بهترین منابع کنکور ۱۴۰۰ تجربی – بهترین کتاب های تستی نظام جدید

حتما براتون ‍‍‍پیش اومده که بین منابع مختلف تو بازار گیج شدین و نمیدونستین که کدوم بهترین منابع کنکور است. تو این پست قصد داریم بهترین منابع کنکور ۱۴۰۰ رو معرفی کنیم.

بهترین منابع کنکور 1400 - زیست شناسی

بهترین منابع کنکور ۱۴۰۰ – زیست شناسی:

۱- مجموعه کتاب های گویا تخته سیاه: این سری کتاب رو که دکتر آرامفر نویسنده اش هستن واقعا فوق العاده اند. یه مجموعه بی نقص و عالی برای کنکور؛ خودم که به شخصه توصیه میکنم که برای زیست که از مهمترین دروس کنکور شما هست حتما از این کتاب استفاده کنین. از تنظیم عصبی و گیاهیش گرفته تا جانوری و ماهیچه و …! و به شما هم اکیدا توصیه می کنم که تو منابع کنکور خودتون داشته باشید!

۲- زیست شناسی میکرو طلایی گاج: خب این کتاب درسنامه خیلی خوبی دارد و البته تست های ابتدایی خوبی داراست که دانش آموزان میتوانند با آن خودشان را برای کنکور ۱۴۰۰ بسنجن که چه مقدار به مباحث کتاب درسی مسلط هستن و در عین حال تمامی نکاتی که یه منبع کنکور باید به شما برسونه رو براتون آماده کرده است.

۳- زیست شناسی خیلی سبز: تو چاپ جدید این کتاب کاملا مطابق با کنکور ۱۴۰۰ شده و از لحاظ درسنامه هم مثل همیشه عالیه … برای همین توصیه اکید من برای جمع بندی با یه منبع کنکور مناسب روی همین کتاب است … تو چاپ جدید نقد خاصی بهش وارد نیست و سعی بر این بوده که عیب هاش پوشش داده شود!

۵- زیست شناسی آی کیو گاج: این کتاب  مرحله آخر است و برای ۲۰ درصد نهائی زیست تو کنکور طراحی شده …. تست هایی به شدت سخت که دانش آموز بعد زدنش تصور می کنه دیگه خدا شده و البته تمرین این سبک از تست ها خیلی به افزایش مهارتتون کمک میکند و یکی از بهترین منابع کنکور ۱۴۰۰ در درجه سخت و بالا حساب میاد که استفاده ازش به همه­ی دانش آموزا یا کسایی که تازه شروع کردن توصیه نمیشود.

 

بهترین منابع کنکور 1400 - ریاضیات خیلی سبز

بهترین منابع کنکور ۱۴۰۰ – ریاضیات :

در این درس تا دلتون بخواد کتاب است برای انواع سلیقه های مختلف، راستشو بگم خیلی هم تو محتوا و این حرفا فرقی باهم ندارن فقط این قضیه که کدومش برای چه کسی بهتر است به سطح دانش آموزا و سلیقه خوندنشون برمیگرده:

۱- ریاضیات جامع کنکور خیلی سبز: به عنوان یکی از منابع کنکور کتاب خوبیه ولی درسنامه ی آن به خوبی گاج نیست و تست هاش هم ساده تر هستش به نسبت باقی کتاب کنکور های بازار؛ برای همین من معمولا به دانش آموزایی که در این درس زیاد مهارت ندارن این کتاب رو معرفی می کنم.

۲- ریاضیات تجربی میکروطلایی گاج: خیلی مهمه که برای ریاضی به عنوان یکی از اصلی ترین دروس کنکور درسنامه خوبی داشته باشید و این کتاب خیال شما رو برای کنکور ۱۴۰۰ راحت میکند. کتاب خوبیه و درسنامه های خوب و جامعی هم داره اما خب سطح تست ها نیاز به مکمل داره برای قوی شدن! فقط برای دانش آموزایی که حوصله زیادی برای پیشرفت تا کنکور دارن توصیه میشود!

۳- ریاضیات تجربی نشرالگو: این کتاب به صورت آزمونی برای بچه ها طراحی شده که این آزمون ها به صورت مبحثی و جامع برای کنکور هستند درنتیجه یک کتاب عالی برای جمع بندیه و از منابع کنکوری شاخص به حساب میاد.

۴- ریاضیات جامع کنکور آبی قلم چی: یک کتاب کنکور مناسب با درسنامه های خلاصه و عالی برای مرور و تست های عالی تر برای تکمیل و تثبیت مباحث. شاید بگید چرا تکمیل مباحث, چون راستشو بخواید سطح تست های این کتاب عجیب غریبه و بعضیاش خیلی آب خوردن و بعضیا هم خیلی سخت هستن ولی در مجموع برای کنکور کتاب مکمل خیلی خوبیه!

۵- ریاضیات کنکور تخته سیاه-رشته تجربی: این کتاب هم یکی از بهترین منابع کنکور برای ریاضی در بازار است. مخصوصا که درسنامه فوق العاده ای داره و بانک تست مناسبی هم برای کنکور ۱۴۰۰ آماده کرده. فکر کنید اگه درسنامه ریاضی تخته سیاه بود و تست های آبی قلم چی، چی میشد!

 

بهترین منابع کنکور 1400 - فیزیک خیلی سبز

بهترین منابع کنکور ۱۴۰۰ – فیزیک :

۱- فیزیک جامع خیلی سبز: برای شروع فرآیند مطالعه و یادگیری تو کنکور درسنامه این کتاب بسیار عالیه و تعداد تست هاش بسیار زیاد و مفصله. اگه وقت کمی داشته باشید خیلی نمی تونه کمکی بهتون بکنه! ولی به نظرم برای دانش آموزای معمولی و ضعیف یک منبع کنکور درجه یک تو این درس به حساب میاد و برای یادگیری فیزیک که یکی از مفهومی ترین دروس کنکور هست این کتاب خیلی خوبه!

۲- فیزیک جامع میکرو طلایی: برای افرادی که دوست دارن کلا یه کتاب از هرکدوم از دروس کنکور داشته باشن خیلی کتاب خوبیه. با توجه به طراحی جدیدش که برای کنکور ۱۴۰۰ به روز شده میشه گفت که درسنامه خیلی قوی داره و تعداد تست ها هم بسیار مناسبه. درواقع کتابیه که تمام نیازهای شمارو به عنوان یکی از منابع کنکور برطرف می کنه

۳- فیزیک جامع سه سطحی: کتاب های سه سطحی که به تازگی وارد لیست منابع کنکور شدن کلا درسنامه خاصی ندارند و به راحتی می تونید تست های سنگین رو به دلیل سطح بندی بودن کتاب پیدا کنید ولی تعداد تست هاش کمه و به عنوان مکمل کتاب اصلیتون می تونید ازش استفاده کنید و خودتون رو به سطح مورد نظری که دارین برای کنکور برسونید.

۴- فیزیک جامع آبی قلم چی: اگر برای کنکور دیر شروع کردید میتونین روی این کتاب حساب باز کنین. این کتاب هم برای کسایی که میخوان درسنامه خلاصه و کوتاه بخونن یه منبع کنکوری مناسب و خوبه … تست هاش تست های کنکوره و به نسبت خوبن ولی خب در برابر کتاب هایی مثل خیلی سبز چهار جلدی حرفی برای گفتن نداره!

 

بهترین منابع کنکور 1400 - شیمی خیلی سبز

بهترین منابع کنکور ۱۴۰۰ – شیمی :

۱- شیمی کنکور خیلی سبز: مجموعه کتاب های شیمی خیلی سبز برای کنکور به دو قسمت شیمی پایه (دهم و یازدهم) و شیمی دوازدهم تقسیم شدن که مطالب کتاب درسی و نکات و تست های کنکور را پوشش میدن. در کتاب تست شیمی پایه خیلی سبز برای هر قسمت ابتدا یک درسنامه کاربردی و نسبتا کوتاه ارائه شده و حسابی تو یادگیری و تمرین مفاهیم کمکتون میکنه و به عنوان اصلی ترین منبع کنکور برای درس شیمی این کتاب رو بهتون معرفی می کنم.

۲- شیمی جامع کنکور مبتکران: خوب دیگه واقعا چیزی نمونده تا اسم درس شیمی را بذارند مبتکران! کتاب‌های  فوق‌العاده‌ای که بسیاری از کنکوری‌ها را علاقه مند به خواندن درس شیمی برای کنکور کرده. ساختار بی نظیر کتاب و لحن صمیمی مولف بدون اغراق جذابیت خاصی به این منبع کنکور پر طرفدار بخشیده است. روند کلی کتاب به این شکل شروع می شه که تست‌های هر فصل به صورت مبحثی قرار داده می‌شود. در بخش پاسخنامه تشریحی کتاب کادرهای آموزشی بسیار خوبی قرار داده شده که مطالب درسی رو حسابی برای شما باز می کند. تا بهترین عملکرد رو برای شیمی که از اصلی ترین دروس کنکور هست داشته باشین.

۳- شیمی جامع میکرو طلایی گاج: این کتاب به کسایی که برای کنکور دیرتر شروع میکنن خیلی کمک میکنه. خیلی کتاب جامعی هستش و برای کسایی خوبه که وقت ندارن از سه تا کتاب استفاده کنن یا از تیپ بندی های مختلف تست حل کنن. در کل یکی از منابع کنکور خوب هستش و تست های خوبی هم داره و حسابی توصیه میشه.

۴- شیمی جامع گاج (سری IQ ): این کتاب هم برای اون ۲۰ درصد سخت سوالا تو کنکور خیلی خیلی خوبه ولی خب برای قشر خاصی از دانش آموزا. تست های خیلی خوبی داره ولی درسنامش کمه برای کسی که میخواد از صفر شروع کنه منبع کنکور ۱۴۰۰ مناسبی نیست … برای همین این کتاب رو مکمل اون کتب شماره ۱ و ۲ کنید تا بهترین نتیجه رو کسب کنید!

 

بهترین منابع کنکور 1400 - زمین شناسی خیلی سبز

بهترین منابع کنکور ۱۴۰۰ – زمین شناسی:

زمین شناسی خیلی سبز: این کتاب دارای جزییات، اصطلاحات و تعاریف فراوونه در ضمن کم حجم هم هست و با تست های استانداردی که داره به عنوان یکی از منابع کنکور مناسب و کم حجم تمام نیازهای شما برای زمین شناسی در کنکور ۱۴۰۰ رو برطرف می کند.

 

بهترین منابع کنکور 1400 - ادبیات کنکور کانون

بهترین منابع کنکور ۱۴۰۰ – ادبیات و زبان فارسی:

۱- آبی ادبیات کنکور قلم چی: واضحه که جامعیت این کتاب از همه ی منابع کنکور ۱۴۰۰ موجود دربازار بیشتره . این کتاب شامل ۳۰۰۰ تست شناسنامه داره و جواب گوی تمامی نیازهای دانش آموز از لحاظ حل کردن تست های کنکوری, تالیفی و سوالاتی که مطالب کتاب درسی رو پوشش بده هستش و از تمام موضوعات (لغت ، املا ، آرایه ، تاریخ ادبیات ، زبان فارسی و قرابت) تست داره. پس با خیال راحت این کتاب رو به عنوان مرجع اصلی برای کنکور قرار بدین و خیالتون از بابت کتاب کنکور تو درس فارسی راحت باشه.

۲- سری کتاب های نشر الگو: خب این سری ها هم کتاب های خوبی هستن و جز بهترین منابع کنکور ۱۴۰۰ برای  شما هستن که میتونن به عنوان یک کتاب کنکور و به صورت مستقل استفاده بشن و یا اینکه به صورت مکمل با کتاب ادبیات جامع قلم چی استفاده بشن خوبیشون هم اینه که درس به درس هستن و برای آزمون های آزمایشی ویژه کنکور استفاده ازشون راحت تره.

یه نکته مهم اینه که هر کتابی عیبی هم داره و هیچ کتابی بدون ایراد نیست.

درس فارسی به عنوان یکی از اصلی ترین دروس کنکور نیاز به مطالعه دقیق داره و مشکلی که سری کتاب های موضوعی نشر الگو دارن اینه که به عنوان یه منبع کنکور تست هاش گاهی زیاد و بیش از حد بیخود میشن اما از حق نگذریم بهترین کتاب این دسته، کتاب دستور زبان فارسی هستش که به صورت جامع و کامل مباحث زبان فارسی رو برای کنکور پوشش می ده!

۳- سری کتاب های هفت خوان خیلی سبز: این سری از کتاب ها مثل باقی کتاب های کنکور خیلی از جنبه علمی خوبی برخوردار هستند و میشه بهشون اعتماد کرد اما خب گاهی خیلی زیادی گیر میده تو بعضی مسائل مثلا تو بخش لغت و معنی، معنای خیلی از کلمات که نیاز نیست هم آورده شده که باعث خستگی دانش آموز میشه و به عنوان یک منبع کنکور کمی کسل کننده میشه ولی خب گفتم که از جنبه علمی خیلی خوب هستند و برای کنکور ۱۴۰۰ خیلی به شما کمک میکنن.

۴- سری کتاب های هامون سبطی: این سری کتاب های موضوعی هستن که به تازگی برای دروس کنکور منتشر شدن. بنابرین سطح تست هاشون بالاتره و دانش آموز رو بدجوری برای کنکور به چالش می کشن. تعداد تست ها از خیلی سبز و نشر الگو کمتره و درس نامه و توضیحات مفصل تری رو دارن و میشه گفت به عنوان یک منبع کنکور مناسب کسی از مطالعه این کتاب ها تا حالا پشیمون نشده.

 

بهترین منابع کنکور 1400 - عربی میکروطلایی

بهترین منابع کنکور ۱۴۰۰ – عربی :

۱- عربی میکرو طلایی گاج: این کتاب برای شروع کنکور خیلی منبع خوبی است و از ابتدایی ترین مطالب هم صحبت کرده، شامل همه انواع بخش های عربی هم میشه که این یه ویژگی خیلی خوب است و تست هاش هم تا حد زیادی درس عربی رو به عنوان یکی از دروس کنکور رفع نیاز می کنن. پس برای یه دانش آموز نرمال خیلی مناسب هستند اما خب کسایی که درصد های بالایی تو کنکور میخوان باید مکمل هایی هم در کنار این کتاب داشته باشن که پایین تر ازشون صحبت می کنم.

۲- سیر تا پیاز مهر و ماه: این کتاب ورژن سنگین تر کتاب عربی میکرو طلایی گاج است و درست مثل اون شامل همه بخش های عربی که تو کنکور سوال میاد (شامل ترجمه ، تعریب ، مفهوم ، درک متن ، تحلیل صرفی ، تشکیل و قواعد) و برای کسایی که درصد بالایی میخوان این کتاب که یکی از بهترین منابع کنکور ۱۴۰۰ معمولا توصیه میشه.

۳- عربی عمار جامع قلم چی: اگر میخواین مبحثی رو به طور کامل مطالعه کنید و تست های دشوارتر رو در اون درس بزنید حتما از این کتاب برای کنکور استفاده کنید. این کتاب ضعف هاتون رو ریشه کن می کند! و یکی از اصلی ترین منابع کنکور برای درس عربی حساب میاد.

۴- عربی نشر الگو: این کتاب از بهترین ها و قدیمی ترین کتاب های کنکور تو بحث عربیه، ولی خب تست های خیلی سنگینش باعث شد خیلیا ازش رو برگردونن و منابع کنکور جامعی مثل سیر تا پیاز یا عربی کامل گاج رو برای کنکور انتخاب کنند!

بهترین منابع کنکور 1400 - دین و زندگی میکروطلایی

بهترین منابع کنکور ۱۴۰۰ – دین و زندگی:

۱- دین و زندگی جامع میکرو طلایی گاج: این کتاب برای دینی که یکی از تراز آورترین دروس کنکور است جای هیچ شک و شبهه ای رو نذاشته. از توضیحات کامل برای آیات و پیام آیه گرفته تا برقراری های ارتباط بین آیات و متن درس و همچنین تست های تالیفی خیلی خوبش باعث شده بی شک بهترین کتاب کنکوری برای دین و زندگی تو کنکور باشد!

۲- دین و زندگی بهمن آبادی: خب این کتاب هم یکی از کتاب کنکور های پر استفاده بچه هاس و حتما پیشنهاد میشه که به عنوان یه منبع پوششی برای کنکور ۱۴۰۰ ازش استفاده کنید و برای تست زنی از تست های مشابه اشتباهاتتون ازش استفاده کنین! برای همین صرفا به دانش آموزایی توصیش می کنم که حوصله خوندن زیاد دارند.

۳- دین و زندگی جامع آبی قلم چی: به عنوان یکی از منابع کنکور، این کتاب از نظر درسنامه شاید خیلی قوی نباشه ولی تست های جالبی داره و برای کسایی که توفیق اجباری گرفتنشو تو قلم چی داشتن توصیه می کنم حتما از تستاش استفاده کنن و قطعا برای کنکور ۱۴۰۰ هم کمکتون میکنه تا از تست هاش استفاده کنین!

 

بهترین منابع کنکور 1400 - زبان انگلیسی جامع کنکور

بهترین منابع کنکور ۱۴۰۰ – زبان انگلیسی:

۱- زبان انگلیسی جامع مبتکران (شهاب اناری): کتاب خیلی خوبی برای گرامر و واژگان است، ریدینگ های خوبی هم داره اما اینو همیشه یادتون باشه که یه کتاب کنکور برای تست خالص از بخش ریدینگ و کلوز باید تهیه بشه ولی برای کسانی میخوان سطح خوبی از زبان رو برای کنکور تجربه کنن این کتاب توصیه میشه. یک قسمت ضمیمه هم داره که شامل نکات مهم پایه هفتم تا دوازدهمه و هم چنین یک واژه نامه جیبی هوشمند ویژه کنکور ۱۴۰۰ هم همراه آن است.

۲- زبان انگلیسی جامع شبقره (کیاسالار): این کتاب هم بسیار کتاب خوب و با ارزشی برای کنکور هستش ولی سطح تست ها کمی استاندارد تر و پایین تر از کتاب مبتکران طراحی شده و به عنوان یکی از بهترین منابع کنکور ۱۴۰۰ مناسب برای دانش آموزان مبتدی تر این کتاب توصیه میشود!

۳- درک مطلب به زبان ساده مبتکران(کیاسالار): این کتاب مخصوص بخش کلوز و ریدینگ نوشته شده و برای دانش آموزانی که ریدینگ ضعیفی دارند توصیه اکید میشه که برای کنکور ۱۴۰۰ با این کتاب شروع کنند ولی برای موفقیت در درس زبان به عنوان یکی از دروس کنکور نیاز به مهارت در ریدینگ قوی تری دارید و برای تکمیل توانایی هاتون پیشنهاد می کنم که از همین کتاب هائی که معرفی می کنم استفاده شود!

۴- لغات زبان کنکور – شهاب اناری: این کتاب بدون شک بهترین منبع کنکور برای مطالعه لغت زبان است؛ برای همین من صرفا همین کتاب رو برای کنکور در بخش لغات معرفی می کنم. تقریبا با اطمینان میشه گفت هیچ ایرادی به این کتاب به عنوان یک منبع کنکور وارد نیست و در کلام محشره. لغات رو تو دو بخش “سطر به سطر” (خط به خط کتاب درسی بررسی میشه) و “تمرکز بر لغات” ( هر کلمه مفصل به همراه مثال از کتاب درسی و همچنین خارج کتاب درسی توضیح داده میشه) توضیح میده و برای همین دانش آموز کاملا و عمیقا کلمات مهم رو درک می­کند!

۵- درک مطلب پت و متن: این کتاب مخصوص بخش کلوز و ریدینگ در کنکور ۱۴۰۰ نوشته شده و برای دانش آموزانی که ریدینگ ضعیفی دارند توصیه اکید میشه که با این کتاب شروع کنند. ولی اگه کلوز تست رو برای کنکور قوی تر میزنید برای تکمیل توانایی هاتون حتما باید به صورت دوره ای ازش استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود