تابستان کنکور من

تابستان بهترین فرصت برای کسی است که می خواهد تغییر و تحول را در سطح دانش خود ایجاد کند. با فراررسیدن تابستان اولیا به فکر ثبت نام فرزندان خود در برنامه های آموزشی هستند. برخی می خواهند فرزندشان درس های سالی که گذشته (نگاه به گذشته) را تقویت کند و برخی هم می خواهند فرزندشان با کتاب های سال بعد (نگاه به آینده) آشنا شود و پیشاپیش درس ها رایاد بگیرد، اما به راستی کدام راه درست است؟

تابستان کنکور
تابستان کنکور

هر دو تصمیم یک هدف دارند و آن هم اینست که در تابستان مطالعه قطع نشود و این خود مهم ترین موضوع است که اولیای دوراندیش و دانش آموزان سخت کوش برای آن تصمیم می گیرند.

توصیه ما برای مطالعه در تابستان کنکور

توصیه ی ما در وهله ی اول اینست که مطالعه انجام شود؛ ولی برای آن که مطالعه هدفمند شکل گیرد، توصیه می کنیم که درس های نگاه به گذشته را دوره کنند و حداقل 2 درس اصلی از نگاه به آینده را پیش خوانی کنند.

همین توصیه را سال گذشته برای یکی از دانش آموزانم داشتم. با توجه به اینکه معدلش 19.82 بود اصرار داشت که مطالعه نگاه به گذشته وقت تلف کردن است، ولی از ایشان خواستم که برای قسمت نگاه به گذشته فقط تمرین تستی داشته باشد که روش مطالعه اش متفاوت شود و این خود باعت تنوع مطالعه درسی او شد.

 در مکتبستان تحقیقات مختلفی در این راستا شکل گرفته و این نتیجه به دست آمده است:

دانش اموزانی که در تابستان مطالعه درس های سال آینده را در کنار مرور درس های سال قبل انجام میدهد، احتمال بیشتری برای پیشرفت نسبت به دانش آموزانی دارند که فقط درس های سال قبل را می خوانند.

توجه داشته باشید که این مقایسه بین دو دسته ای شکل گرفته که در تابستان درس می خوانند؛ یعنی دسته سوم(شامل دانش آموزانی می شود که برای تابستان برنامه ای ندارند) شانس کمی برای پیشرفت و افزایش معدل دارند.

تابستان شما کدام برنامه را در خود جای میدهد؟ شما عضو کدام گروه هستید؟

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

محصولات مکتبستان
دریافت لینک دانلود