بهترین منبع کنکور فیزیک چیست؟ (بروزرسانی ۹۸)

بهترین منبع کنکور فیزیک چیست؟

کنکور یکی از سخت‌ترین و پر استرس‌ترین اتفاقات زندگی هر فردی است. حتی شنیدن اسم آن نیز موجب ایجاد تنش در بین دانش‌آموزان می‌شود. برای آنکه این مرحله سخت را پشت‌ سر بگذارید، باید روش‌های مطالعه کنکوری را به خوبی بلد باشید و از بهترین منابع مرتبط با رشته خود استفاده کنید.

بهترین منبع کنکور فیزیک چیست؟ (بروزرسانی ۹۸)

برای مطالعه فیزیک از چه کتابی کمک می‌گیری؟ برای تست‌زنی فیزیک بهترین کتاب کدام است؟ برای موفقیت در رشته‌های فیزیک چند ساعت مطالعه در روز باید داشت؟ آیا لازم است تا همه کتاب‌های موجود در زمینه کنکور فیزیک را مطالعه کرد؟ و… تمامی این‌ها سوالاتی هستند که ذهن دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور را به چالش کشیده و موجب نگرانی بیشتر آنان شده‌ است. اما این نکته را به خوبی به یاد داشته باشید که هر چند منابع عالی و خوب در دسترس‌تان باشد، اما ندانید که چگونه باید مطالعه کنید، آنگاه نتیجه خوب و قابل قبولی دریافت نخواهید کرد.

اما در این مقاله سعی کردیم تا بهترین منابع فیزیک کنکور را برای داوطلبان و دانش‌آموزان شرح دهیم.

معیار‌های مهم برای انتخاب بهترین منابع کنکور ۹۹ چیست؟

همه داوطلبان بلا‌استثناء زمانی که به برگزاری کنکور نزدیک می‌شوند به دنبال یک منبع قوی و خوب می‌گردند که همه مطالب را به صورت جامع و مختصر داشته باشد تا بتوانند تنها از روی آن مطالعه کنند. علاوه بر این، دانش‌آموزان چون با امتحانات پایان ترم روبرو هستند، درنتیجه زمان کافی برای آنکه درس‌های گذشته را مرور کنند را ندارند. چرا که برای موفقیت در کنکور باید تسلط لازم و کافی را نسبت به دروس پایه دبیرستان خود داشته باشید. حتی اگر پشت کنکوری هم بودید باید در ماه‌های نزدیک کنکور دوباره مطالب گذشته را مرور کنید تا در ذهنتان تثبیت شوند.

فیزیک جزو درس‌های کنکوری است که در رشته‌های پایه، تجربی و ریاضی وجود دارد. به همین دلیل باید با توجه به رشته مورد نظر خود بهترین منبع فیزیک کنکور را انتخاب کنید. اما منابع کنکوری مزیت‌های مهمی دارند، از جمله:
  • برای تدریس و نگارش کتب کنکوری اساتید برتر هر رشته انتخاب می‌شوند تا بتوانند به تمامی سوالات داوطلبان پاسخ درست و کامل بدهند. به همین جهت در این کتب تمامی نکات کنکوری ذکر می‌شود.
  • آموزش سریع تست‌زنی، پاسخ درست به تست‌ها، روش‌های حل تستی قبل از هر بخش درسی از ویژگی‌های بارز بهترین منابع کنکور هستند.
  • چکیده‌ای از هر فصل قبل از شروع سوالات به داوطلبان کمک می‌کند تا یک مرور سریعی قبل از تست‌زدن داشته باشید.

معیار‌هایی که در بالا ذکر کردیم برای تهیه منابع کنکوری لازم و ضروری هستند که قبل از خرید منابع حتما دقت کنید که این گزینه‌ها را داشته باشند.

بهترین منبع کنکور فیزیک

درس فیزیک به عنوان یک درس تخصصی و ضریب بالا در کنکور است. اگر می‌خواهید رتبه خوبی دریافت کنید باید دروس تخصصی را به خوبی و از منابع معتبر بخوانید. مکتبستان لیستی از بهترین منابع کنکور فیزیک را در اختیار داوطلبان قرار داده است که تمامی ویژگی‌های یک منبع خوب را دارند و طبق تحقیقات انجام شده از داوطلبانی که قبلا کنکور دادند به این نتیجه رسیده‌اند که این منابع گزینه‌های مناسبی هستند.

  • برای رشته تجربی فیزیک یک درس تخصصی محسوب می‌شود در نتیجه منابع فیزیک جامع گاج، فیزیک جامع خیلی سبز، نشر الگو و ۳۰ سال کنکور قلم چی بهترین منابع فیزیک کنکور تجربی است.
  • برای رشته ریاضی فیزیک نه تنها درس تخصصی است بلکه ضریب بالایی دارد. برای این رشته نیز همانند تجربی کتب ۳۰ سال کنکور قلم چی، نشر الگو و جامع گاج و خیلی سبز بهترین گزینه های موجود هستند.

نکته آخر این که سعی کنید یک منبع را به طور کامل همراه با نکات مهم کنکوری بخوانید بجای اینکه چندین منبع داشته باشید و وقت نکنید تست‌های آن‌ها را بزنید. همچنین به هنگام خرید باید توجه داشته باشید که سوالات کنکور سال قبل در آن وجود داشته باشد و مانند کتب درسی، نکات جدید در آن ذکر شده باشد. خرید کتاب‌های قدیمی به دلیل ارزان بودن کمکی به روند و موفقیت شما در کنکور نمی‌کند.

بهترین منبع فیزیک کنکور نظام قدیم و جدید

همانطور که می‌دانید منابع کنکوری نظام قدیم و نظام جدید با هم متفاوت هستند. در نتیجه بهتر است منابع مرتبط با نظام آموزشی خود را مطالعه کنید.

 

داوطلبان نظام جدید

فیزیک جامع از سری میکرو طلایی گاج که به صورت دو جلدی منتشر شده در جلد اول همه تمرین‌های سه پایه به صورت تست‌های چهار گزینه‌ای طراحی شده است. ولی در جلد دوم پاسخ‌های کاملا تشریحی وجود دارد. علاوه بر این، کتاب جامع خیلی سبز چهار جلدی است که همراه با درسنامه ارائه شده است.

فیزیک جامع از سری میکرو طلایی گاج
فیزیک جامع از سری میکرو طلایی گاج

 

درس اول تا سوم زبان و ادبیات پیش دانشگاهی ریاضی و تجربی

 

 

 

 

 

داوطلبان نظام قدیم 

کتب بالا برای داوطلبان نظام جدید است ولی اگر آموزش شما به صورت نظام قدیم بود باید از منابع زیر استفاده کنید:

کتاب گاج نقره‌ای پایه و پیش، این منبع به صورت دو جلدی است که جلد اول آن سوالات تستی و جلد دوم دارای پاسخ نامه تشریحی است ولی بهتر است دانش‌‌‌آموزان قوی از این کتاب‌ها استفاده کنند. کتاب جامع خیلی سبز هم از بهترین منبع فیزیک کنکور به حساب می‌آید. به صورت چهار جلدی است که برای همه دانش‌آموزان با هر سطحی مناسب است. در این کتاب سه نوع سوال وجود دارد. سوال‌هایی که مطابق با استاندارد سوالات کنکوری است، سوالاتی که از سطح کنکوری راحت‌تر است و سوالات سری z که سطح بالا‌تر از کنکور را دارد. به همین دلیل تمامی داوطلبان کنکور می‌توانند از آن استفاده کنند.

مکتبستان با ارائه بهترین منبع فیزیک کنکور در نظر دارد تا موفقیت شما در کنکور ۹۹ را تضمین کند.

مقالات خواندنی:

برنامه ریزی کنکور ۱۴۰۱ رایگان

تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۱

روش اصولی مطالعه واژگان و املای ادبیات فارسی

بهترین روش مطالعه زیست

 

 

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

ترجمه مقاله عملکرد بتن خود تراکم ترکیب شده در دمای بالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود