برگ برنده در کنکور

۱-برگ برنده یعنی چی؟

برگ برنده یعنی این که یک یا چند درس یا مبحث یا …. رو به قدری خوب بلد باشید که امیدتون تو کنکور یا آزمون به اون درس یا مبحث خاص باشه.حالا این امید می تونه دو نوع باشه. یا از لحاظ درصد یا از لحظ زمان.
مثلا یکی دینی رو انقدر خوب خونده که مطمئنه تو کنکور فرضا تو نصف زمان لازم سوالا رو حل میکنه و بقیه وقت رو میذاره رو متن زبان یا….  یا مثلا یکی زیست رو انقدر خوب بلده که مطمئنه تو زمان خودش یه درصد عالی فرضا بالای  ۹۵  کسب میکنه.
ما برگ برنده، رو دو نوعش می کنیم: 

الف)برگ برنده درصدی

ب)برگ برنده زمانی

 

برگ برنده

 

شما اگه می خواهید با زحمت کم نتیجه زیاد بگیرید توصیه من اینه که هم تو عمومی ها و هم تو اختصاصی ها یه برگ برنده، برای خودتون درست کنید(هم از لحاظ زمان و هم از لحاظ درصد)
برای خود من دینی برگ برنده زمانی بود که وقتش رو زبان و ادبیات میذاشتم  و عربی هم برگ برنده، درصدم بود که ۹۰ زدمش.. تو اختصاصی ها هم زیست برگ برنده، وقت و درصدم بود(که با کمک وقتش ریاضی رو خوب زدم) شیمی هم برگ برنده، درصدم بود که خودش رو تو کنکور خوب زدم.

۲- برگ برنده به چه دردی می خوره؟؟

برگ برنده به همون دردی می خوره که به درد من خورد و بارها براون تعریف کردم کمی بالاتر هم گفتم. من تو زیست حدود ۲۵ دقیقه وقت اضافه آوردم (با اینکه خودش رو هم خوب زده بودم) و این وقت رو گذاشتم رو ریاضی و از طرف دیگه تو دینی و عربی هم یه خورده وقت آوردم که گذاشتم روی ادبیات و زبان. خلاصه وجود تسلط زیاد روی یه درس خیلی خیلی کمکم کرد.

پروژه آشنایی بااصول هاورکرافت (Hovercraft)

۳- چه جوری یه درسی رو برگ برنده کنیم؟؟

یه درس تو اختصاصی ها و یه درس تو عمومی ها که تو اونا قوی تر هستید رو انتخاب کنید و برخلاف همه که می گن این درسا رو بلدیم و نمی خونیم شما رو اونا بیشتر وقت بذارید  به تدریج تو این درسا قوی تر میشید و این درسا تبدیل میشن به برگ برنده درصدی تون. حالا که از لحاظ  درصد خیالتون تو اون درسا راحت شد بازم تمرین کنید که از لحاظ زمان و سرعت حل کردن هم تو اون درسا جلو بیفتید یعنی حالا اون درسا تبدیل می شن به برگ برنده زمانی. از اینجا به بعد اگه حوصله و وقت داشتید رو دوتا درس دیگه تمرکز کنید و روشون وقت بذارید و تبدیل شون کنید به برگ برنده درصدی (اینجا دیگه لازم نیست تبدیل به برگ برنده زمانی کنید)

به عبارت دیگه روی نکات مثبتتون بیشتر تاکید کنید تا نکات منفی.

 

۴-مواظب باشید گول نخورید!!!!

یه چیزی که می تونه برای فردی که تو آزمونا شرکت می کنه خیلی مضر باشه اینه که تو برنامه یه آزمون زیست رو از چند منبع بخونه به امید اینکه بره این آزمون رو ۱۰۰ بزنه و بترکونه ولی از شانس بعد این داوطلب اون دفعه زیست رو سخت می دن این داوطلب چون برای ۱۰۰ رفته وسوسه میشه و اونایی رو که بلد نیست رو هم جواب میده در نتیجه درصدش خیلی بد میشه و میره تو فاز ناامیدی و دپرس شدن و …. برای اینکه این طوری نشین اولا توجه کنید که برگ برنده تو مدت دوسه هفته ایجاد نمیشه و شاید سه چهار ماه طول بکشه. دوما این که حتی اگه یه درسی براتون برگ برنده شد هیچ وقت برای صد نرین و همیشه یه احتمالی بذارین که ممکنه یکی دوتا سوال رو بیش از حد سخت بدن و ….. حتی تو خود کنکور هم خیلی ها برای درصد بالا رفته بودن ولی وسوسه شدن و خراب کردن در حالی که اون درس اون سال خیلی سخت بوده….

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

جزوه نکات ترجمه عربی

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود