برنامه ریزی کنکور ۹۸

سلام به شما دوست عزیزی که از الان به فکر برنامه ریزی کنکور ۹۸ هستی. باید به شما تبریک بگم، چون ۹۵% کنکوری های تا روز کنکور هیچ اقدامی برای برنامه ریزی کنکور ۹۸ نخواهند کرد.ما سعی می کنیم برنامه ریزی برای کنکور ۹۸ رو به صورت کاملا عملی به شما در این پست آموزش بدیم.

اول از همه بگویید هدفتان را در کنکور مشخص کردید؟

آفرین! حالا وقتش رسیده که بدانیم ، چه عواملی را برای برنامه ریزی کنکور ۹۸ رعایت کنیم تا موفقیت ما را تضمین کنند.

برنامه ریزی کنکور 98
برنامه ریزی کنکور ۹۸

ما به ۴ عامل برای برنامه ریزی کنکور ۹۸ حرفه ای رسیده ایم :

  1. اول ، تلاش متناسب با هدف برای برنامه ریزی کنکور ۹۸ صحیح
  2. دوم ، تسلط روی کتاب های درسی و داشتن سیستم آموزشی استاندارد برای برنامه ریزی کنکور ۹۸
  3. سوم ، داشتن برنامه ی منظم در طول سال کنکور برای  برنامه ریزی کنکور ۹۸
  4. چهارم ، شرکت در کنکورهای آزمایشی استاندارد برای برنامه ریزی برای کنکور ۹۸

حالا هرکدام ازین عوامل را تک تک بررسی میکنیم:

۱) تلاش متناسب با هدف برای برنامه ریزی کنکور ۹۸

فرض کنید یک دانش آموز سرحال داریم که هدفش قبولی پزشکی است. او نمی خواهد خودش را خسته کند و فقط روزی ۳ ساعت برای مطالعه ی درس هایش وقت می گذارد. این دوست عزیز ما باید این رشته ها را برای همیشه فراموش کند؛  از قدیم گفته اند هرچه قدر پول بدهی ، همان قدر آش میخوری ؛ یعنی چه؟ یعنی هر رشته و دانشگاهی ، تلاش مخصوص به خودش را میطلبد.

۲) تسلط روی کتاب های درسی برای برنامه ریزی کنکور ۹۸ لازم است

برنامه ریزی کنکور 98
برنامه ریزی کنکور ۹۸

در چند سال گذشته سبک سوال های کنکور تغییر کرده و مفهومی تر از قبل شده . این قضیه دو نتیجه دارد : اول اینکه تسلط روی کتاب های درسی ، خیلی مهم تر از قبل شده و دوم اینکه ، نقش مراکز آموزشی و معلم های حرفه ای پررنگ تر شده و دیگر کسی نمیتواند تاثیر آنها را نادیده بگیرد . مخصوصا برای صرفه جویی در وقت کنکوری ها .
حالا میخواهیم سیستم آموزشی مناسب انتخاب کنیم و با دنبال اساتید خوب بگردیم . برای این کار باید به نتایج واقعی آنها در کنکورهای قبلی توجه کنیم و کیفیت کارشان را از شاگردان سال های قبلشان پرس و جو کنیم. اگر به این امکانات دسترسی نداریم ، جزوه ها و منابع کمک آموزشی را فراموش نمی کنیم. همچنین اگر به معلم های حرفه ای دسترسی ندارید،  فیلم های آموزشی کنکور نیز در بسیاری از موارد نتیجه ای بهتر از کلاس های کنکوری خواهند داشت. (خوشبختانه الآن دیگر جزوه های کمک آموزشی در مکتبستان موجود است. ۱-جزوات کنکوری رایگان ۲- جزوات کنکوری VIP).  ( همچنین فیلم های آموزشی پکیج فاتحان )
اگر هم به هیچ یک از منابع ذکر شده دسترسی ندارید باز هم می توانید موفق شوید. تازه ثابت شده بچه هایی که امکانات زیادی ندارند، در عوض انگیزه ای قوی دارند که با آن، تمام کمبودها را جبران می کنند.اگر میخواهید مطمئن شوید، یک سر به نتیجه ی داوطلبان مناطق محروم بزنید و رتبه کشوری آنها را ببینید.

برنامه مطالعاتی درست برای کنکور چه ویژگی باید داشته باشد؟

۳) داشتن برنامه ی منظم در طول سال کنکور رکن اصلی برنامه ریزی کنکور ۹۸

برنامه ریزی کنکور 98
برنامه ریزی کنکور ۹۸

الان شرایط طوری شده که بعید نیست حتی ساکنان قمرهای سیاره مشتری هم به گوششان رسیده باشد که رقابت در کنکور ایران خیلی تنگاتنگ است! و گاهی دیده شده که فقط چند تست رشته یا محل تحصیل یک نفر را کاملا عوض کرده. این همه آسمان ریسمان بافتیم برای چه؟ برای اینکه بگوییم اهمیت برنامه ریزی و استفاده بهینه از زمان نیاز به ثابت کردن ندارد که ندارد که ندارد!

قضیه خیلی جدی است. داوطلبی که می خواهد موفق باشد، حتما برای خودش یک برنامه از پیش تعیین شده داشته باشد. او باید دقیقا بداند که در طول سال چکار میخواهد بکند ، در تابستان ، پاییز ، زمستان و بهار . به غیر از این ، باید بداند که مثلا در هر ماه پاییز چقدر میخواهد پیشرفت کند یا حتی باید برنامه های هفته های هر ماه را هم بداند حتما می پرسید : «مگر برنامه ریزی این قدر دقیق هم میشود؟»

جواب این سوال رمز موفقیت رتبه های برتر کشور است. هرکس که در کنکور رتبه خوبی می آورد، اگر از روش دقیق شیر یا خط استفاده نکرده باشد! حتما برنامه ریزی دقیقی داشته؛ یعنی بجز برنامه ی سالیانه ، هم برنامه فصلی داشته هم ماهیانه و هم هفتگی.
برای برنامه ریزی کنکور ۹۸ شما نیز مکتبستان دو پیشنهاد ویژه برای شما دارد : ۱- مشاوره تلفنی با دانشجویان پزشکی ۲- پکیج مشاوره پرواز

شما میتونین به فایل های مشاوره کنکور که ما راجع به برنامه ریزی کنکور ۹۸ منتشر کردیم و خواهیم کرد رجوع کنید. در این فایل ها به صورت کامل ما راجع به برنامه ریزی برای کنکور ۹۸ و روش های آن توضیح خواهیم داد. لینک دریافت این فایل های صوتی مشاوره کنکور ۹۸ به زودی در همینجا منتشر خواهد شد.
فایل ها : برنامه ریزی برای کنکور ۹۸  / برنامه ریزی برای کنکور ۹۸

روزه داری و کنکور - راهکارهای عملی

۴) شرکت در کنکورهای آزمایشی استاندارد برای برنامه ریزی کنکور ۹۸

قلم چی

کنکور آزمایشی را  برای برنامه ریزی کنکور۹۸ جدی بگیرید.

کنکورآزمایشی شاخص ارزیابی کارهاست و مثل یک ناظر دقیق، کیفیت اجرای برنامه را کنترل میکند .

وقتی کنکور آزمایشی می دهیم یک تراز و یک رتبه در هر درس به دست می آوریم . این عددها نقاط ضعف و قدرت ما را نشان می دهند و اگر از مسیر اصلی منحرف شده باشیم کمک می کنند تا به راه راست برگردیم و عاقبت بخیر شویم ! از این گذشته هر بار که در کنکورهای آزمایشی شرکت میکنیم ، یکبار شرایط واقعی کنکور را تجربه می کنیم ؛ در نتیجه آزمون به آزمون پیشرفت می کنیم و نقاط ضعفمان را می پوشانیم.

حالا از کجا بفهمیم کدام کنکور آزمایشی استاندارد است؟ دنبال این موارد می گردیم : کافی است این دو مقاله را بخوانید : گزینه دو  /  قلمچی

۵) نحوه مطالعه دروس برای کنکور ۹۸ :

نحوه مطالعه دروس

شاید زیاد شنیدیم که کنکوری خوندن با خوندن برای مدرسه متفاوت هست. دیگه شما برای یه امتحان تشریحی که اکثر سوالاس حفظی هستند قرار نیست بخونین. شما الان باید برای کنکوری بخونین که قرار هست در ۴ساعت به بیش از ۲۰۰تست مفهومی از مباحث مختلف پاسخ بدین پس باید شیوه های مطالعه خودتون برای کنکور۹۸ رو به شیوه های کنکوری خوندن تغییر بدین.

در لینک های زیر راجع به روش مطالعه دروس مختلف برای کنکور ۹۸ کامل توضیح دادیم:

روش های خوندن دروس برای کنکور ۹۸

 

برنامه ریزی کنکور ۹۸ –> کتاب تست های مناسب کنکور ۹۸ :

بهترین منابع کنکوری

خب چیزی هم که این روزها در کتاب فروشی ها زیاد هستش کتاب های کنکوری در رنگ ها و طرح ها و برندهای مختلف هست. سعی کنین در انتخاب کتاب اسیر جو تبلیغات نشین. حتما برای انتخاب کتاب کنکور مشورت کنین. سعی کنین کتابخانه نسازید ! فقط کتاب های مورد نیازتون رو بخرید. سعی میکنیم در همین ماه در پروژه برنامه ریزی برای کنکور ۹۸ راجع به بهترین کتاب های کنکوری مقالاتی را منتشر کنیم. ولی خب خوندن مقالات زیر هم خالی از لطف نیست.

سرمایه ای به نام زمان

توضیح راجع به کتاب تست یه بحثیه که معمولا برای هر فرد و با توجه به سطح و اهدافش متفاوت هست. در دو پست به صورت کامل این مسئله رو توضیح دادم. ابتدا اونا رو مطالعه کنین:

بهترین کتاب های اختصاصی برای کنکور ۹۸

بهترین کتاب های عمومی برای کنکور ۹۸

اما بخوام یه چیز هم کلی بگم: زیست: انتشارات نشر دریافت – الگو – فاگوزیست / فیزیک: گاج نقره ای / ریاضی : مهروماه یا گاج طوسی یا کانون ۳۰سال  / شیمی: مبتکران – خیلی سبز  / عربی: ایادفیلی / ادبیات: خیلی سبز / دین و زندگی: گاج نقره ای / زبان: شبقره

احتمالا الان کلی سوال دارین پس بهتره اون دو تا لینک راجع به کتاب های آموزشی رو حتما مطالعه کنین.

.

خب امیدوارم مقاله برنامه کنکور ۹۸ برای شما مفید بوده باشد. می تونین سوالاتتون رو در بخش نظرات بپرسین.

توصیه میکنم صفحه برنامه ریزی کنکور رو ببینید.
یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود