فایل صوتی : برنامه ریزی نوروز۹۵

دونده‌ای را تصور کنید که خود را برای شرکت در مسابقات آماده می‌کند و به صورت شبانه‌روزی تلاش می‌کند اما اگر ۱۰ روز یا بیش‌تر تمرینات خود را رها کند آمادگی او پایین می‌آید. حتماً برای شما هم اتفاق افتاده است که در سال‌های گذشته به دلیل عدم مطالعه در دوران تابستان یا عید پس از شروع مجدد مطالعه احساس کرده‌اید کار دشواری در پیش دارید و در درس خواندن سست شده‌اید. البته در سال‌های گذشته به دلیل نبودن حساسیت کنکور این موضوع اهمیت چندانی نداشته است ولی در سال کنکور لحظات تعیین‌کننده‌اند.

چرا نوروز مهم است؟

  1.  تعطیلات عید نوروز هرساله برای داوطلبان کنکور مورد توجه است، زیرا  بسیاری از دانش‌آموزان که در طی ماه‌های گذشته کم کاری کرده‌اند, در تعطیلات عید، بهترین فرصت را برای جبران دارند !
  2. در دوران نوروز شما دیگر مدرسه و کلاس و … ندارید. همه وقت شما برای خودتان است. رقیبان شما نیز دقیقا همین فرصت طلایی را دارند. لذا هر کس که بیشتر از این ثانیه های طلایی استفاده کند از رقیبان بیشتر پیشی میگیرد !
  3. چون هر قدر به آزمون سراسری نزدیک‌تر می‌شویم، حساسیت حافظه نسبت به نگهداری‌مطالب افزایش می‌یابد و احتمال فراموشی مطلب تا آزمون سراسری، کم می‌شود. در نتیجه یک ساعت مطالعه در فروردین یا اواخر اسفندماه، از یک ساعت مطالعه در مهر و آبان، مفیدتر است!
  4. دانش‌آموزانی که تا به حال، به هر دلیلی از برنامه‌های خود عقب افتاده‌اند، تنها دورانی که می‌توانند آن را جبران کنند، « دوران تعطیلات نوروز» می‌باشد.

برنامه ریزی نوروز95

نوروز آغاز و پایان همه استرس ها !!؟

  • اگر در نوروز درس نخوانیم چه می شود ؟؟
۱۳فروردین نیز به پایان رسیده است! خیلی از دوستان شما صحبت از این می کنند که در نوروز خیلی خوب درس خوانده اند. استرس به زودی به سراغ شما می آید! در ادامه راه مدام حس پشیمانی و حسرت شما را آزار می دهد. فشار مطالب حجیم پایه و ترس از فراموشی مطالب و …. !!!
  • اگر در نوروز بینهایت درس بخوانیم چه می شود؟؟
یک دور مطالب پایه را خوانده اید. حس خوب تمام کردن درس ها باعث آرامش شما میشه. حال به خود می گویید آخیششش یه بار خوندم خیالم راحت شد. حالا باید یکم بیشتر کار تستی انجام بدم. دیگه خبری از استرس نیست ! همه چی آرومه آرومه….

 

فایل صوتی برنامه ریزی ( planning )

در نوروز چیکار باید کنم؟

تعطیلات نوروز نهایت ۱۵روز است ولی … ولی این ۱۵روز می تواند بر ۱۵سال آینده شما تاثیر بگذارد !

در نوروز می توان همه عقب افتادگی ها رو جبران کرد. برای نوروز باید برنامه منسجمی را در نظر بگیرید. نوروز امسال باید نوروز سخت کار کردن باشد. در نوروز شما این فرصت را دارید تا یک دور دروس پایه را بخوانید ، حس خوب تمام کردن پایه را تجربه کنید ، از استرس های خود بکاهید و …. . البته به شرط اینکه با یک برنامه کاری سنگین از حداکثر قوای خودتون استفاده کنید.

 

در این ۱۵روز ، نوروزی بسازید که ۱۵نوروز آتی شما را توام با لبخند شادمانی کند.

 

فایل صوتی توضیحات دکتر کاویانی در مورد برنامه ریزی نوروز۹۵

زمان : ۲۰دقیقه

حجم: ۱۴ مگابایت

مدرس: دکتر کاویانی

دانلود

 

پیشنهاد میکنیم حتما در مورد اردوی نوروزی مکتبستان بیشتر بدانید:

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک جلسه مشاوره رایگان

برای یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجوی پزشکی، فرم زیر را پر کنید
درخواست یک جلسه مشاوره رایگان
close-link
دریافت لینک دانلود