برنامه ریزی کنکور ۹۸

سلام به شما دوست عزیزی که از الان به فکر برنامه ریزی کنکور ۹۸ هستی. باید به شما تبریک بگم، چون ۹۵% کنکوری های تا روز کنکور هیچ اقدامی برای برنامه ریزی کنکور ۹۸ نخواهند کرد.ما سعی می کنیم برنامه ریزی برای کنکور ۹۸ رو به صورت کاملا عملی به شما در این پست آموزش بدیم.

اول از همه بگویید هدفتان را در کنکور مشخص کردید؟

آفرین! حالا وقتش رسیده که بدانیم ، چه عواملی را برای برنامه ریزی کنکور ۹۸ رعایت کنیم تا موفقیت ما را تضمین کنند.

برنامه ریزی کنکور 98
برنامه ریزی کنکور ۹۸

ما به ۴ عامل برای برنامه ریزی کنکور ۹۸ حرفه ای رسیده ایم :

 1. اول ، تلاش متناسب با هدف برای برنامه ریزی کنکور ۹۸ صحیح
 2. دوم ، تسلط روی کتاب های درسی و داشتن سیستم آموزشی استاندارد برای برنامه ریزی کنکور ۹۸
 3. سوم ، داشتن برنامه ی منظم در طول سال کنکور برای  برنامه ریزی کنکور ۹۸
 4. چهارم ، شرکت در کنکورهای آزمایشی استاندارد برای برنامه ریزی برای کنکور ۹۸

حالا هرکدام ازین عوامل را تک تک بررسی میکنیم:

۱) تلاش متناسب با هدف برای برنامه ریزی کنکور ۹۸

فرض کنید یک دانش آموز سرحال داریم که هدفش قبولی پزشکی است. او نمی خواهد خودش را خسته کند و فقط روزی ۳ ساعت برای مطالعه ی درس هایش وقت می گذارد. این دوست عزیز ما باید این رشته ها را برای همیشه فراموش کند؛  از قدیم گفته اند هرچه قدر پول بدهی ، همان قدر آش میخوری ؛ یعنی چه؟ یعنی هر رشته و دانشگاهی ، تلاش مخصوص به خودش را میطلبد.

۲) تسلط روی کتاب های درسی برای برنامه ریزی کنکور ۹۸ لازم است

برنامه ریزی کنکور 98
برنامه ریزی کنکور ۹۸

در چند سال گذشته سبک سوال های کنکور تغییر کرده و مفهومی تر از قبل شده . این قضیه دو نتیجه دارد : اول اینکه تسلط روی کتاب های درسی ، خیلی مهم تر از قبل شده و دوم اینکه ، نقش مراکز آموزشی و معلم های حرفه ای پررنگ تر شده و دیگر کسی نمیتواند تاثیر آنها را نادیده بگیرد . مخصوصا برای صرفه جویی در وقت کنکوری ها .
حالا میخواهیم سیستم آموزشی مناسب انتخاب کنیم و با دنبال اساتید خوب بگردیم . برای این کار باید به نتایج واقعی آنها در کنکورهای قبلی توجه کنیم و کیفیت کارشان را از شاگردان سال های قبلشان پرس و جو کنیم. اگر به این امکانات دسترسی نداریم ، جزوه ها و منابع کمک آموزشی را فراموش نمی کنیم. همچنین اگر به معلم های حرفه ای دسترسی ندارید،  فیلم های آموزشی کنکور نیز در بسیاری از موارد نتیجه ای بهتر از کلاس های کنکوری خواهند داشت. (خوشبختانه الآن دیگر جزوه های کمک آموزشی در مکتبستان موجود است. ۱-جزوات کنکوری رایگان ۲- جزوات کنکوری VIP).  ( همچنین فیلم های آموزشی پکیج فاتحان )
اگر هم به هیچ یک از منابع ذکر شده دسترسی ندارید باز هم می توانید موفق شوید. تازه ثابت شده بچه هایی که امکانات زیادی ندارند، در عوض انگیزه ای قوی دارند که با آن، تمام کمبودها را جبران می کنند.اگر میخواهید مطمئن شوید، یک سر به نتیجه ی داوطلبان مناطق محروم بزنید و رتبه کشوری آنها را ببینید.

۳) داشتن برنامه ی منظم در طول سال کنکور رکن اصلی برنامه ریزی کنکور ۹۸

برنامه ریزی کنکور 98
برنامه ریزی کنکور ۹۸

الان شرایط طوری شده که بعید نیست حتی ساکنان قمرهای سیاره مشتری هم به گوششان رسیده باشد که رقابت در کنکور ایران خیلی تنگاتنگ است! و گاهی دیده شده که فقط چند تست رشته یا محل تحصیل یک نفر را کاملا عوض کرده. این همه آسمان ریسمان بافتیم برای چه؟ برای اینکه بگوییم اهمیت برنامه ریزی و استفاده بهینه از زمان نیاز به ثابت کردن ندارد که ندارد که ندارد!

قضیه خیلی جدی است. داوطلبی که می خواهد موفق باشد، حتما برای خودش یک برنامه از پیش تعیین شده داشته باشد. او باید دقیقا بداند که در طول سال چکار میخواهد بکند ، در تابستان ، پاییز ، زمستان و بهار . به غیر از این ، باید بداند که مثلا در هر ماه پاییز چقدر میخواهد پیشرفت کند یا حتی باید برنامه های هفته های هر ماه را هم بداند حتما می پرسید : «مگر برنامه ریزی این قدر دقیق هم میشود؟»

جواب این سوال رمز موفقیت رتبه های برتر کشور است. هرکس که در کنکور رتبه خوبی می آورد، اگر از روش دقیق شیر یا خط استفاده نکرده باشد! حتما برنامه ریزی دقیقی داشته؛ یعنی بجز برنامه ی سالیانه ، هم برنامه فصلی داشته هم ماهیانه و هم هفتگی.
برای برنامه ریزی کنکور ۹۸ شما نیز مکتبستان دو پیشنهاد ویژه برای شما دارد : ۱- مشاوره تلفنی با دانشجویان پزشکی ۲- پکیج مشاوره پرواز

شما میتونین به فایل های مشاوره کنکور که ما راجع به برنامه ریزی کنکور ۹۸ منتشر کردیم و خواهیم کرد رجوع کنید. در این فایل ها به صورت کامل ما راجع به برنامه ریزی برای کنکور ۹۸ و روش های آن توضیح خواهیم داد. لینک دریافت این فایل های صوتی مشاوره کنکور ۹۸ به زودی در همینجا منتشر خواهد شد.
فایل ها : برنامه ریزی برای کنکور ۹۸  / برنامه ریزی برای کنکور ۹۸

۴) شرکت در کنکورهای آزمایشی استاندارد برای برنامه ریزی کنکور ۹۸

قلم چی

کنکور آزمایشی را  برای برنامه ریزی کنکور۹۸ جدی بگیرید.

کنکورآزمایشی شاخص ارزیابی کارهاست و مثل یک ناظر دقیق، کیفیت اجرای برنامه را کنترل میکند .

وقتی کنکور آزمایشی می دهیم یک تراز و یک رتبه در هر درس به دست می آوریم . این عددها نقاط ضعف و قدرت ما را نشان می دهند و اگر از مسیر اصلی منحرف شده باشیم کمک می کنند تا به راه راست برگردیم و عاقبت بخیر شویم ! از این گذشته هر بار که در کنکورهای آزمایشی شرکت میکنیم ، یکبار شرایط واقعی کنکور را تجربه می کنیم ؛ در نتیجه آزمون به آزمون پیشرفت می کنیم و نقاط ضعفمان را می پوشانیم.

حالا از کجا بفهمیم کدام کنکور آزمایشی استاندارد است؟ دنبال این موارد می گردیم : کافی است این دو مقاله را بخوانید : گزینه دو  /  قلمچی

۵) نحوه مطالعه دروس برای کنکور ۹۸ :

نحوه مطالعه دروس

شاید زیاد شنیدیم که کنکوری خوندن با خوندن برای مدرسه متفاوت هست. دیگه شما برای یه امتحان تشریحی که اکثر سوالاس حفظی هستند قرار نیست بخونین. شما الان باید برای کنکوری بخونین که قرار هست در ۴ساعت به بیش از ۲۰۰تست مفهومی از مباحث مختلف پاسخ بدین پس باید شیوه های مطالعه خودتون برای کنکور۹۸ رو به شیوه های کنکوری خوندن تغییر بدین.

در لینک های زیر راجع به روش مطالعه دروس مختلف برای کنکور ۹۸ کامل توضیح دادیم:

روش های خوندن دروس برای کنکور ۹۸

 

برنامه ریزی کنکور ۹۸ –> کتاب تست های مناسب کنکور ۹۸ :

بهترین منابع کنکوری

خب چیزی هم که این روزها در کتاب فروشی ها زیاد هستش کتاب های کنکوری در رنگ ها و طرح ها و برندهای مختلف هست. سعی کنین در انتخاب کتاب اسیر جو تبلیغات نشین. حتما برای انتخاب کتاب کنکور مشورت کنین. سعی کنین کتابخانه نسازید ! فقط کتاب های مورد نیازتون رو بخرید. سعی میکنیم در همین ماه در پروژه برنامه ریزی برای کنکور ۹۸ راجع به بهترین کتاب های کنکوری مقالاتی را منتشر کنیم. ولی خب خوندن مقالات زیر هم خالی از لطف نیست.

توضیح راجع به کتاب تست یه بحثیه که معمولا برای هر فرد و با توجه به سطح و اهدافش متفاوت هست. در دو پست به صورت کامل این مسئله رو توضیح دادم. ابتدا اونا رو مطالعه کنین:

بهترین کتاب های اختصاصی برای کنکور ۹۸

بهترین کتاب های عمومی برای کنکور ۹۸

اما بخوام یه چیز هم کلی بگم: زیست: انتشارات نشر دریافت – الگو – فاگوزیست / فیزیک: گاج نقره ای / ریاضی : مهروماه یا گاج طوسی یا کانون ۳۰سال  / شیمی: مبتکران – خیلی سبز  / عربی: ایادفیلی / ادبیات: خیلی سبز / دین و زندگی: گاج نقره ای / زبان: شبقره

احتمالا الان کلی سوال دارین پس بهتره اون دو تا لینک راجع به کتاب های آموزشی رو حتما مطالعه کنین.

.

خب امیدوارم مقاله برنامه کنکور ۹۸ برای شما مفید بوده باشد. می تونین سوالاتتون رو در بخش نظرات بپرسین.

توصیه میکنم صفحه برنامه ریزی کنکور رو ببینید.

این پست چقدر براتون مفید بود؟

میانگین امتیاز ها: / ۵. تعداد رای ها:

آیا سوالی در مورد این مطلب دارین؟

هر سوالی در مورد این پست دارین در بخش کامنت ها بپرسین، مشاورین دانشجوی پزشکی مکتبستان در کوتاهترین زمان پاسخ میدن.مشاوره کنکور
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

79 نظرات
 1. الهام می گوید

  سلام ببخشید من سال ۹۷ کنکور دارم رشتم انسانیه هنوز برنامه ریزی درستی برای کنکور ندارم شمارو بخدا یکی کمکم کنه از هر مشاوری خواستم گفت باید پکیج مارو خریداری کنی منم حسنم نمیرسه … یه برنامه ریزی درسی میخوام کسی میتونه کمکم کنه؟

 2. Zahra می گوید

  سلام لدفن اکه میدونید بگید کدوم اموزشگاه بهتره برا رفتن بعضیا میگن گاج بعصیا گزینه بغضیا هم کانون
  لطفن کمکم کنید کدوم بهتره

 3. sima می گوید

  سلام بچه ها
  میخواستم بگم که من خودم آموزشگاه پرستو میرفتم ولی
  بهتون توصیه میکنم اونجارو برا کلاس کنکور انتخاب نکنین چون
  هزینه نسبت به کیفیت خیلی بالاس یعنی پول تو جوب ریختنه
  برید یه آموزشگاه با هزینه های کمتر و کیفیت بیشتر.

 4. S می گوید

  کنکور خره ????
  از نظام آموزشی ایران بدم میاد ?

 5. حسین می گوید

  سلام من رشته ام ریاضی هست میخواستم تو رشته تجربی کنکور سراسری شرکت کنم، آیا مشکلی وجود داره؟

  1. Sama می گوید

   اگه زیستو خوب بتونی جمع و جور کنی
   بنظرم اتفاقا برگ برنده رو داری

  2. نعیمه می گوید

   ن راحت باش داداچ

 6. وحید می گوید

  سلام
  وقتی میخوام کتاب های کمک آموزشی برای کنکور امسال ۹۶ بگیرم آیا باید با توجه بر اینکه کتاب زیست سال دوم و شیمی سال دوم با زیست و شیمی که ما دو سال پیش خوندیم فرق داره ، منابع کمک آموزشی و تست دو سال پیش رو تهیه کنیم؟
  چون منابع تست جدید منطبق با آخرین تغییرات کتب درسی هست و ما باید برای کنکور از کتاب درسی دوسال قبل به عنوان منبع مورد سوال استفاده کنیم؟
  لطفا” جواب بدین چون این مورد خیلی من رو گیج کرده . ممنون

 7. امیر پایکاری می گوید

  بچه های عزیز کنکوری میخواستم بگویم که راه درس را حتما با روزی یک مرتبه اقامه کردن نماز جماعت در مساجد محل به سمت جلو بروید و حتما برای این که افرادی که ممکن است دلشان از زندگی شکسته باشد حتما در کوچه و خیابان و مساجد و مدارس و خلاصه در آخر دانشگاه این طور به سمت جلو بروید که به هرکسی که در تمام محیطها در همه مکانها روبرو میشوید خیلی سریع اعمال و رفتار خود را مجسم کنید و همزمان با این که به شخص مورد نظر روبرو میشوید چه در منزل و چه درخانه همیشه ابتدا خودتان را از لحاظ ظاهر به بهترین حالت ممکن مورد نظر یعنی قشنگ بودن اعمال و رفتار درآورده و سپس شروع به کار مورد نظر حالا یا درسی و یا بدنی و یا بحثهای روزانه را انجام دهید ولی بگویم اگر وجه خود را این طوری در دنیا حفظ نکنید کره زمین طبق آیه ای شما را میکشد و بعد از مرگ فرشته اضرائیل شما را قبضه روح میکند پس با این دقت در اعمال و رفتار نگذارید زمین شما را بکشد بلکه بعد از تمام شدن امتحانهای الهی ملائک با احترام شما را قبضه روح کنند با تشکر

  1. یاسر می گوید

   خدا همه مریض ها (روحی، جسمی، مغزی) رو شفا بده انشاالله

   1. فرشاد می گوید

    خخخخ…
    دقیقا…کنکور؟
    قبضه روح؟
    عزرائیل؟؟
    سازمان سنجش؟؟

    خدایا اگه راه داره خودت ظهور کن

    1. نعیمه می گوید

     خخخخخخخخخ وای رد داده

 8. محسن می گوید

  سلام . من رشته انسانی هستم …امسالم میخاستم رشته تجربی کنکور بدم..۲۲سالمی لطفا راهنمایی کنید ..

 9. ناصر می گوید

  سلام ببخشید من پرستاری پردیس تهران قبول شدم و میخوام دوباره کنکور بدم ایا میتونم شرکت کنم در کنکور۹۶ ممنون

 10. sahar می گوید

  سلام من کنکور ۹۵روزانه زیست جانوری قبول شدم از بهمنه میخوام نرم و ازاد سال دیگه شرکت کنم پرستاری اراک گفتن ترمی ۴ تومنه الان تا سال دیگه حتما میشه ۵ تومن میخوام بدونم میرزه انقد خرج کردن واسه پرستاری اگه نمیرزه همون زیست رو برم؟؟؟یا اینکه بمونم ۹۷ ک دوباره امتیاز روزانم برگرده؟؟ممنون

 11. زهرا می گوید

  ایشالا هممون قبول شیم تو بهترین دانشگاها

 12. پرستار‏ ‏اینده‏ ‏توکل‏ ‏به‏ ‏خدا‏ ‏ می گوید

  س‏ ‏من‏ ‏خیلییییییی‏ ‏دوست‏ ‏دارم‏ ‏پرستاری‏ ‏قبول‏ ‏شم‏ ‏اونم‏ ‏تو‏ ‏شهر‏ ‏خودم‏ ‏زاهدان‏ ‏بعد‏ ‏امسال‏ ‏سال‏ ‏اخرمه‏ ‏پیش‏ ‏دانشگاهی‏ ‏تجربی‏ ‏هستم‏ ‏ایشالله‏ ‏به‏ ‏امید‏ خدا‏ ‏توکل‏ ‏به‏ ‏خدا‏ ‏هم‏ ‏من‏ ‏قبول‏ ‏میشیم‏ ‏تو‏ ‏رشته‏ ‏دلخوام‏ ‏هم‏ ‏همه‏ ‏ی‏ ‏شما‏ ‏دوستای‏ ‏عزیز‏ ‏‏ ‏توکل‏ ‏به‏ ‏همه‏ ‏کسم‏ ‏خدای‏ ‏عزیزم‏ ‏‏ ‏بچه‏ ‏ها‏ ‏توکل‏ ‏به‏ ‏خدا‏ ‏یادتون‏ ‏نره‏ ‏ها‏ ‏

 13. احمد می گوید

  سلام من ۳۵ سالمه. فوق لیسانس مکانیک دارم. میخوام کنکور تجربی شرکت کنم. میتونید منو راهنمایی کنید؟

 14. اميدى دوباره می گوید

  سلام دکتر من ٢۵ سالمه و کارشناسى عمران دارم رسته ام ریاضى بوده ، الان تصمیم گرفتم که کنکور تجربى بدم و انتخابم هم حتما دارو باشه ، نمى دونم با این فاصله اى که از درس گرفتم و اینکه زیستو تا حالا نخوندم چجور شروع کنم ???

  1. فروغ می گوید

   نجربی سخته برادر. اگه اماده ای که ۲ ۳ سال پشت کنکور باشی برو سمتش

 15. محمد می گوید

  سلام بنده ترم سوم دانشگاه پیام نور هستم
  از معافیت تحصیلی هم استفاده میکنم

  میخواهم توی کنکور سراسری ۹۶ شرکت کنم،
  آیا میتونم؟؟

  اگه رشته دلخواه قبول شدم
  معافیت تحصیلی من اشکالی بوجود نخواهد آورد؟؟
  یعنی تمدید مبشه توسط نظام وظیفه؟
  و اینکه باید کی انصراف بدم از دانشگاه؟؟

  1. افشین می گوید

   بله هیچ مشکلی ندارید.شما در طول تحصیل خودتون صرفا یک بار میتونید انصراف بدین.معافیت تحصیلی هم جدید براتون صادر میشه(دقت کنید که فقط یک بار میتونید از این امتیاز استفاده کنید).در ضمن از لحظه انصرافتون از دانشگاه یک سال وقت دارید.شما میتونید اول مهر انصرافتون رو از پیام نور بدین و در دانشگاه جدید ثبت نام کنید(فرم انصراف و ثبت نام دانشگاه جدید رو ببرید پلیس +۱۰ تا براتون معافیت تحصیلی جدید صادر کنه).(پلیس +۱۰ شهری که در دانشگاهش قبول شدید نه دانشگاه قبلی که ازش انصراف دادین).در ضمن اگه از روند ثبت نام دانشگاه جدید مطمئن هستید میتونید انصرافتون از پیام نور رو زود تر انجام بدین.(هر چند تا حداکثر سه ماه بعد انصراف از پیام نور هم میتونید مجددا به دانشگاه
   برگردید(در صورت بروز هر گونه مشکل)).با خیال راحت و بدون هیچ گونه نگرانی انصراف بدین و در دانشگاه جدید ثبت نام کنید.

 16. دانشجوی پزشکی شهید بهشتی آینده هستم. می گوید

  من میخام پزشکی قبول بشم و میشم .گوشیتونو بزارین کنار و فقط درمواقع ضروری از اینترنت استفاده کنید. با این کار حتی توی یک ماه هم میشه پزشکی قبول شد.امید داشته باشین ولی یادتون باشه با نشستن و دعا کردن کسی پزشکی قبول نشده و نخواهد شد .

  کنکوریای ۹۶ عزیز سال اینده دانشگاه شهید بهشتی منتظرم باشین منتظرتون هستم.

  یاحق

 17. محمد هوتی می گوید

  سلام من در کنکور ۹۵ شرکت کردم و در دانشگاه پیام نور قبول شدم آیا حق شرکت در کنکور ۹۶ را دارم

  1. رحیم صالحی می گوید

   آره میتونی اگه دولتی قبول بشی نمیشه تا یکسال کنکور داد…

 18. نرگس نادری می گوید

  سلام.من ۲۵ سال سن دارم.میخوام تو کنکور شرکت کنم .متاسفانه مطالب هیچ کدوم از کتابا تو خاطرم نیست .رشته تجربی وهدف پزشکی.معدل دیپلم ۱۱.آیا امیدی هست ?

  1. دانشجوی پزشکی شهید بهشتی آینده هستم. می گوید

   ببخشیدکه من جوابتون رو میدم.
   ولی بودند کسانی که با معدل های پایین رتبه های عالی کسب کردند.
   و این که پرسیدین آیا امیدی هست؟
   این سوالی نیست که از دیگران بشه پرسید.به خودتون ایمان داشته باشید

  2. امیر پایکاری دانشجوی تهران جنوب می گوید

   با عرض سلام و خسته نباشید میخواستم بگویم که اگر هدفتان پزشکی است و با روحیه معدل ۱۱ برای پزشکی روزگار بگذرانید امیدی نخواهد بود زیرا مطمئن باشید که تمام پزشکان مرتب اطلاعات خود را به روز و نوسازی میکنند و این طوری نیست که با مطالعات کتب از فعالیتهای واجب زندگی عقب بمانند اگر شما با سایت گوگل و با تایپ اسم خودم نوشته های مذهبی ام را بخوانید میبینید که من به دین و اعمال واجب امروزی دینی فقط طوری به سمت جلو میروم که در همه زمینه ها فعالیت واجب را انجام میدهم و راستش من هم مثل شما کتابهایی که در ده سال پیش خواندم در ذهنم نیست ولی با کمی فرجه اگر لازم باشد میتوانم برای هر هدفی آماده شوم با کمال تشکر از مطالعه این مطالب .

 19. مرضی می گوید

  سلام.من دوسال هست که کنکور میدم.متاسفانه بخاطرمسائل ومشکلاتی نتونستم خودم رو برای کنکور۹۴ و۹۵ اماده کنم و از رتبه هام اصلا راضی نبودم…اما امسال میخوام به هدفم که پزشکی هست برسم.اما روحیم خیلی ضعیفه میشه لطفا کمکم کنید

 20. نفر اول کنکور 96 می گوید

  سلام امیدوارم حالتون خوب باشه من احمدرضا هستم نفر اول کنکور ۹۶ …از اینده به شما پیام میدم سوالات امسال بسیار استاندارد و در حد عالی بودن من با توجه به برنامه ای که داشتم و ساعات مطالعاتی مناسبم تونستم موفق به کسب این رتبه بشم یادمه قبل شروع مطالعه به خودم قول داده بودم اگه به هدفم برسم به دانش اموزان دیگه مشاوره رایگان بدم و ۲۴ ساعته وقتمو در اختیارشون بزارم و الان هم اومدم به قولم وفا کنم قبل از هر چیزی میخوام در مورد خودم و اینکه تو این مدت چی به سرم گذشته باهاتون صحبت کنم.
  من با اینکه پشت کنکوری بودم ولی انگیزم خیلی بیشتر از سال قبل بود و همیشه یه چیزی رو با خودم تکرار میکردم که من حتما موفق میشم و هیچ مانعی نمیتونه سد راهم بشه… و خداروشکر این اتفاق افتاد و من به چیزی که میخواستم رسیدم تو این مسیر به یه واقعیت خیلی مهم دست یافتم اونم اینه که خواستن واقعا توانستن است. من با انگیزه وصف ناشدنی ام این جمله رو به واقعیت تبدیل کردم تو این راه( ۹ ماه) پستی و بلندی های زیادی رو پشت سر گذشتم یکیش افت ترازم تو ازمونا بود تو یه بازه زمانی بشدت افت کرده بودم اما با کمک خدا و تلاش خودم تونستم این سد رو از سر راهم بردارم و دوباره به روال عادی برگردم(پیشرفت روز افزون) خودم واقعا از این همه انگیزه ای که داشتم متحیر شده بودم یه حسی بهم میگفت تو همونی هستی که حسینی بای بهت زنگ میزنه! جاتون خالی چه مکالمه ای داشتیم منو اقا حسینی اولش یه خورده به حرفاش شک کردم که نکنه یکی از اشناهام باشه ولی خب بعدش تسلیم شدم و لپ تاپمو روشن کردم و این کامنت رو برای شما عزیزان گذاشتم. اگه بخوام از حسی که الان دارم براتون حرف بزنم باید بگم تموم خستگی راه به یک باره از تنم بیرون رفت خوش حالی بی حد و حسری که سراغم اومده مطمئنن تو تموم مراحل زندگی دیگه تکرار نمیشه! اومدم بهتون بگم شمام میتونین به هدفتون برسین به شرطی که به نکاتی که میگم عمل کنین…
  ۱_ هیچ وقت نا امید نشین شاید بگین دست خودتون نیس وقتی این همه ادم واس این ازمون دندون تیز کردن شانس من برای موفقیت چقدره مگه؟ در جواب بهتون میگم این ازمون شانسی نیس و بدونید بقیه هم دارن همین فکر رو میکنن!!!! مطمئن باشین.
  ۲_ بعد از اینکه از نظر روحی خودتونو اماده کردین و تونستین این واقعیت رو که میگه >>شما هم حق دارین به ارزوتون برسین<< قبول کنین, بقیه نکات رو بخونید اگه نه که کلا بیخیال کنکور!
  ۳_ شما که دارین ادامه مطلبو میخونید یعنی انگیزه و تونایی ادامه ی کار رو دارین فقط مونده راه رو بهتون نشون بدن!
  ۴_ مطمئنن یکی از مهم ترین چیزای که لازم دارین منابع مناسب هست من در پایین به بعضی ازشون اشاره میکنم فقط قبلش یه نکته ای بگم.. اونایی که از این سایت به اون سایت میرن و همش دنبال تهیه منابع جدیدن و از این ازمونو اون ازمون ایراد میگیرن موفق نمیشن بی تعارف پس اگه جز اون دسته ای سعی کن هرچه سریع تر این عادت بچگونه رو ترک کنین! چون از این کار چیزی عایدتون نمیشه و به هیچ نتیجه ای نمیرسین! خودتون بهتر میدویند چی میگم خب بریم سراغ منابع…

  برای دروس عمومی…

  درس دین و زندگی اول از همه کتاب بعدش کتاب گاج وسلام همینارو شسته و رفته بخونید حالا هرچقدر که میخواین وقت بزارین انقد بخونید که خط به خطشو یاد بگیرین… باور کنین اگه بیشتر از یه کتاب تهیه کنید نمیتونین تمومشون کنین و صد البته هر منبعی رو تو این درس انتخاب کنین محتوای اصلیشون مثه همه حالا یکی ممکنه یکم شاخ و دم بهش بده و قشنگ تر جلوه کنه که مطمئن نیستم طراحان کنکور شاخ و دم دوست داشته باشن…

  درس زبان هم مث دین وزندگی خیلی نمیخواد دنبال منابع رنگارنگ واسش بگردی یه کتاب درستو حسابی انتخاب کن همونو تا قبل کنکور بخون اگه بتونی همه لغات دوران دبیرستان و البته چنتا خارج از کتاب یاد بگیری و نگاهی به ریدینگ های چند سال اخیر (از ۸۵ به بعد) داشته باشین باور کنین کافیه ولی یادتون باشه زبان نیاز به تمرین داره مث زیست هر روز باید تو برنامتون باشه در مورد قواعدم همه ی کتابا خوب توضیح دادن ولی پیشنهاد من کتاب جامع مبتکران هست و کتاب ریدینگش اگه بتونی به این دوتا مسلط شی مطمئن باش تو درس زبان هیچ مشکلی نخواهی داشت..خلاصه بگم برای این درس تا دو ماه مونده به کنکور یه کتاب رو مطالعه کنین و بعد اون اگه خواستین یه قول معروف کنکورو بترکونید به کتاب فقط برای تست تهیه کنید اگه نه که همون دوتا کتاب کافی ان اگه خوب خونده بشن… ولی یادتون نره خودتونو سردرگم نکنین تجربه ثابت کرده واس اکثر دانش اموزان هرچی تعداد منابع کمتر(در حد نیاز) باشه بهتر میتونن نتیجه بگیرن

  درس ادبیات

  احتمالا انقد تو سایتای مختلف گشتین(مث سال اول کنکور من) که به این نتیجه برسین این کتاب باید موضوعی خونده بشه…
  ادبیات همونطور که میدونین ۵ تا ۶ سوالش اگه اشتباه نکنم مربوط به لغت و تاریخ ادبیات هست پس این دو تا مبحث رو سعی کنین رو غورت بدین(باید از کتایچه استفاده کنین) برای ارایه هام باید کتاب جدا تهیه کنین برای هر موضوع یه کتاب کافیه بازهم تاکید میکنم منابع مختلف داشتن دلیل بر موفقیت نیس بلکه مطالعه صحیح هست که میتونه این امر رو به واقعیت تبدیل کنه دیگه زبونم مو در اورد یه کتاب بیشتر نمیخوااااااااااان… قرابت معنایی هم به این صورت… میمونه املا و زبان فارسی که مث بقیه باید جداگونه مطالعه بشن…

  اخرین درس وشیرین ترینش درس عربی هست که ماشالا ۹۵ درصد داوطلبا توش مشکل دارن یعنی شما ک میخواین عربی بخونید تو این درس فقط با ۵ درصد دانش اموزان رقابت میکنین که این یه امتیازه براتون من خودم بی تعارف پارسال بدون اینکه یه کلمه بخونم به خداوندی خدا قسم بالای ۳۵ زدم ولی امسال که نفر اول کنکور شدم ۸۹ فک کردین یادم رفته؟؟؟؟؟؟ درصد زبانم هم صد بود دینی ۹۵ ادبیات ۸۸ تخصصیام الان میگم
  داشت یادم میرفت بگم چی بخونید انقد این درصدا درخشانن که هوش از سر ادم میبرن
  بهترین کتاب برای این درس خیلی سبز هست وسلام تهیه کتاب دوم مساوی است با بستن ان برای همیشه ولی مث زبان اگه دوست داشتین میتونین بعد از اینکه اینو جوویدین برین یه کتاب دیگه فقط مخصوص تست تهیه کنین

  دروس تخصصی

  زیست با ضریب ۱۲ یعنی چی این حرف؟؟؟؟؟؟؟ خیلیا میدونن خیلیام شاید ندونن ولی من با یه مثال میگم که روشن شه این موضوع… اگه تموم دروس عمومی رو ۸۰ بزنید اینو ۳۰ هیچ فرقی نداره با حالتی ک اونارو ۳۰ بزنی اینو ۸۰! به نظرتون کدومش راحت تره حالت اول یا حالت دوم؟
  تو درس زیست شناسی مهم ترین منبع که خودتون بهتر میدونین ولی چندان عمل نمیکنین خود کتاب هس. این درس برخلاف درسای دیگه باید هر موضوعشو در قالب تست یاد بگیری یعنی تستای خط به خطشو باید بزنی هیچ محدودیتی تو تعداد منابع برای این کتاب وجود نداره به شرط اینکه با یه برنامه ریزی درستو حسابی بتونی همشونو بخونی که البته بعید میدونم دانش اموزان سال چهارم وقت کافی برای این کار داشته باشن! به هر حال من طبق عادت خودم یه کتاب بیشتر پیشنهاد نمیکنم اونم نشر الگو هس که همه قبولش دارن… اگه وقت داشتین از فاگو هم استفاده کنین
  بعد از منابع میرسیم به نحوه مطالعه این کتاب که تو این مبحث نمیگنجه فقط در مورد اینکه من چقدر از وقتمو به این درس اختصاص دادم…
  از مهر ماه روزی حداقل ۴ ساعت(یادتون نره اینو نفر اول کنکور ۹۶ داره بهتون میگه) چون پشت کنکوری بودم وقت کافی برای مطالعش داشتم

  زمین شناسی هم اگه خواستین بخونید خیلی سبز کتاب خوبیه

  میرسیم به ریاضی
  صادقانه بگم علاقه زیادی به این درس دارم و همیشه ۲۰ میشدم ولی خب تو ازمونا خیلی ضعیف عمل میکردم اونم بخاطر این بود که منبع مناسب تهیه نمیکردم و جزوه معلمو ک در حد امتحان نهایی بود مطالعه میکردم همین اتفاق باعث شد کنکور پارسال صاحب یه عدد رمز شارژ ایرانسل بشم تازه وقتی وارد گوشی کردم گفت اشتباهه فک کنم کنکور سرم کلاه گذاشته بود! بگذریم اول از همه برای اینکه این بلام سر شما نیاد یه منبع خوب انتخاب کنین وقتی تصمیم گرفتین یه بار برای همیشه همونو بخرید و بخونید و غورت بدین چون اگه برید سراغ منابع دیگه مجبور میشید بعد مدتی تو سایت دیوار یه حساب واسه خودتون باز کنین. نصف قیمت بازار …اینو ۱۰۰ زدم امسال

  درس بعدی که مهم ترین درس شماس شیمیه با ضریب ۹ یه چیزی تو مایه های زیست! در مورد این کتاب با وضع و وضعیاتی که الان پیش اومده نمیتونم هیچ نظری بدم خودتون بهترین کتابو انتخاب کنین فقط یادتون باشه مث زیست بهش اهمیت بدین اگه تو این دوتا درس ضعیف عمل کنین عمومیا نمیتونن نجاتتون بدن(برای افرادی که میخوان رتبه زیر دو یا سه رقمی بشن)

  درس فیزیکم تقریبا مث ریاضی داوطلیا توش مشکل دارن که اون برمیگرده به تصور و دیدگاهشون یه چیزی بگم هیچ کار سختی تو این دنیا وجود نداره خصوصا کاری که خیلیا قادر به انجامش هستن… درصد بالا تو فیزیک کار خیلی بزرگی نیس..سخت هم نیس فقط باید راهشو بلد باشی من خودم ۹۰ زدم اینو تازه دو تا سوالی که جواب ندادم مال فیزیک سال اول بود تعریفی داده بودن! چون کتاب تغییر کرده بود نتونستم جواب بدم ولی حالا که شما به این امر واقفید دیگه هیچ دلیلی وجود نداره که نتونید صد بزنید… سه تا چیز در کنار هم میتونه شمارو به این درصد برسونه یکی منبع مناسب یکی اراده یکی هم روش صحیح مطالعه که به راحتی با یه سرج میتونین یاد بگیرین بعدش بشینید پای درستون

  الانم اینترنتتو خاموش کن برو ب کارت برس زمان داره از دست میره تا یادم نرفته درصد شیمیم ۹۶ بود یه سوال رو جواب ندادم))))))

  وسلام

  1. عسلی می گوید

   دمت گرم واقعا ..از خستگی درم اوردی ….انگیزه و روحیه ات لایک داره….موفق باشی عزیز …منم عاشق پزشکی ام …عاشق واقعی…امیدوارم منم قبول شم…البته صد در صد میشم..مطمئنم…

  2. زهرا می گوید

   من که هیچی سر در نیاوردم بالاخره قبول شدین یا هنو دارین میخونین

  3. علیرضا می گوید

   عجب حوصله ای!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟

 21. زهرا سلیمی می گوید

  سلام .خسته نباشید…میخواستم بدونم چه درس هایی رو باید تا عید تموم کنیم که بعد عید فقط دوره کنم ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

 22. زهرا سلیمیظ می گوید

  سلام .خسته نباشید…میخواستم بدونم چه درس هایی رو باید تا عید تموم کنیم که بعد عید فقط دوره کنیم ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

 23. رسول می گوید

  سلام من چهارم انسانی هستم معدل نهایی من ۹. خورده ای بود (بدون باز کردن ورق کتاب) خلاصه من پایان تحصیلی را گرفتم و از یک مهر شروع کردم اما نمیدانم،نمیدانم از قلمچی شروع کنم یا گزینه دو یا رزمندگان و… یا کتاب های درسی دوم و سوم را مرور کنم پول کافی هم ندارم دو راه را انتخاب کنم(اما خوشبختانه مدرسه ما با این که دولتی است ولی کتاب کنکوری میدهد رایگان در شهر ما یعنی میاندوآب چنین چیزی کم پیدا میشود)
  خوب سوال اصلی من این است: اگه من مشاوره و این چیزا داشته باشم ۲۰۰۰ منطقه سه میارم یا نه؟
  ممنون آقای کاویانی.

  1. امیر پایکاری دانشجوی تهران جنوب می گوید

   با عرض سلام وخسته نباشید خدمت جنابعالی اگر بودجه کافی برای کلاسهای کنکوری را ندارید به نظر من شرکت نکنید زیرا با توجه به نوشته شما شما شخصیتی بوده اید که از کلاسهای درسی استفاده نکرده اید به نظر من زیر نظر یکی از دوستان با تجربه در زمینه هدف شما رتبه خوبی به دست آورده و شما با او نسبت فامیلی دارید و شما را به طور رایگان راهنمایی میکند در مراحل زمانیهای مختلف فصل کنکور سوالات مورد نظر را بپرسید در ضمن اگر کوچکترین استرسی در زندگیتان در هر زمینه ای به شما یورش آورد حتما با سایت گوگل و تایپ اسم من راهنماییهای مورد نظر را مطالعه کنید

 24. راضیه می گوید

  سلام من سال دومه که میخام کنکور بدم اما برنامه منظمی ندارم
  و اینکه یکم بی انگیزه شدم
  میشه کمکم کنید??

 25. نیلوفر می گوید

  سلام من رشته ریاضی و کارشناسی آی تی دارم امسال کنکور دادم ولی رتبم بد شد!!! برا ۹۶ چه برنامه ای داشته یاشم؟؟ آیا دیبلم تجربی بگیرم؟؟؟
  رشته دندون یا فیزیوترابی میخوام. راهنماییم کنید

 26. حسام می گوید

  سلام.من سال ۹۶کنکور فنی دارم رشتمم الکتروتکنیکه اما معلوم نیس کنکور میدم چ درسایی رو باید بخونم؟کاربرد رایانه و دیگر کتابایه کارگاهم میاد!

 27. ترانه می گوید

  راستش قلم چی مشکلش اینه که وقتی این هفته مثلا این درسو تو برنامه داره هفته ی دیگه نیس خب بعد باعث میشه یادت بره من این مشکلو پارسال داشتم . بقیه ازمون ها هم کم جمعیتن . تازه قلم چی سوالاشو لو میده مثلا پارسال من یه دوستام روز پنج شنبه داشت سوالای فردا رو که ازمشاورش گرفته بود توی تلگرام . خب حالا تکلیف چیه ؟ ( فقط سنجشه که چیزی که به بودجه بندی اضافه میشه حذف نمیشه اما هم تستاش اسونه هم جمعیتش کمه )

 28. سید محمد قاسم حسینی می گوید

  سلام/من کنکور سال ۹۵ رو دادم /اصلا درس نمیخوندم/یعنی هیچی نخوندم و یک رتبه ی بد گرفتم/
  امسال برای ۹۶ میخوام بخونم و هدفم پزشکی است (عشق است)و چون یکی از آشنا ها پزشکی میخوند.میدونم که چقدر رشته ی سنگینی هست ولی من تصمیمم رو گرفتم و از همین حالا میگم که من برندم /ولی مشکل کار اینجاست که تنهایی نمیتونم/حتما نیاز به یک مشاور دارم که کمکم کنه/شما بگید که مشاور خوب چی جوری باید پیدا کنم تا منو برای رسیدن به هدفم کمک کنه؟توی اینترنت هم گشت زدم وکلی مشاور هست.نمیدونم که خویند یا نه!سردرگم شدم که از کجا باید شروع کنم.خواهش میکنم که راهنماییم کنید.

 29. امیر پایکاری می گوید

  با عرض سلام وخسته نباشید خدمت کلیه اقشار مختلف فعال در زمینه های مختلف زندگی میخواستم مطلبی را بگویم که شاید کمی خنده دار باشد در درجه اول چون اینترنت در بعضی جاها رایگان درست شده است به کلیه دوستان خود حتما آموزش استفاده از آن و دور نشدن از آن را گوشزد کنید چون تجارب و مطالب علمی که دیگران به مرور زمان فهمیده اند را با قیمتی بسیار ارزان در اختیار شما قرار میدهد و چون افرادی که در سن نوجوانی و جوانی قرار دارند از لحاظ اجتماعی بسیار سرعت بالاتری دارند مطلبهایی که بسیار خوب است حتما در سایتهایی بنویسید که این افراد بسیار دوست داشتنی با آن روبرو میشوند و آن را با صحبت کردن در اختیار دیگران قرار میدهند راستش من در زندگی با مشکلاتی بسیار کوچک که کمی مالی است روبرو هستم میخواستم بگویم همانطور که در دهه اخیر کسی با چهارپایان مسافتهای کاری را نمیپیماید همانگونه هم باید تمام مردم از لحاظ تغذیه امروزی باشند مثلا آیا شما میدانید که افرادی که در روستاهای دورافتاده زندگی میکنند و تحت هیچ شرایطی به شهرها کوچ نمیکنند فقط از ترس است و این افراد در سر شالیزارها و زمینهای کشاورزی هستند و شبانه روز با اندک سرمایه ای که دارند ریسک میکنند و زمینهای کشاورزی را با همت بسیار بالا سرسبز میکنند و آیا میدانستید که دلالها(((یعنی افراد واسطه انتقال این مواد غذایی و مردم بدون دخالت دولت )))با قیمتی پایین از آنان خریداری کرده و متناسب با انصاف خود بر روی کالا قیمت میگذارند و به دست مصرف کننده میرسانند ولی آیا زحمت یک روز فروش نباید با زحمت شش ماه کاری اختلاف قابل ملاحظه ای داشته باشد؟ !! من به همه شما نوجوانان و جوانان عزیز و گرامی یک پیشنهاد میکنم رشته تحصیلی من عمران است ولی آیا میدانستید که خیلی از داروها غیره گیاهی هستند ولی از آنها استفاده وعده غذایی میشود پس ما از اینجا نتیجه میگیریم که محققان جهان بدون استفاده از زحمتهای بلند مدت استفاده های وعده غذایی حیاتی را برای بعضیها برای زنده ماندنشان ضروری دانسته اند مثلا من با استفاده از سایتهایی که معتبر کارشناسان مواد غذایی است نیاز عادی روزانه بدن خودم را به تمام مواد غذایی را محاسبه کرده و در وعده های غذایی مختلف با مصرف تقریبا چندین لیوان معمولی در وعده های زیاد آب معمولی سعی کرده ام که از مصرف مواد غذایی معمولی تا حد توان فاصله بگیرم ولی مطمئن باشید تا معجزه نباشد انسان باید برای ادامه حیات تغذیه استاندارد داشته باشد .ومن پیشنهاد میکنم که غذای معمولی را بسیار بسیار اندک مصرف کرده تا به قشر کشاورزان ما فشار وارد نشود به عنوان مثال خیلی از مکلملهای غذایی استانداردی که در داروخانه ها قرار دارند که از موادی درست شده اند که مواد اولیه آن زحمتی برای کشاورزان ندارد و خود من این مواد را که خیلی هم مفید میباشد مصرف میکنم حالا هرکس مطابق با سلیقه و انتخاب خود میتواند این مواد را از مارکهای استاندارد تهیه و مصرف کند و اندک اندک همه وقت و فرصت مطالعه را در زندگی بیشتر داشته باشد با تشکر فراوان از مطالعه این تجربه اندک من در زندگی امروزی .

 30. zohre می گوید

  سلام
  راستش من خودم دانشجو ام
  ولی میخوام دوباره کنکور بدم هدفم مشخصه حتی شهر و رتبمم مشخص کردم
  کتاب اموزشی زیاد دارم ولی از تغییرات کتاب درسی اطلاعی ندارم
  دنبال یه برنامه درسی خوب میگردم
  من نه وقت کلاس رفتن برای کنکورو دارم نه هزینشو چون رشته خودم هزینه داره
  من رشتم بیوشیمیه برای درسای شیمی و ریاضی و کمی هم زیست مکلی ندارم
  برای رتبه ی حداکثر ۱۸ هزار یه چند ساعت در روز خوندن نیازه؟؟؟؟

 31. خانم امرا می گوید

  ممنون از مقاله خوبتون

 32. yasan می گوید

  سلام من امسال کنکور دادم و نتیجه ای خوبی نداشت متاسفانه و قصد دارم امسال هم برای بار سوم کنکور بدم اما الان گیج شدم نمیدونم از کجا شروع کنم چطوری برنامه ریزی کن و چه کاری کنم که پزشکی قبول بشم لطفا راهنمای راهنمایم کنید

 33. سروش می گوید

  با سلام .
  اگه ((کلاس های خصوصی و کنکوری)) نریم و با منابع (( برنامه ریزی شما + تلاش های خودمون + آزمون آزمایشی )) می تونیم به هدفمون (=پزشکی) برسیم ؟؟؟

  1. شکیل پکیل می گوید

   ۱۰۰% تو کتاب تستاتو موب مو بخون قبولی

 34. ava می گوید

  salam man arshad mohandesie shimi daram azad va be shedat tasmim daram konkore tajrobi bedam motasefane senam midunam balast va khanume khune ham hatsam 32 salame,vali chon az sahmie farzande 70 estefade nakardam dost daram estefade konam chn salha pish gheire entefaei ghabol shodam va naraftam hala alan ke daram shoro mikonam mitunam azatun bekham ke rahnamaie konid alan ketbe zisto bekhunam ya ketabaye mobtakeran …ava az koja shoro konam mamnon mishamaz matne ketabaye darsi ya ketabaye komak dari ba test?????

 35. فاطمه می گوید

  سلام دکتر کاویانی
  من یه دختر ۱۵ ساله ام که سال بعد میرم دهم و میخوام برای کنکوری که در اینده دارم و پزشکی که هدفمه آماده شم
  به نظر من اگه یه بخش هم برای دانش آموزای نظام جدید بذارین که برای کنکور آماده بشن به نظرم خیلی خوب میشه
  خیلی خوبه که به من و دانش آموزایی تو سن من و شرایط من کمک کنید که برای کنکور اماده شیم تا به هدفمون ینی پزشکی برسیم
  منتظر جوابتون هستم
  ممنون

  1. جواد می گوید

   برای تعدیل سازی بین نسل ها واینکه کسی نبود که به ما بگه چی کار کند چکار نکن …یا انگیزه ای چیزی واسه درس خوندن بهمون بده
   ما هم بهتون کمک نمیکنیم!! خخخخخخخ

 36. محمد می گوید

  سلام من دانشجوی پزشکی ازادم بسیارعلاقه به رشته دندانپزشکی دارم میخواستم امسال دوباره کنکور شرکت کنم سوالم اینه ایا تو کنکور ۹۶ تاثیر سوابق تحصیلی بصورت منفی اعمال میشه یا مثبت خواهشا راهنمایی بفرمایید

 37. ساناز می گوید

  سلام خسته نباشید. شما تو سایت واسه کنکور برنامه ریزی روزانه و هفتگی نمیذارید؟آخه من نمیدونم چجوری بخونم اونم بعد ۵سال ممنون میشم راهنماییم کنید

 38. sara می گوید

  سلام اگه ممکنه منو راهنمایی کنید من بعد چند سال باز دارم کنکور میدم و بیست و یک سالمه ،از ۵ مرداد خیلی جدی شروع کردم چون به هیچی جز پزشکی یا دارو نمیتونم فک کنم،اما صبح زود نمیتونم بیدار شم،شبا تا دیر وقت میتونم بخونم ولی صبح زود نمیتونم ک امتحانم کردم گیجم،ولی همین دیر بیدار شدنا باعث میشه تمام روزو استرس داشته باشم ک ب برنامم نرسم،میشه ی راهکار ب من بدید

  1. افرا می گوید

   سلام من هم تا مدت ها مشکل شما رو داشتم ولی خودمو مجبور کردم زودتر بیدار شم درسته روزا ی اول سخته و صبح ها گیجید اما بدن انسان برای تغییر عادت خواب به ۲۱ روز زمان نیاز داره با توجه به اینکه جلسه کنکور و آزمون های آزمایشی ساعت ۸ صبح شروع برای آزمون دادن به مشکل برخواهید خورد کم خوابی در روز کنکور توانایی ذهن و تمرکز شما را تا حد زیادی پایین می آورد حتی اگه شده چند روز درس نخونید یا کمتر بخونید که بتونید صبح خودتون رو بیدار نگه دارید اینطوری شب خسته اید و زود به خواب میروید بعد از چند روز کارتان بسیار راحت تر خواهد شد.انشاا… موفق باشید.

   1. افرا می گوید

    سلام من هم تا مدت ها مشکل شما رو داشتم ولی خودمو مجبور کردم زودتر بیدار شم. درسته روزا ی اول سخته و صبح ها گیجید اما بدن انسان برای تغییر عادت خواب به ۲۱ روز زمان نیاز داره.با توجه به اینکه جلسه کنکور و آزمون های آزمایشی ساعت ۸ صبح شروع میشه برای آزمون دادن به مشکل برخواهید خورد. کم خوابی در روز کنکور توانایی ذهن و تمرکز شما را تا حد زیادی پایین می آورد حتی اگه شده چند روز درس نخونید یا کمتر بخونید که بتونید صبح خودتون رو بیدار نگه دارید,اینطوری شب خسته اید و زود به خواب میروید. بعد از چند روز کارتان بسیار راحت تر خواهد شد.انشاا… موفق باشید.

  2. افشين می گوید

   راهکاری که بهت میگم شاید اوایل سخت باشه اما اگه تحمل کنی راه میفتی.
   اول اینکه سعی کن هر روز ساعت چهار صبح از خواب بیدار شی(به گفته محققان بهترین زمان خوابیدن ده شب تا چهار صبحه)،یه دوش أب سرد میتونه کمک کنه تا از گیجی خواب بیرون بیای.بعد از دوش،کمی ورزش،یک صبحانه مختصر(حتما میوه ها از جمله سیب رو تو صبحانه مختصرت بگنجون)والبته راز و نیاز با پروردگار درس خوندن رو استارت بزن.بین ساعت هفت تا هشت،صبحانه رو میل کن.و در اخر هم یه جمله میگم؛باید عاشق پزشکی باشی تا همه این پروسه برات راحت بشه و با کمال میل انجام بدی(به جز عشق راه گریزی نیست).امیدوارم مطلبم مفید واقع بشه.

 39. اسیه اسدی می گوید

  سلام ببخشید اگه میشه در مورد تغییرات کتاب درسی رشته تجربی برای کنکور ۹۶ منتشر کنید

 40. Fatemeh می گوید

  سلام
  من کنکور سال ۹۴و۹۵رو دادم با این ک سال گذشته ب نسبت تخمین رتبه های خوبی داشتم وهزینه ی زیادی هم برای پکیج هاو مشاوره ی ونوس کردم اما اصلا نتیجه ای نگوفتم. نمی دونم امسال چطوری بخونم ک جواب بگیرم !!!لطفاً راهنماییم کنید.

  1. mehdi می گوید

   یعنی هنوزم میخوای بدی بابا چخبره برو تا جا برا بقیه باز شه

  2. حامد می گوید

   جواب : خانم فاطمه
   اون کتابهایی رو که خوندی مرور کن تا مسلط شی … به علاوه اون جاهایی رو که نخوندی مطالعه کن (نقاط ضعف رو برطرف کن) و نقاط قوت رو تقویت کن سعی اون درسهاایی که ضریبش بالاست روی اونا تست بزنی….سعی کن در تست زنی بعد از مطالعه زیاد کار کنی و خودت با این دو بار کنکوری که دادی الان می دونی چه کار باید بکنی و سوالات کنکور رو هم دیدی که چطوری میدن…راستی آزمون های ازمایشی رو هم حتما شرکت کن…هیچ وقت نا امید نشو…اگه ایمان و باورت قوی باشه مطمئنا موفق تر از اونایی که زود قبول شدن خواهی شد یا علی

  3. محمد می گوید

   خدا قوت :/

 41. مهسا می گوید

  سلام دکتر
  من کنکور۹۵ دادم اما از نتیجم راضی نیستم میخوام بمونم واس کنکور۹۶ دوباره بخونم مشکلم اینه نمدونم از کجا شرو کنم اصلا سردرگمم امسالم حتما میخوام رتبم ۳ یا ۲ رقمی بشه لطفا کمکم کنید

 42. 96 می گوید

  سلام دکتر خواهش میکنم فقط برای تجربی ها کتاب معرفی نکن به فکر ما انسانی ها هم باش ارادت مند شما کنکوری ۹۶

 43. mahdi می گوید

  باسلام،من متواد۱۳۷۷/۴/۱هستم،وسال ۹۵کنکور دارم،ومعافیت تحصیلی هم دارم،ایا میتونم
  پشت کنکور بمونم,وباید سال بعد قبل کنکور اماده سربازی رو بفرستم یا لازم نیست

 44. مژده می گوید

  سلام دکترکاویانی
  رشته انسانی هستم
  بعدمطالعه دروس تست بزنم بهتره
  یابزارم یه هفته ازمطالعه که گذشت تست بزنم

  1. روابط عمومی سایت می گوید

   سلام
   بین مطالعه دروس و تست دو تا سه روز فاصله بذارید

 45. غزل می گوید

  سلام،من تازه شروع کردم رشته ام تجربیه بنظرتون چندساعت تو روز بخونم ک مفید باشه ،الان من کلا ۶ساعت میخونم

  1. روابط عمومی سایت می گوید

   سلام
   برای آغاز کار روزی ۶تا ۷ ساعت مطالعه مفید مناسبه

 46. رویا می گوید

  سلام.فارغ التحصیل تجربی هستم.لیسانس حسابداری دارم و ۱۰ ساله از کنکور دادنم میگذره و الان میخوام برا ۹۶ کنکور بدم .حداقل رشته ای ک میخوام اتاق عمله.طی یه اشتباه بزرگ ۲ میلیون پول بابت کنکور اسان است دادم و از هر درس یه مبحثی رو برام فرستادن.نمیخوام بیشتر از این اشنباه کنم.تو رو خدا کمکم کنید .من سردرگم هستم.راهنماییم کنید ک باید از کجا و چطور بخونم چطور برنانه ریزی کنم و.‌.. ممنون

  1. روابط عمومی سایت می گوید

   سلام
   با واحد مشاوره ما تماس بگیرید

  2. فاطی می گوید

   منم دقیقامشکل شمارو دارم میشه بفرمایید چیکار کردین ؟؟؟

   1. سحر می گوید

    سلام فاطی جون میتونی راهنمایی کنی که در کنکور چه جور سوالاتی رو میدن (دین و زندگی یا عربی) ممنون میشم اگه بگی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  3. امین می گوید

   سعی کنید خودتان را کم نگیرید چون اگه بگید اتاق عمل قبول شم تلاشتون کم میشه و در اخر هم به همون نمیرسید.پس از اول برای بالاتر ها تلاش کنید امیدوارم موفق شوید!!!!

   1. امیر پایکاری دانشجوی تهران جنوب می گوید

    انسان هیچ وقت با تکیه کردن به قدرتهای مادی نمیتواند در شغل مورد نظر خود انسان موفقی شود و از طرفی اعمال دینی فقط باید طوری باشد که انسان مثل یک واکنش شیمیای از لحاظ روحی قوی شود با تشکر

 47. سپهر می گوید

  سلام آقای دکتر من هنگام برنامه ریزی روزانه دچار یک مشکل میشم و این هست که موقعی که میگم میخوام از دیفرانسیل ۲ ساعت بخونم نمیدونم که بعد از اینکه اون مبحث رو کامل خوندم تست بزنم ویا اینکه هر وقت هر مطلبی که میخوانم و وقتش رو به اتمام است شروع به تست کنم ؟اگر جوابتون دومی است لطفا بگید که چقدر وقت بذارم ؟چه تستایی حل کنم ؟چند تست حل کنم؟

  1. روابط عمومی سایت می گوید

   سلام
   ابتدا باید یک مبحث رو کامل مطالعه کنید و بعد از اون به سراغ تست برید

 48. علی می گوید

  سلام
  دکتر کاویانی عزیز من ی مقداری دیر شروع کردم حدود دوهفتس و الان خیلی سردرگمم و خیلی هم میترسم ک نرسم کامل بخونم نمیدونم چیکار کنم اگه میشه راهنماییم کنین
  ساعت مطالعه خوبی هم دارم و مشکلی با درس خوندن ندارم.

  1. كنكوري ٩٦٩٦٩٦ می گوید

   سلام آقا علی.لطفا برای شروع بخونه نیار و زود و با قدرت شروع کن.منظورت از این که نمیرسم اینه که تا کنکور نمیرسی؟اگه فقط یه منبع واسه درس و یه منبع واسه کتاب آزمون داشتهباشی بسه و مطمئن باش میرسی.فقط یه منبع انتخاب کن و از عقب موندگی نترس…زمان زیاده ولی اگه ازالان قدرشو مدونی زود میگذره.نگران عقب موندگی از برنامه آزمون ها نباش.با نظم وبرنامه ریزی خودت میتونی نتیجه خوبی بگیری.از این منابع استفاده کن به هیچ چیز دیگه ای نیاز نداری…بازم تکرار میکنم برای درس خوندن بهونه نیار ونتراحم عقب موندگی ها نباش وگرنه بدبخت میشی.با ماشین حساب روزای رفته رو حساب نکن.هیچ جبرانی وجود نداره و تو نمیتونی نخوندنتو جبران کنی ولی از همین الان میتونی عالی باشی.درسارو با رعایت پیشنیازی برنامه بریز و بعد از پیشروی از قبلی ها هم تست بزن.یادت باشه چند متبعی بودن در هر درسی بده (مثلا شیمی که دیگه خیلی اشتباه فراگیریه و خیلی ها میان مبتکران و خیلی سبزو باهم میخونن که کاملا کار اشتباهیه)این کتابا که میگم تو هر شرایطی که هستی بهترین ها هستن و سراغ کتاب دیگه ای در این مباحنرو(فرضو میگیرم که تجربی هستین)واسه ادبیات :قرابت نشر دریافت و تست از هفت خَوَّان خیلی سبز دینی سفیرخرد عربی خیلی سبز ریاضی خیلی سبز یا آی کیو فیزیک پایه و پیش دو خیلی سبز و پیش یک مبتکران شیمی دوم الگو و سوم مبتکران و پیش ١و٢خیلی سبز…بقیه مباحثو باید شرایططو بدونم تا بگم.بگذریم….تورو خدا منتظر نباش مهر برسه و بخواب با برنامه آزمون پیش بری از همین الان برنامه های کوتاه مدت یکروزه بریز و برنامه بلند مدت نریز.تنوع درست در روز هم زیاد باشه و به یاد داشته باش که درسنامه خوانی در هر درسی بی ارزشه(حتی زیست)وبأید تست و تمرین بالا داشته باشی.موفق باشی .اگه مورد استفادت بود برای ما هم دعا کن تا منم تو ٩۶بترکونم…یه چیز دیگه.دنبال حواشی کنکور اصلا نپلک.حواشی یعنی هر چیزی که تورو از درس دور میکنه و یا حتی این که با این که در جهت درسه ولی بازده کمی داره…ساعت مطالعه پرنکن منظورم اینه که فقط ساعت مطالعه بالانبر و کیفیه در مطالعه (منظورم حجم کاریه که باید بالا ببری وگرنه کند خوانی کیفیه نیست.موفق باشی)

هدیه مکتبستان برای کنکوریها

فیلم تدریس ۱۵% مباحث کنکور۹۹
(!کاملا رایگان)
دریافت رایگان پکیج
close-link
دریافت لینک دانلود