به سؤالات شک دار جواب ندهید

به سؤالات شک دار جواب ندهید

به سؤالات شک دار جواب ندهید

دانش آموزان در آزمون ها اغلب از سوالاتی که در دو گزینه ی آن شک دارند، شکایت دارند. بسیاری دانش آموزان وقتی دو گزینه را حذف می کنند گمان می کنند کارشان راحت تر می شود و گزینه ی درست را زودتر پیدا می کنند؛ اما رویارویی با این سؤالات دشوار تر است. زیرا وقتی دانش آموز از بین ۴ گزینه، در انتخاب گزینه ی درست شک می کند می تواند به راحتی از آن سؤال بگذرد ولی حذف دو گزینه ی غلط کار را سخت تر هم میکند در واقع حذف دو گزینه و ماندن دو گزینه، به معنای رسیدن به پاسخ نهایی نیست.

زمانی که دانش آموز بین دو گزینه شک داشته باشد، جواب دادن به صورت شانسی کاری اشتباه است. شما باید از جوابی که می دهید مطمئن باشید و بتوانید پاسخ درست را در میان گزینه های داده شده کشف کنید.

حال بهتر است بدانیم چگونه می توان کم تر با سؤالات شک دار در آزمون مواجه شد و همین طور هنگام برخورد با سؤالات شک دار یعنی سؤالاتی که از جواب آن مطمئن نیستیم، چه کار کنیم:

۱-مهم ترین و بهترین راهکار برای مواجه نشدن با سؤالات شک دار، عمیق خواندن درس ها و هم چنین افزایش تست زنی است، وقتی درس ها را عمیق می خوانید و به جزئیات هم توجه می کنید، کم تر درباره ی آن چه بلد هستید، دچار تردید و شک می شوید.

هم چنین وقتی تست های زیادی تمرین می کنید با تیپ های مختلف تست آشنا می شوید و نحوه ی پاسخ به آن ها را یاد می گیرید.

۲-در جلسه ی آزمون هنگام مواجهه با سؤالات شک دار، کنار آن بنویسید «ش» و جواب ندهید و از آن سؤال عبور کنید. سپس در خانه بررسی کنید که آیا شک شما درست بوده است یا نادرست.

بعد از چند آزمون متوجه خواهید شد که نسبت به سوالات شک دار در درس های مختلف چه واکنشی داشته باشید.

این پست چقدر براتون مفید بود؟

میانگین امتیاز ها: / ۵. تعداد رای ها:

آیا سوالی در مورد این مطلب دارین؟

هر سوالی در مورد این پست دارین در بخش کامنت ها بپرسین، مشاورین دانشجوی پزشکی مکتبستان در کوتاهترین زمان پاسخ میدن.مشاوره کنکور
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت لینک دانلود