بودجه بندی دینی کنکور [۹۸-۹۹] |دانلود رایگان PDF بودجه بندی کنکور

بودجه بندی دینی کنکور ۹۸ -۹۹ و بررسی تعداد سوالات دینی در چند سال اخیر را در این مقاله خواهیم پرداخت . به طور کلی منابع کنکور ۹۹ و بودجه بندی درس های مختلف کنکور مثل بودجه بندی گرامر زبان کنکور و بودجه بندی دینی کنکور در روند و تعیین نقشه راه مطالعه دروس بسیار مهم و ضروری هستند . در ادامه به تعریف خود واژه بودجه بندی خواهیم پرداخت :

بودجه بندی چیست؟

بودجه بندی، نقشه راهی است که شما را با چشم باز به رویارویی کنکور می‌فرستد. بر هیچ کس اهمیت بودجه بندی کنکور پوشیده نیست. با بودجه بندی کنکور می‌فهمید:

  • از کدام قسمت کتاب بیشتر سوال طرح می‌شود. 
  • تعداد سوالات هر درس در آزمون‌های هر سال چقدر است.
  •  اولویت‌های شما برای خواندن دروس کدام است.
 بودجه بندی دینی کنکور [98- 99] | دانلود PDF بودجه بندی کنکور 
بودجه بندی دینی کنکور [۹۸- ۹۹] | دانلود PDF بودجه بندی کنکور

بودجه بندی یعنی تعداد سوالات هر درس در کنکور در چند سال آخر مورد بررسی قرار می‌گیرد، به‌گونه‌ای که دانش‌آموز به تخمینی نزدیک به واقعیت دست پیدا می‌کند.

شما با آگاهی از بودجه بندی کار را با انگیزه بهتر و به نحو احسنت شروع می‌کنید و این خود باعث جسارت و قدرت زیاد در وجود شما می‌شود؛ چون وقتی انسان نقشه راه داشته باشد و بداند از چه جهت بهتر و راحت‌تر به مقصد می‌رسد رغبت بیشتری در وجودش حاصل می‌شود و کار را به بهترین نحو ممکن انجام می‌دهد. ما برای آزمون دینی کنکور به شما دانلود PDF بودجه بندی دینی کنکور ۹۹ را معرفی می‌کنیم. 

با آگاهی از بودجه بندی دینی کنکور درس‌های مهم دین و زندگی در کنکور مشخص می‌شود، زیرا با بررسی بودجه بندی، خواهیم دید که از بعضی دروس، چندین سوال طرح می‌شود. پس عاقلانه‌ترین کار این است که وقت خیلی بیشتری را برای مطالعه این دروس بگذارید.

اهمیت بودجه بندی؟

بودجه بندی دینی کنکور را نباید دست‌کم بگیریم. همان‌طور که می‌دانید دینی جزء دروس عمومی است و درس دین و زندگی با ضریب ۳، نقش مهمی را در بالا بردن تراز و رتبه ایفا می‌کند. 

گذشته از مهم بودن این درس در بالا بردن تراز، دینی درس شیرین است و همه کسانی که راه را درست طی کنند، می‌توانند از پس این درس به خوبی برآیند.

درسی حفظی که مطالب و نکات آن تا حدودی برای ما تکرار شده و با یکی دو بار خواندن و مرور می‌توانید به راحتی نمره کامل از این درس کسب کنید؛

البته این را هم بگوییم با اینکه دینی، درس شیرینی است ولی اگر روش خواندن و تست‌زنی را در این درس به خوبی ندانید، خواندن این درس وقت زیادی را از شما می‌گیرد و نهایت هم ممکن است نتیجه دلخواهی نگیرید؛ بنابراین به شما توصیه می‌کنیم اول درست درس خواندن را به خوبی بیاموزید بعد شروع به درس خواندن کنید و بهترین کار این است که از افراد متخصص در این زمینه و مشاوران، کمک بگیرید. آن‌ها راهکارهایی را برای شما پیشنهاد می‌دهند که با به کار بستن آن راهکارها به بهترین نحو ممکن در وقت و انرژی شما صرفه‌جویی شود. برای مثال معرفی منابع،  خلاصه‌ها، نکات و نحوه خواندن این درس از جمله مواردی است که یک مشاور کنکور می‌تواند به شما کمک کند.

روش دیگری که به شما کمک می‌کند در وقت و انرژی خودتان صرفه‌جویی کنید و به نتیجه مطلوب‌تری برسید اطلاع از بودجه بندی این درس است. شما با بودجه بندی دینی کنکور می‌فهمید که طراحان سوالات کنکور بیشتر روی چه مباحثی تمرکز دارند، لذا این مباحث را بهتر و عمیق‌تر مطالعه می‌کنید.

بودجه بندی دینی کنکور ۹۸-۹۹ :

تعداد سوالات دینی در کنکور:

در بودجه بندی دین و زندگی کنکور ۹۸-۹۹ و سال‌های قبل از آن ۲۵ سوال طرح می‌شد. تقریبا ۹ تست از کتاب سوم دبیرستان ، ۹ تست از کتاب دوم دبیرستان و ۷ تست هم از کتاب پیش دانشگاهی طرح می‌شود.

نکته: در چند سال اخیر تقریباً ۶۰ درصد تست‌های دینی در کنکور، از قسمت آیات و روایات طرح شده است.

موضوع/سال

۸۸

۸۹

۹۰

۹۱

۹۲

۹۳

۹۴

۹۵

۹۶

۹۷

سال دوم

۹

۹

۹

۹

۹ 

۹

۹

۹

۹

۱۲

سال سوم

۹

۹

۹

۹

۹

۹

۹

۹

۹

۹

سال چهارم

۷

۷

۷

۷

۷

۷

۷

۷

۷

۴

 

با دانلود بودجه بندی دینی کنکور ۹۸-۹۹ می‌توانید اطلاعات دقیق‌تری از بودجه بندی دینی کنکور به دست آورید.

روش‌های درست مطالعه درس دین و زندگی: 

۱- تشخیص بهترین منبع:

شما باید منابعی را برای مطالعه این درس انتخاب کنید که از ادبیات روان بهره برده باشد. در اصل منبعی باید انتخاب شود که منطبق با کتاب درسی باشد و به تک تک نکات کنکوری اشاره کرده باشد. در بعضی از منابع از روش‌های شهودی‌سازی استفاده می‌شود که خیلی مفید است و دیگر نیازی به حفظ کردن آیات نیست.

۲- تسلط کامل به متن کتاب درسی: 

البته این را به یاد داشته باشید که استفاده از منابع باید در درجه دوم اهمیت باشد و در درجه اول کتاب درسی را از بَر کنید.

۳- درک پیام آیات به صورت مفهومی: 

بیش از ۵۰ درصد از سوالات بودجه بندی دینی کنکور از این طیف سوالات است، به این معنی که باید دانش مفهومی و برداشت درست از آیات را بیاموزید.

۴- حل تست‌های گوناگون:

با حل تست‌های کنکور سال‌های قبل به روش سوال‌دهی طراحان سوال پی می‌برید و روش درس خواندن را تا حدود زیادی بر اساس خط فکری و تمرکز طراحان قرار می‌دهید و خودتان ناخودآگاه روش درس خواندن بر پایه تست‌ها را می‌آموزید.

۵- ارتباط برقرار کردن با آیات و ارتباط بین آیات:

این مورد تا حدود زیادی احتیاج به مهارت دارد؛ چون اگر شما بخواهید تک‌تک آیات و ترجمه آن‌ها را حفظ کنید وقت زیادی را از شما می‌گیرد، در حالی که گاهی آیات، مفهومی نزدیک به هم دارند. فهمیدن آیات و درک ارتباط آیات با یکدیگر می‌تواند به شما خیلی کمک کند. شما می‌توانید از مفاهیم آیات نکته‌برداری کنید و آنها را به خاطر بسپارید.

۶- آگاهی از بودجه بندی:

آگاهی از بودجه بندی به برنامه‌ریزی و زمان ما برای درس خواندن جهت می‌دهد. وقتی شما بدانید خط فکری طراحان سوال به کدام سمت است و کدام مباحث دروس بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد، بیشتر روی همان قسمت‌های مباحث برنامه‌ریزی می‌کنید و زمان می‌گذارید؛ پس قبل از شروع به خواندن هر کدام از دروس در ابتدا از بودجه بندی آن درس آگاهی به دست بیاورید و قسمت‌های مهم‌تر را مطالعه کنید و اگر زمان اضافه آوردید مباحث کم‌اهمیت‌تر را مطالعه کنید و بیشترین تعداد مرور‌ها را برای مباحث مهم بگذارید.

 دانلود بودجه بندی کنکور ۹۸-۹۹ را فراموش نکنید. اطلاع از بودجه بندی دینی کنکور نظام جدید هم تا حدود زیادی باعث می‌شود از کنکور ۹۹ سربلند بیرون بیایید.

مقالات خواندنی: 

هزینه آزمون‌های گاج VS هزینه آزمون‌های قلم چی | هزینه آزمون‌های آزمایشی کنکور چقدر است؟

بودجه بندی گرامر زبان کنکور (تجربی + ریاضی + انسانی ) 

تفاوت انتخاب بین نظام جدید و نظام قدیم آموزشی در کنکور ۹۹

تراز مشترک نظام قدیم و دردسرهای آن مورد بررسی قرار گرفت! (بروزرسانی جدید)

بودجه‌بندی عربی کنکور ۹۹ (انسانی+ ریاضی+ تجربی)

بودجه‌بندی عربی کنکور ۹۹ (انسانی+ ریاضی+ تجربی)

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود