹

اما با وجود فضای نامناسب مدارس باید زیرساخت های لازم برای این امر فراهم شود. تا دانش آموزان بتوانند در شرایط یکسان تحصیل کرده و امتحان دهند؛ در هر حال بهتر بود که شورای سنجش و پذیرش امتحانات نهایی از سال اول و دوم متوسطه کار خود را آغاز کند تا دانش آموز دچار سردرگمی نشود.

تاثیر معدل در کنکور 99
تاثیر معدل در کنکور ۹۹

 

 

تاثیر قطعی معدل در کنکور ۹۹ برای داوطلبان با دیپلم متفاوت

در صورتی که داوطلبان با دیپلم غیر مرتبط تمایل به شرکت در کنکور یک رشته دیگر را دارند، (مثلا داوطلبی که دیپلم تجربی دارد، بخواهد کنکور ریاضی بدهد) تاثیر معدل برای آن ها متفاوت بوده و به این شرح است. میزان تاثیر دروس موثر داوطلب بر اساس دروس موجود محاسبه میشود و در رابطه ی محاسبه نمره کل به جای میزان درصد اعلام شده جایگزین میگردد.

 

تاثیر قطعی معدل در کنکور ۹۹ شامل چه کسانی نمی شود؟

داوطلبانی که دیپلم خود را قبل از ۸۴ دریافت کرده اند شامل این طرح شورای پذیرش دانشجو نیستند بنابراین ملاک رتبه کنکور آن ها تنها خود آزمون کنکور است. همچنین داوطلبان رشته های فنی و کار و دانش ها شامل تاثیر قطعی معدل در کنکور ۹۹ نیستند مگر اینکه امتحانات نهایی گروه آزمایشی را بدهند.

 

 

معدل بالای چند برای قبولی در کنکور ۹۹ به شما کمک می کند؟

این سوال با اینکه سوال منطقی نیست اما جالب است که توسط خیلی از داوطلبان پرسیده می شود. باید دانید که تاثیر قطعی معدل در کنکور ۹۹ به میزان ۳۰ درصد است که برای همه معدل ها یک نسبت خاص به خود را دارد. معدل ۲۰ رتبه تان را به بالاترین حد می رساند و معدل صفر رتبه کنکور شما را به پایین ترین حد کاهش می دهد. هر کدام از معدل ها سهم به خصوصی از نمره تاثیر گذار برای کنکور را دریافت می کنند. در نتیجه حدی برای معدل شما وجود ندارد. حد آن همان حد صفر و بیست همیشه است.

 

 

کنکور ۹۹ چگونه برگزار می شود؟

در سال های گذشته کنکور در سال های اخیر شامل یک نوع سوال در کتاب های درسی متوسطه بوده است. اما با تغییر نظام آموزشی و ایجاد مقطع پیش دانشگاهی شرایط برای داوطلبان کمی تغییر کرد. در نتیجه دو دسته داوطلب نظام جدید و نظام قدیم بوده اند که شرایط خاص خود را داشته اند. به همین دلیل قرار است کنکور ۹۹ شامل دو دسته سوال جداگانه برای نظام قدیم ها و نظام جدیدها باشد. اما کنکور ۹۹ فقط با یک دسته سوال برای تمام داوطلبان برگزار می شود.

 

 

فرصت جدیدی به نام ترمیم معدل برای تاثیر معدل در کنکور ۹۹

می دانید که موضوع تاثیر معدل در کنکور آنقدرها هم داستان جدیدی نیست و سابقه چند ساله دارد. منتها این روزها به خاطر اثر وسیع تری که تاثیر قطعی معدل می تواند در پی داشته باشد، این موضوع نیز بازتاب بیشتری پیدا کرده است. از آنجایی که دانش آموزان از این طرح جدید شورای سنجش و پذیرش دانشجو اطلاع نداشند و نمی دانستند که نمره معدل امتحانات نهایی شان تا چه حد می تواند روی معدل اثر بگذارد، شاید توجه کافی به آن نکرده باشند و یا به هر دلیلی از معدل شان رضایت کافی را نداشته باشند. داوطلبانی که به دنبال یک فرصت جدید برای بهبود معدل خود هستند، می توانند فقط برای یک بار در امتحانی به نام ترمیم معدل شرکت کنند و معدل شان را بهبود دهند.

 

 

شرایط شرکت در امتحان ترمیم معدل و تاثیر معدل در کنکور ۹۹

فارغ التحصیلان دوره متوسطه ( از سال ۸۴ به بعد ) و دارندگان مدرک پیش دانشگاهی ( از سال ۹۱ به بعد ) اجازه داده می‌شود  در صورتی که نمرات خوبی در امتحانات نهایی خود بدست نیاورده اند بتوانند فقط یک بار نمره های خود را با ترمیم معدل ارتقا دهند و با روحیه بهتری در کنکور سراسری شرکت کنند . با شرکت در طرح ترمیم معدل شما هیچ ضرری نخواهید کرد ، در صورتی که در امتحانی که برای ترمیم معدل شرکت کرده اید نمره ی بالاتری را کسب نکنید یعنی اگر نمره شما از بار اول هم کمتر بشود خوشبختانه نمره ی بالاتر برای شما لحاظ می شود . در نظر داشته باشید ترمیم معدل فقط مختص کنکور سراسری است و نمراتی را که در ترمیم معدل جبران می کنید در کارنامه کتبی دیپلم شما اصلاح نمی گردد و آموزش پرورش در هنگام ثبت نام در کنکور نمرات جدیدی که کسب کرده اید را به صورت سیستماتیک ارسال خواهد کرد . داوطلبان در نظر داشته باشند محدودیتی در تعداد دروسی که برای ترمیم معدل می خواهید شرکت کنید وجود ندارد .

 

هزینه و زمان ثبت نام در امتحان ترمیم معدل برای تاثیر معدل در کنکور ۹۹

ترمیم معدل احتمالا یک ماه زودتر از جلسه امتحان نهایی برگزار می شود. این امتحان در سه نوبت امتحانات نهایی خرداد ، شهریور و دی برگزار می گردد هر فردی فقط یکبار می تواند در ترمیم معدل شرکت کند و محدودیتی در انتخاب تعداد دروس در نوبتی که شرکت می کند وجود ندارد . دانش آموزان باید در مدارسی که در منطقه تحصیلی خودشان است برای ترمیم معدل ثبت نام کنند. متقاضیان ترمیم معدل در نظر داشته باشند بابت برگزاری امتحان مجدد برای کسانی که دیپلم خود را گرفته اند ، برای هر درس مبلغی بابت چاپ و تصحیح اوراق از دانش آموزان دریافت می شود که این مبلغ برای هر درس تقریبا ۲۰ هزار تومان است .

 

یک جلسه مشاوره تلفنی رایگان راهنمایی برای کنکور۹۹ میخواهید؟

آیا قصد دارید در کنکور ۹۹ شرکت کنید؟ آیا نیاز به نحوه مطالعه و برنامه ریزی صحیح دارید ؟

مایلید یک جلسه مشاوره رایگان با مشاورین دانشجوی پزشکی ما داشته باشید؟

کافیست همین الان “معدل۹۹” را به ۱۰۰۰۳۴۷ پیامک کنید.

مشاورین ما با شما تماس می گیرند و شما را راهنمایی می کنند.

 

مقالات خواندنی:

قبولی در کنکور با رتبه عالی مشروط به آموختن روش‌های آسان و اصولی

آیا مشاوره کنکور ۹۹ می‌تواند سرنوشت ساز باشد؟

بهترین منابع کنکور ۹۹ چه منابعی می‌تواند باشد؟

عوامل موفقیت در کنکور ۹۹

خدمات دیجیتال کنکور (دیجی کنکور) چیست؟

 

 

راستی نظر شما درباره تاثیر قطعی معدل در کنکور ۹۹ چیست؟ سوالاتتان را در بخش کامنت ها بپرسید.

 

این پست چقدر براتون مفید بود؟

میانگین امتیاز ها: / ۵. تعداد رای ها:

آیا سوالی در مورد این مطلب دارین؟

هر سوالی در مورد این پست دارین در بخش کامنت ها بپرسین، مشاورین دانشجوی پزشکی مکتبستان در کوتاهترین زمان پاسخ میدن.مشاوره کنکور
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 نظرات
 1. حمید می گوید

  چرا هزینه های ثبت نام در کنکور در حال افزایش است مگر چه تغییری هر سال در نحوه برگزاری کنکور میکند ؟ کنکور ۹۹ ریاضی چه تغییری میکند ؟
  ممنون از استاد

 2. naser می گوید

  این موضوع تاثیر معدل برای کنکور ۹۹ سراسری چقدر میتونه موثر باشه ؟ آیا برای ما که نظام قدیم درس خوندیم مثل نظام جدید محاسبه میشه ؟
  ممنون از مکتبستان

 3. ندا می گوید

  به نظرتون تاثیر معدل واقعا کار درستی هست ؟ من مرض بودم موقع امتحاناتم نتونستم درست و حسابی درس بخونم

 4. علی می گوید

  نظام اموزشی ایران جزو چرت ترین نظامهای اموزش نیاست هر سالی یه بیسواد میاد رو کار مطابق میل و سلیقه و سود یه عده خاص قانونی تصویب میکنن که فقط بدبختی جوونهای مردم توشه

 5. sasan می گوید

  واقعا تاثیر قطعی معدل ناعادلانه است به خصوص برای مناطق محروم. مثلا کشور ما اسلامیه!!!

 6. میثم می گوید

  سلام تاثیر معدل دیپلم غیر مرتبط به چه صورت هست؟ در بعضی از موراد کمتر از ۲۰ درصد بیان شده در حالی که سازمان سنجش میزان تاثیر رو ۳۰ در صد برای دیپلم مرتبط اعلام کرده این ۱۰ درصد رو اختلاف رو چطور میشه جبران کرد ؟ایا میشه امیدی به پزشکی داشت یا نه؟

 7. اکبر می گوید

  اگر تاثیر قطعی شد که انشالله نمیشود.همه دانش آموزان از دیوان عدالت اداری شکایت میکنیم و مثل پارسال تاثیر مثبت میشود. باتشکر از مکتبستان.

 8. m.z می گوید

  خواهش میکنم تاثیر قطعی معدلو بردارین
  لطفا با تاثیر قطعی معدل با سرنوشت جوانان بازی نکنید
  من خیلی از دوستای خودم سر جلسه امتحان نهایی تقلب میکردن
  واین اصلا عادلانه نیست
  اگه به خدا اعتقاد دارین عدالتو از خدا یاد بگیرید
  و تاثیر معدل در کنکور ۹۹ و حتی بعد از ان مثبت در نظر گرفته شود

 9. m.z می گوید

  خواهش میکنم تاثیر قطعی معدلو بردارین
  لطفا با تاثیر قطعی معدل با سرنوشت جوانان بازی نکنید
  من خیلی از دوستای خودم سر جلسه امتحان نهایی تقلب میکردن
  واین اصلا عادلانه نیست
  اگه به خدا اعتقاد دارین عدالتو از خدا یاد بگیرید
  و تاثیر معدل در کنکور ۹۹ و حتی بعد از ان مثبت در نظر گرفته شود

 10. مهدی می گوید

  تاثیر معدل نه سکته می کنم دوران ما اونقدر جدی نبود بهمون نگفتن قراره اینقدر تاثیر بدن معدلو

 11. مهدی می گوید

  واقعا ظلمه تاثیر قطعی معدل در کنکور من بیمارستان بودم موقع امتحانات

هدیه مکتبستان برای کنکوریها

فیلم تدریس ۱۵% مباحث کنکور۹۹
(!کاملا رایگان)
دریافت رایگان پکیج
close-link
دریافت لینک دانلود