تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۲+ مزایا و معایب + مشاوره رایگان

پاسخ به یک ابهام : تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۲

تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۲ موضوعی است که نگرانی زیادی برای کنکوری ها به دنبال داشته است.

ما در این مقاله نگرانی شما را در مورد تاثیر معدل در کنکور سراسری دی ۱۴۰۱ و کنکور سراسری تیر ۱۴۰۲ به صورت کامل برطرف می کنیم.

خب قراره تو این مقاله به چند تا از سوالات رایج شما که پیرامون بحث تاثیر معدل در آزمون سراسری کنکور ۱۴۰۲ هست پاسخ بدیم.

تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۲ چگونه است؟

تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۱ چگونه خواهد بود ؟

تاثیر معدل به نفع ما هست یا به ضرر ما؟

تاثیر قطعی و تاثیر مثبت یعنی چی؟

با ما همراه باشین. به همه این سوالات پاسخ میدیم.

کنکور سراسری ۱۴۰۲ همچون کنکور سال های قبل برای گروه های ازمایشی ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان برگزار خواهد شد و داوطلبان با شرکت در آزمون این گروه های آزمایشی می توانند وارد رشته مورد علاقه خود در دانشگاه های روزانه ، شبانه ، آزاد ، پردیس خودگردان ، غیرانتفاعی و … شوند.

هر ساله بخشی از نمره آزمون سراسری به سوابق تحصیلی اختصاص داده می شود و نمراتی که دانش آموزان در امتحانات نهایی سال دوازدهم یا سال سوم دبیرستان نظام قدیم کسب کرده اند ، به صورت مستقیم بر نتیجه کنکور تاثیر می گذارد.

طبق اطلاعیه سامان سنجش، نحوه برگزاری کنکور ۱۴۰۲ بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی خواهد بود. و این آخرین تغییرات اعمال شده و مصوب کنکور سراسری ۱۴۰۲ خواهد بود.

بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی سهم نمره سابقه تحصیلی هر دانش آموز برای سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی در رشته‌های پرمتقاضی در سال تحصیلی ۱۴۰۲- ۱۴۰۳ فقط پایه دوازدهم به میزان تاثیر ۴۰ درصد با تاثیر قطعی، برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ فقط پایه دوازدهم به میزان ۵۰ درصد با تاثیر قطعی، برای سال تحصیلی ۱۴۰۴ – ۱۴۰۵ فقط پایه یازدهم و دوازدهم به میزان ۶۰ درصد با تاثیر قطعی و برای سال تحصیلی ۱۴۰۵ – ۱۴۰۶ و بعد از آن  پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم به میزان ۶۰ درصد با تاثیر قطعی در نمره کل نهایی خواهد بود.

ترجمه مقاله سیستم های کنترل مدرن ژنراتورهای القائی تحریک شده

کنکور سال تحصیلی پایه تحصیلی میزان تاثیر معدل
۱۴۰۲- ۱۴۰۳ فقط پایه دوازدهم ۴۰ درصد با تاثیر قطعی
۱۴۰۳-۱۴۰۴ فقط پایه دوازدهم ۵۰ درصد با تاثیر قطعی
۱۴۰۴ – ۱۴۰۵ پایه یازدهم و دوازدهم ۶۰ درصد با تاثیر قطعی
۱۴۰۵ – ۱۴۰۶ پایه دهم، یازدهم و دوازدهم ۶۰ درصد با تاثیر قطعی

یه نکته مهم هم بهتون بگم که برای کنکور ۱۴۰۳ نیز امتحانات دهم و یازدهم تاثیری در کنکور ندارند و برای سال های ۱۴۰۴ به مرور هر سال یک پایه تحصیلی اضافه شده و امتحانات نهایی آن به صورت سراسری برگزار می شود. تا جایی که برای کنکور ۱۴۰۵ تاثیر امتحانات نهایی این سه پایه ملاک سوابق تحصیلی داوطلبان باشد.

بنابرین تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ بر اساس معدل نمرات دروس عمومی و تخصصی پایه دوازدهم دانش‌آموزان سنجیده می شود. این تاثیر به میزان چهل (۴۰) درصد قطعی می باشد. این تاثیر در آزمون سراسری سال های بعد متفاوت خواهد بود.

 

میزان تاثیر معدل برای کنکور دی ۱۴۰۱ چگونه خواهد بود؟

و اما کنکور دی ماه. آن دسته از داوطلبان عزیزی که در کنکور دی ماه ۱۴۰۱ ثبت نام نموده اند، مشمول سوابق تحصیلی کنکور می باشند. بنابراین دانش آموزان می بایست به معدل خود در آزمون کتبی، به خصوص دروس عمومی توجه داشته باشند. برخی از دانشگاه ها، امکان پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی را نیز فراهم نموده اند.میزان تاثیر معدل برای داوطلبان آزمون سراسری دی ماه ۱۴۰۱، بر اساس  آخرین جلسه شورای عالی انقلاب جهت پذیرش در سال تحصیلی ۱۴۰۱، ۴۰ درصد با تاثیر مثبت در نظر گرفته شده است. این تاثیر بر اساس معدل پایه دوازدهم دانش آموزان سنجیده می شود.

 

تاثیر معدل در کنکور 1400

و اما داوطلبان رشنه­های فنی و حرفه ای و کاردانش

به صورت کلی, داوطلبان دارای دیپلم رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش شامل اعمال سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۲ نمی باشند. این دانش آموزان در صورت تمایل به اعمال سوابق تحصیلی می بایست در امتحان نهایی گروه آزمایشی که متقاضی آن هستند، شرکت کنند. اما این نکته رو هم بگم که اگر فردی مدرک دیپلم خود را قبل از سال ۱۳۸۴ گرفته باشد، دیگر شامل قانون تاثیر معدل در کنکور نیست. این موضوع به این معنی است که معدل وی هیچ تاثیری در تراز کنکور و رتبه متقاضی نخواهد داشت. تراز و رتبه ای که در کارنامه این شرکت کنندگان مشاهده می شود، همان ترازی است که از پاسخ دهی به سوالات عمومی و اختصاصی در کنکور به دست آورده است.

ترجمه مقاله طراحی افزونه هیبریدی با اتوماتون سلولی کوانتوم نقطه ای

 

تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۲ برای داوطلبان نظام قدیم

و اما داوطلبان عزیزی كه مدرك تحصیلی خود را پیش از نظام آموزشی جدید یا همان نظام ۶-۳-۳ دریافت كرده اند، در دسته داوطلبان نظام قدیم قرار می گیرند. طبق اعلان نهادهای مربوطه، میزان تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۲ برای این افراد ۴۰ درصد مثبت می باشد. بنابراین، داوطلبین نظام قدیمی كه امتحانات مربوط به تعدادی از درس های آن ها به صورت نهایی برگزار شده است، در صورت دارا بودن معدل بالا در این امتحانات می توانند از تاثیر مثبت ۴۰ درصدی آن استفاده نمایند. این موضوع برای تمام داوطلبان فارغ التحصیل شده در رشته های ریاضی و فیزیك، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی صادق است. نحوه تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۲هم برای همه آن ها به صورت یكسان بوده و با استفاده از روشی كه در این جا بیان كردیم، یعنی تاثیر مثبت ۴۰ درصدی اعمال می شود.

البته برخی از داوطلبان كنكور مدرك خود را از طریق نظام ترمی واحدی سالی واحدی دریافت كرده اند كه هنوز تاثیر معدل در کنکور برای این افراد مشخص نگردیده است. زیرا در اطلاعیه های منتشر شده به آن ها اشاره ای نشده است. از طرف دیگر، آن دسته از داوطلبان نظام قدیم كه دوره پیش دانشگاهی را هم گذرانده و در امتحانات نهایی این دوره شركت كرده بودند، در سال های قبل تاثیر مثبت معدل این دوره را در آزمون كنكور داشتند. این مورد هم مربوط به رشته های ریاضی و فیزیك، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی بود. در اطلاعیه های منتشر شده مربوط به تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۲ به این مورد هم اشاره ای نشده است. بنابراین، تاثیر معدل كتبی امتحانات نهایی دوره پیش دانشگاهی برای فارغ التحصیلان رشته های مذكور نظام قدیم هنوز مشخص نیست. در صورتی كه قرار باشد معدل این دوره هم در كنكور تاثیر داده شود، حتما اطلاع رسانی های مربوط به آن انجام خواهد شد.

ترجمه مقاله بررسی بیماری های مرتبط به پیرچشمی

معدل بالای چند برای قبولی در کنکور ۱۴۰۲ به شما کمک می کند؟

این سوال با اینکه سوال منطقی نیست اما جالب است که توسط خیلی از داوطلبان پرسیده می شود. باید دانید که تاثیر مثبت معدل در کنکور ۱۴۰۲ به میزان ۳۰ درصد است که برای همه معدل ها یک نسبت خاص به خود را دارد. معدل ۲۰ رتبه تان را به بالاترین حد می رساند و معدل صفر رتبه کنکور شما را تغییری نمی دهد. پس با توجه به توضیحات داده شده توصیه می کنیم از منابع کنکور ۱۴۰۲ بخوبی استفاده نمایید تا این فرصت نسیب شما شود.

یک جلسه مشاوره تلفنی رایگان راهنمایی برای کنکور ۱۴۰۱ میخواهید؟

آیا قصد دارید در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنید؟ آیا نیاز به نحوه مطالعه و برنامه ریزی صحیح دارید ؟

مایلید یک جلسه مشاوره رایگان با مشاورین دانشجوی پزشکی و دندان پزشکی ما داشته باشید؟

کافیست همین الان “کنکور ۱۴۰۱” را به ۱۰۰۰۳۴۷ پیامک کنید.

مشاورین ما با شما تماس می گیرند و شما را راهنمایی می کنند.

 

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود