بی دقتی و پیشرفت؟!!!

بی دقتی و پیشرفت؟!!!

بی دقتی و پیشرفت؟!!!

راهکار ها و تکنیک هایی فوق العاده جهت از بین بردن بی دقتی در آزمون ها

بی دقتی ، یکی از رایج ترین اتفاقاتی است که اکثر داوطلب ها ، دائما درگیر آن هستند و حتی با اطلاعات مناسب و مطالعه ی کافی، نتیجه مطلوب را در آزمون ها بدست نمی آورند.

به همین خاطر است که اغلب، از نتایجی که بدست می آورند، ناراضی هستند.

ما در اینجا راهکارهایی را خدمت شما ارایه میکنیم که با انجام دادن مستمر و منظم آن ها، شاهد پیشرفت چشمگیری در بهبود نتایج حاصله از آزمون هایتان خواهید بود.

 

این راهکار ها به دو دسته تقسیم میشوند:

 

۱⃣چند راه حل موثر در کاهش بی دقتی در سر جلسه آزمون ها:

?کامل و دقیق خواندن صورت سوال: صورت سوال ها را دقیق بخوانید و دور کلمات کلیدی و همچنین افعال خط بکشید.

?خواندن هر ۴ گزینه: هر ۴ گزینه را با دقت بخوانید. چرا که ممکن است گزینه ی درست تری هم وجود داشته باشد.

♦️تبصره: اگر در سوالات اختصاصی ای که حل می کنید، در گزینه ها ، مقدار صفر هم وجود داشت ، کمی شک کنید و یک بار دیگر صورت سوال را با دقت بیشتری بخوانید.

?چک کردن گزینه ها و همینطور شماره سوال ها: بسیار دیده شده داوطلب ها ، گزینه ۲ را بدست آورده اند ولی گزینه ی دیگری را اشتباها پر کرده باشند( مثلا جواب گزینه ۲ ، ۴ بوده ولی داوطلب گزینه ۴ را اشتباها پر کرده)

♦️تبصره: بعضی از داوطلب ها ، در ابتدا سوالات را حل میکنند و چند دقیقه مانده به پایان آزمون، گزینه ها را پر میکنند. این کار علاوه بر استرس و اضطرابی که به داوطلب وارد میکند، در اغلب موارد دیده شده که گزینه ا را اشتباه پر کرده و نتایج عجیب و غریبی بدست آمده!!!

?درست بنشینید: درست شستن بر روی صندلی کمک بسیاری به خسته نشدن شما میکند.
بد نشستن موجب میشود که گردش خون در بدن شما مختل شود و خستگی بدن و در نتیجه پراکندگی حواس را به دنبال دارد

♦️تبصره: سعی کنید فاصله تان را با برگه های سوال حفظ کنید. نزدیکی بیش از حد، باعث گرفتگی عضلات گردن و درنتیجه باعث مختل شدن حواستان بخاطر درد گردن میشود…
درست نشستن و حفظ فاصله مناسب با صفحات کتاب و جزوه ها را در خانه تمرین کنید تا در سرجلسات آزمون ها ، برایتان مشکلی پیش نیاید.

?حفظ ترتیب درس ها و همینطورترتیب سوال ها در آزمون: ترتیب درس ها در دفترچه های سوال ، طبق یک روال درست و منطقی پیش می رود. پس سعی نکنید که ترتیب را بهم بزنید که اینکار موجب بهم ریختگی و سردرگمی شما در سرجلسات آزمون میشود.
و همینطور سعی کنید حداقل یک بار صورت سوال های هر درس را با دقت بخوانید.

♦️تبصره: هیچ وقت به قیافه و اندازه ی صورت سوال نگاه نکرده و از پیش قضاوت نکنید. چه بسا در همان سوال ها، سوالات آسانی وجود داشته باشد.

♦️تبصره: تمام حواستان به همان سوالی که میخوانید، باشد.
گاها داوطلب ها می گویند، وقتی میرویم سراغ سوال بعدی، هنوز حواسمان به سوال قبلی است که ناقص حل کردیمش. این مشکل با تمرین و تکرار در منزل به راحتی قابل حل است

♦️بعضی ها خیلی کنجکاو هستند و وقتی دفترچه را گرفتند، یک دور اجمالی از تمام سوالات میزنند.
این کار علاوه بر اینکه زمانشان را میگیرد، باعث افزایش تنش و اضطراب در داوطلب شده و هیچ فایده ای ندارد

?تمام حواس به برگه ی خودتان باشد: سعی کنید که در حین فرایند آزمون، حواستان فقط به برگه ی خودتان باشد. دیدن پاسخبرگ بغل دستی تان ، چه پر و چه خالی ، باعث بهم زدن حواستان میشود

?صندلی ای که روی آن مینشینید را تا قبل از برگزاری آزمون ، خوب و با دقت چک کنید و در صورت بروز هر گونه مشکل، آن را سریعا به مراقب آزمون ، گزارش دهید

?به موقع و قبل از برگزاری آزمون ، در حوزه ی برگزاری آزمون حضور داشته باشید. دیر رسیدن و یا در دقایق پایانی رسیدن ، موجب اضطراب و ذلهره شده و حداقل در ابتذای آزمون، موجب کاهش چشمگیر تمرکز میشود

?داشتن ساعت مچی و همینطور کنترل و مدیریت زمان در حین آزمون دادن، از ملزومات است و یکی از مهم ترین فاکتور ها جهت کاهش استرس و اشتباهاتی نظیر بی دقتی ( مثلا بد خواندن و در نتیجه ناقص متوجه شدن صورت سوال ) می باشد.

?آب بنوشید: نوشیدن آب، کمک زیادی به کاهش استرستان در سر جلسه آزمون میکند.

 

میخوای بدونی ارزش درس خوندنت چقدره؟

راه حل های موثر ؛ قبل و بعد از آزمون :

? بی دقتی های پرتکرار خود را که با استفاده از تحلیل آزمون پیدا کرده اید، یادداشت کنید و حتما به صورت مستمر آن ها را مرور کنید تا ذهن شما نسبت به آن بی دقتی ها حساس شده و میزان بی دقتی های شما کاهش پیدا کند

?نوع بی دقتی های خود را پيدا كنيد .برای مثال اگر در محاسبات بی دقتی داريد،سعی كنيد در ابتدا تمامی محاسبات را بنويسيد تا بتوانيد قسمت هايی را كه در آن ها بی دقتی می كنيد، پيدا كنيد.
?تست زمان دار بزنید: به این صورت که تست های سنجشی ای که در خانه میزنید، به صورت زمان دار باشند. این کار، تمرین بسیار خوبی ست برای محک زدن سرعت و دقتتان در حل تست های آزمون های آزمایشی.
این گونه تست ها را با مداد و در پاسخ برگ بزنید . مسلما اشتباهاتی که در خانه مرتکب میشوید، باعث میشوند حواستان بیشتر جمع شود و اینگونه خطاها را در آزمون ها تکرار نکنید.

?داشتن ساعت مچی و همینطور کنترل و مدیریت زمان در حین آزمون دادن، از ملزومات است و یکی از مهم ترین فاکتور ها جهت کاهش استرس و اشتباهاتی نظیر بی دقتی ( مثلا بد خواندن و در نتیجه ناقص متوجه شدن صورت سوال ) می باشد.

 

?از چرك نويس های كوچك استفاده كرده و سعی كنيد مرتب بنويسيد. زيرا يكی از دلايل بی دقتی در آزمون ها كمبود فضا براي محاسبات است به اين صورت شما می توانيد با تمرين كافی اين مشكل را حل كنيد.

 

تاثیر معدل در کنکور 97

?يكي از عوامل تأثير گذار رويی دقت، داشتن خواب كافی در طول شبانه روز است. روزانه ۶٫۵ الي ۹ ساعت مطالعه كرده و سعی كنيد ساعت خواب و بيداری ثابتی داشته باشيد.

?خوردن صبحانه مقوی وکافی، کمک بسیار زیادی به شما در داشتن تمرکز و کاهش بی دقتی میکند.

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود