بهترین منابع کنکور

دراین مطلب بهترین منابع کنکوری تجربی و ریاضی، انسانی و هنر خلاصه و مفید شرح داده شده است. در اغلب سایت ها منابع گوناگونی معرفی شده که بیشتر آنها عامل سردرگمی و وسواس فکری داوطلبان کنکوری است. سایت مکتبستان همواره سعی داشته بهترین و ناب ترین مطالب را مختصر و مفید ارائه دهد چراکه معتقدیم “وقت یک داوطلب کنکوری ارزشمندترین سرمایه اوست!”

بهترین منابع کنکوری
بهترین منابع کنکوری

بهترین منابع کنکوری دروس عمومی (تمامی رشته ها):

بهترین منابع کنکوری درس ادبیات و زبان فارسی:

بهترین منابع کنکوری

برای رسیدن به درصد عالی در درس ادبیات باید کتاب ها را به صورت مبحثی تهیه کنید:

برای لغت، املا و واژگان: نشر الگو

زبان فارسی و آرایه: کتاب تخته سیاه

قرابت معنایی: واسه آموزش دریافت و مهروماه و خوشخوان …واسه تست الگو

تاریخ ادبیات:اگر میخواهید تمام تاریخ ادبیات ها را یکجا و شسته رفته داشته باشید: کتاب تخته سیاه

پیشنهاد می کنیم پس از پایان هر مبحث از کتاب های فوق تست ها را از کتاب ادبیات موضوعی گاج بزنید. و از پراکندگی مباحث در کتب مختلف نترسید! با تهیه بهترین منابع شما یک گام از بقیه داوطلبان جلوترید!

اگر فقط یک کتاب میخواهید –> ادبیات موضوعی گاج

 

 

بهترین منابع کنکوری عربی:

بهترین منابع کنکوری

کتاب های درس عربی را با توجه به سطح خود انتخاب کنید. برای درس عربی اگر پایه ی ضعیفی دارید پیشنهاد میکنیم از لوح فشرده عربی کنکور استفاده کنید. فوق العاده به شما کمک خواهد کرد.

درصورتی که سطح قابل قبولی دارید میکرو گاج  ، خیلی سبز( فوت و فن عربی ) استفاده کنید.

توجه بفرمایید کتاب ایاد فیلی نیز یکی از منابع خوب سابق بوده است در سال های اخیر به دلیل استاندارد نبودن کامل تست ها صرفا جنبه آموزشی داشته و توصیه نمی شود.

 

 

بهترین منابع کنکوری دین و زندگی:

بهترین منابع کنکوری

برای درس دین و زندگی ابتدا کتاب درسی!! باید آیات کتاب های دین و زندگی ۲و۳و۴ را کامل یاد بگیرید بطوری که اگر آیه ای پرسیدند آیات قبل و بعد آن را بدانید و به سرعت تشخیص دهید که مربوط به کدام سرتیتر یا تییتر از متن درس است.

پس از کتاب درسی کتاب گاج (جامع و آیات و نکات) که بصورت مفصل به به این درس پرداخته و اگر به دنبال یک کتاب خلاصه تر هستید خیلی سبز را پیشنهاد میکنیم که حجم کمتری دارد اما پس از کتاب گاج بهترین منبع کمک درسی شناخته شده است.

 

 

بهترین منابع کنکوری زبان انگلیسی:

بهترین منابع کنکوری

برای زبان انگلیسی کتاب مبتکران دکتر اناری. همچنین کتاب انتشارات شبقره (رضا کیاسالار)خیلی سبز جامع، reading خیلی سبز. تمام کتاب هایی که در این مطلب معرفی شده منابع بسیار خوبی هستند و تفاوت زیادی با هم ندارند و اولویت بندی انجام شده بخاطر تمایز های جزئی است.

 

 

و اما دروس اختصاصی: بهترین کتب کمک آموزشی دروس اختصاصی کنکور تجربی، ریاضی، انسانی و هنر به ترتیب در ادامه بررسی شده است.

بهترین منابع کنکوری تجربی (دروس اختصاصی):

موثرترین کتاب های تستی و کمک درسی زمین شناسی: 

 

اولین، بهترین و قدرتمند ترین کتاب در زمین شناسی به لحاظ حجم مطلب و تاثیر خارق العاده آن برای کنکور کتاب  هفت چیز زمین شناسی خیلی سبز. که با وجود حجم کم میتوانید در مدت زمان کوتاه به درصد بسیار خوبی برسید. اگر میخواهید درصد بالایی در زمین شناسی کسب کنید کتاب زمین شناسی جامع مهر و ماه (که تقریبا حجم آن دوبرابر کتاب خیلی سبز است و دارای تست های بیشتری است) را نیز توصیه میکنیم.

 

 

بهترین منابع کنکور تجربی زیست شناسی:

بهترین منابع کنکوری

بهترین کتاب موجود درحال حاضر برای زیست در کنکور تجربی همایش زیست شناسی (نشر دریافت) . این کتاب بیشتر برای درسنامه است و برای تست از کتاب های گاج استفاده کنید. در اغلب کتب گاج استاندارد های تستی رعایت شده است.

توجه: پیشنهاد ما برای بدست آوردن درصد بالا در زیست شناسی کنکور پک کامل زیست (۵جلد کتاب): کتاب ۲ جلدی همایش زیست شناسی (برای درسنامه) و برای تست: کتب سال دوم و سوم و سال چهارم گاج.

*یکی از درسنامه هایی که علیرغم اینکه شاید خیلی معروف نباشد ولی به شخصه خیلی قبول دارم کتاب فاگوزیست فردین جوادی است. اگر واقعا دوست دارید بر روی یک کتاب حجیم و فوق العاده وقت بگذارید شدیدا فاگوزیست را پیشنهاد میکنم.

اگر می خواهید تست بیشتری کار کنید از کتب ۸۰۰۰تست گاج برای تست استفاده کنید.

 

 

بهترین منابع کنکور درس ریاضیات رشته تجربی:

بهترین منابع کنکوری

 

درصورتی که مهارت بالایی در درس ریاضی ندارید ابتدا از کتاب آبی کانون (سطح ساده) استفاده کنید و برای مرحله بعد (سطح پیشرفته) کتاب خیلی سبز .

اگر قصد دارید کتابی داشته باشید که درسنامه خوبی داشته باشد بنده مهروماه را پیشنهاد میکنم.

کتاب جامع مهروماه کتاب بسیار خوبی است درسنامه ی مفهوم تری نسبت به تخته سیاه دارد .

 

 

بهترین منابع کنکور تجربی فیزیک:

بهترین منابع کنکوری

کتاب های برتر درس فیزیک نیز همانند درس ریاضی، برای کار ساده از کتاب آبی کانون و برای سطح پیشرفته تر کتب گاج نقره ای و پس از آن خیلی سبز

 

 

تجربی بهترین منابع کنکور شیمی:

بهترین منابع کنکوری
کتب تستی و آموزشی شیمی

برای درس شیمی بسیاری معتقد اند شیمی سال دوم مبتکران  بهترین منبع و برای شیمی سال سوم و چهارم خیلی سبز  مناسب ترین کتب شیمی هستند. 

 

 

بهترین منابع کمک درسی کنکور ریاضی (دروس اختصاصی)

برای دروس حسابان :  میکرو گاج(سفید).

گسسته و جبر و احتمال:  فار، میکرو گاج (سفید)

برای هندسه۱، هندسه۲ و هندسه تحلیلی: کتاب های هندسه پایه و تحلیلی الگو

برای درس فیزیک کتاب های برتر درس فیزیک نیز همانند درس ریاضی، برای کار ساده از کتاب آبی کانون که درسنامه های کوتاه تر و خلاصه تر و پس از آن به تست کنکور پرداخته. و برای سطوح بالاتر گاج نقره ای پیشنهاد می شود.

برای درس شیمی سال دوم مبتکران کتاب های مبتکران سال سوم و چهارم حاوی توضیحات اضافی است که در کنکور مورد سوال قرار نمیگیرد.بنابراین اگر زمان کافی برای مطالعه آنها ندارید بهترین منبع شیمی سال سوم و چهارم خیلی سبز  است.

 

بهترین کتاب های کمک درسی کنکور انسانی (دروس اختصاصی)

ریاضی رشته انسانی: ریاضیات انسانی گاج .

اقتصاد: برای درس اقتصاد شیوه ی طرح سوال در کنکور به دو شکل حفظی و مسئله است. برای تست های حفظی می بایست کتاب درسی خودتان را به صورت کامل مطالعه بفرمایید و برای یادگیری مسائل نیز از کتاب اقتصاد مهر و ماه استفاده کنید.

ادبیات اختصاصی رشته انسانی : در درجه اول مطالعه کتاب درسی. برای تست از کتاب ادبیات اختصاصی گاج استفاده کنید و برای مبحث عروض و قافیه کتاب ادبیات سال چهارم انسانی گاج (گاج سبز) نیز پیشنهاد می شود.

عربی انسانی: عربی اختصاصی خیلی سبز. تاریخ و جغرافی: ابتدا کتاب درسی و برای تست خیلی سبز. علوم اجتماعی: ابتدا کتاب درسی و برای تست می توانید از تمام منابع موجود در بازار استفاده کنید.

فلسفه و منطق: ابتدا خواندن عمیق کتاب درسی و برای تست زدن از کتاب فلسفه و منطق گاج و کتاب فلسفه سال چهارم(پیش دانشگاهی) گاج استفاده کنید. روانشناسی نیز ابتدا کتاب درسی و برای تست خیلی سبز

 

 

بهترین منابع کنکور هنر

کتاب های انتشارت مبتکران و راه اندیشه، مشق هنر و قلم چی جزو بهترین منابع کمک درسی کنکور هنر محسوب می شوند.
درک عمومی هنر: هنر در گذر زمان(هلن گاردنر). تاریخ هنر(کمبریج).خلاصه تاریخ هنر(پرویز مرزبان)
درک عمومی ریاضی و فیزیک: از منابع مشترک رشته تجربی و ریاضی استفاده کنید که برخی این بخش های مشترک عبارت اند از: محاسبات عددی (تناسب،درصد و معادلات و …) هندسه (زاویه، چهار ضلعی،تبدیلات و احجام فضایی) فیزیک( اندازه گیری،حرکت،نیرو،نور،الکتریسیته ساکن،مغناطیس و….) برای ترسیم فنی: رسم فنی عمومی(احمد متقی‌پور) و سعید درویش(منشور دانش). خلاقیت تصویری تجسمی:مبانی هنرهای تجسمی(غلامحسین نامی). مبانی‌طراحی‌گرافیک(آرمین هیوفمن). خلاقیت نمایشی:تاریخ سینما(مسعود مهرابی) خواص مواد: آیندگان. خلاقیت موسیقی: تئوری موسیقی(مصطفی کمال پور تراب) و ساز شناسی(پرویز منصوری) از جمله منابع کمک درسی پیشنهادی شناخته شده برای رشته هنر هستند.

این پست چقدر براتون مفید بود؟

میانگین امتیاز ها: / ۵. تعداد رای ها:

آیا سوالی در مورد این مطلب دارین؟

هر سوالی در مورد این پست دارین در بخش کامنت ها بپرسین، مشاورین دانشجوی پزشکی مکتبستان در کوتاهترین زمان پاسخ میدن.مشاوره کنکور
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

189 نظرات
 1. سجاد می گوید

  سلام لطفا برای نظام جدید هم کتاب تست توصیه کنید.
  سپاس.

 2. سجاد می گوید

  سلام لطفا برای بچه های نظام جدید هم کتاب تست معرفی کنید.
  سپاس.

 3. amin می گوید

  سلام من برای شیمی پیش دانشگاهی مبتکران تهیه کنم یا خیلی سبز میله خودم رو خیلی سبزه ..بیشتر میخوام رو درس نامه کار کنم

 4. amin می گوید

  سلام من شیمی دو مبتکرانو چاپ ۸۸رو دارم میخواستم بدونم کتاب محتواش عوض شده یعنی نیاز دارم چاپ۹۵رو بگیرم یا نه…چون تو سایت ها نگاه کردم حتی جلدشم عوض نشده بود

  1. parisa می گوید

   علم که تغییر نکرده همونه فقط خیلی تغییر انچنانی نداشته فقط از نظر تستی احتمالا نیاز به کتاب جدید داشته باشی
   از نظر من کسیکه یه کتابو عمیق بخونه و یه مطلب رو کامل یاد بگیره کافیه این تغییرات کتابا جدید کردن کتابا همه تبلیغن

 5. parisa می گوید

  من کتاب پنج گنج جامع مهر وماه رو برا ادبیات گرفتم و میبینم که همه دارن ادبیات موضوعی گاج میخونن به نظر شما با مهروماه نمیتونم نتیجه بگیرم؟

 6. mohamad mehdi می گوید

  برای تمام کتاب های رشته ی ریاضی پایه دهم چه کتاب هایی مناسب هستند

  با تشکر

 7. میترا می گوید

  سلام لطفا راهنمایی کنید .ایا درس نامه ها کل مطالب کتاب رو دربرمیگیره و نیازی به خواندن کتاب نداریم .یا مثلا باید یک فصل از کتاب رو بخونیم بعد درسنامه رو بخونیم بعد تست بزنیم ؟ کمکککککککککک

  1. علی احمدی می گوید

   بچه ها خیلی وقته که از بیشتر مشاورا می پرسی درس رو بخونم،اولین حرفی که میگه اینکه…باید باید باید یکبار هم شده از روی کتاب درسی بخونیم…پس باید خونده بشن***من خودم از مشاورم پرسیدم ایا این جمله برای درسی مثله فیزیک هم اجبراییه ایشون با کمال قاطیت گفتن بله حالا من نمی دونم باید چیکار کنم…چون کتاب های فیزیک و ریاضی رو انداختم دور…بنظرتون من چیکار کنم؟؟؟

 8. Amir hosein می گوید

  سلام . بهترین کتاب های برای جمعبندی کتاب های خط ویژه گاج هستش فقط کتفیه شیمیش رو امتحان کنید ضمن خلاصه تو حجم کم و بازده بالا یه سری تکنیک داره برای حل سوالات که شما به راحتی میتونید محاسباتو قورت بدید
  در کل گاج از هر نظر توی منابع بهترینه و بی رقیب 🙂

 9. محمد می گوید

  سلام
  میخواستم کتاب فاگوزیست پیش دانشگاهی رو تهیه کنم اما پیدا نکردم
  میتونین راهنمایی کنین از کجا پیداش کنم?
  ممنون میشم

 10. پوریا می گوید

  سلام ببخشید این منابعی که گفتین برای سال های ۹۶ و۹۷ خوبه برای ما نظام جدید ها(سال دهم به بعد) چه منابعی رو سفارش میکنین.

 11. amir می گوید

  سلام.شما نظرتون درباره ی منبع زبان واسه کنکور زبان چیه؟؟میشه بهترین منبع رو معرفی کنین…؟؟

 12. محمدریحانی می گوید

  سلام خواهش میکنم کمکم کنین من در تست زنی فیزیک پایه مشکل دارم نمی توانم حتی یه تست ازگاج رابزنم وقتی حجم زیاد فیزیک پایه گاج رادمیبینم بیخیال میشم راهی است که فیزیک رادرست وبا یک کتاب باحجم معقول یادبگیرم کمکم کنین

 13. ریحانه می گوید

  واقعا کتاب جالب نیست علاوه بر اینکه در سنامه ها اصلا کامل نیست در پاسخ هم هیچ توضیحی و تشریحی درباره جواب نداده تا حالا این همه کتاب خریدم کتابی به این بدی ندیدم . امیدوارم نظرم منتشر بشه هرچند بعید میدونم. اما لطفا هرگز این کتاب نخرید کاش به شعور دانش آموز کمی احترام میگذاشتن ۳۵۰۰۰ تومن کناب هیچ کارایی نداره

  1. ریحانه می گوید

   اینو من درباره شیمی مهر و ماه نوشتم چرا نظرم تحریف کردین

هدیه مکتبستان برای کنکوریها

فیلم تدریس ۱۵% مباحث کنکور۹۹
(!کاملا رایگان)
دریافت رایگان پکیج
close-link
دریافت لینک دانلود