برای قبولی در رشته پزشکی چه باید کرد؟

 

برای قبولی در رشته پزشکی چه باید کرد؟

قبولی در رشته پزشکی آرزوی خیلی از دانش‌آموزان است که برای بعضی از آنها تبدیل به آرزویی دست نیافتنی شده؛ در حالی که تحقق این آرزو مستلزم تلاش جدی است. برای کسب رتبه برتر هم حتما لازم است پشتکار فوق‌العاده داشت و البته هر کسی که هدفش برایش مهم باشد می‌تواند از پس آن برآید.

برای قبولی در رشته پزشکی چه باید کرد؟

تا چه اندازه اطلاع از تراز و رتبه قبولی در رشته پزشکی می‌تواند به قبولی شما کمک کند؟

 

اطلاع از رتبه‌‌های قبولی دانشگاه‌های دولتی و آزاد موجب می‌شود برنامه‌ریزی شما هدفمند‌تر و تلاش شما در جهت کسب رتبه لازم، بیشتر شود؛ برای همین توصیه می‌شود اطلاعات لازم جهت ترازها و رتبه‌های قبولی در رشته پزشکی را بدانید. اطلاعاتی از قبیل:

حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی سراسری و آزاد و اطلاع از تراز و رتبه لازم قبولی کنکور سراسری و دانشگاه آزاد.

همچنین به هیچ‌وجه از مشاوره و برنامه‌ریزی دقیق کنکور برای کسب درصد‌های لازم و پاسخ به تمامی سوالاتتان غافل نشوید.

 

۳ اصل مهم و کلیدی برای قبولی در رشته پزشکی:

۱- آموختن راه و روش درست درس خواندن:

بهترین کار، کمک گرفتن از افراد برتر کنکور در رشته پزشکی است؛ به خاطر اینکه با مشاوره با این افراد روش‌هایی را یاد می‌گیرید که بهترین روش‌ها هستند و دیگر نیازی نیست شما همه روش‌ها را امتحان کنید تا راه‌های درست را بفهمید؛ اینگونه مسیر کوتاهتر می‌شود و می‌توانید منابع را بیشتر و بهتر بخوانید؛ دیگر اینکه خیالتان بابت انتخاب روشی  که شما را به همان نتیجه دلخواهتان می‌رساند آسوده است. ما به شما قول می‌دهیم که رتبه‌های برتر را به شما معرفی کنیم و شرایطی را برای مشاوره دوستانه با آنها فراهم کنیم.

 

۲- منابع کنکوری استاندارد و مورد نیاز شما:

منابع مهم و دست اول یکی از اصل‌های مهم برای رسیدن شما به هدف نهایی است؛ منابعی که به روز باشند همراه با تست‌های با ارزش و مورد نیاز شما، پکیج‌هایی که نیاز شما را به طور واقعی تامین می‌کند و شرایط واقعی یک معلم خصوصی را برای شما فراهم می‌کند؛ منابعی که موارد مهم کتاب را به صورت طبقه‌بندی ارائه کند و چکیده‌های ارزشمندی که شما را از تهیه چکیده بی‌نیاز می‌کند و به همه موارد مهم اشاره می‌کند.

در این قسمت هم می‌توانید روی کمک ما حساب کنید.

همچنین این نکته را فراموش نکنید که استفاده از یک منبع استاندارد خیلی بهتر از ده‌ها منبع است که شما را دچار سردرگمی می‌کند لذا بهتر است به جای اینکه چند منبع را مطالعه کنید یک منبع را چندین بار مطالعه کنید.

 

۳- مشاوره و برنامه ریزی کنکوری:

مشاوره کنکوری برای کنکوری‌های عزیز به ۲ قسمت تقسیم می‌شود:

۱- مشاوره جهت ایجاد انگیزه، همراهی و نظارت بر عملکرد شما

۲- مشاوره و برنامه‌ریزی درسی و تحصیلی، برنامه‌ای که منطبق بر برنامه آزمون آزمایشی شما باشد و مشخص کند که

  • در هر روزی چه درسی را مطالعه کنید؛
  • به چه صورت درس بخوانید؛
  • در هر روز چند ساعت درس بخوانید؛
  • برای هر درسی چقدر وقت بگذارید؛
  • چقدر تست حل کنید؛
  • چگونه از منابع استفاده کنید؛
  • کی خلاصه‌ها را مرور کنید؛
  • مشخص کردن زمان جمع بندی؛ و…

در این مورد هم باز ما شما را تنها نخواهیم گذاشت.

 

برای قبولی در رشته پزشکی چگونه درس بخوانیم:

۱- تکرار و مرور زیاد: دانش‌آموزانی که آرزوی قبولی در کنکور ۹۹ را دارند باید از همین ابتدا عزمشان را جزم کنند و همه تلاش خود را در این جهت به کار بگیرند. از همین ابتدا تصمیم خود را بگیرند و درس خواندن را بر پایه تکرار و مرور زیاد بنا کنند. مطالب فرار است و نیاز به تکرار دارد؛ و این نکته را همیشه در نظر بگیریم که تکرار زیاد دروس، یکی از مهمترین رازهای موفقیت رتبه‌های برتر بوده.

 

۲- داشتن هدف:

هدف را برای خودتان مشخص کنید و در همین سال ۹۸ خودتان را رتبه برتر کنکور ۹۹ تصور کنید. رسیدن به چنین هدفی هرگز آسان نیست و نیاز به همت واقعی دارد. اگر از همین الان هدف خودتان را مشخص کنید در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نخواهید کرد.

 

۳- تست زدن:

تست زنی یکی از رازهای موفقیت رتبه‌های برتر است. سعی کنید هر درسی را می‌خوانید تست‌های مربوط به آن را حل کنید. حتی زمانی را برای مرور تست‌ها بگذارید. اگر از الان تست بزنید تا کنکور ۹۹ بسیار عالی است. همانقدر که برای مطالعه منابع اهمیت قائلید برای حل کردن تست‌ها هم اهمیت قائل شوید. اگر تست در کنار سنجش باشد می‌تواند ابزاری بسیار مفید برای شما باشد؛ این طوری به نقاط ضعف و قوت خودتان بهتر پی می‌برید.

 

۴- شرایط مناسب را جهت درس خواندن برای خودتان فراهم کنید:

محیط درس خواندن را برای خودتان ایجاد کنید. برای مثال: از وسایل که تمرکزتان را برهم می‌زند مثل موبایل و تلویزیون اجتناب کنید. محیط اطراف مثل اتاقتان را همیشه تمیز نگه دارید؛ دما و نور اتاق را تنظیم کنید. وسایل را مرتب سر جای خودشان بگذارید. تغذیه مناسب و استراحت کافی داشته باشید. اگر هدفتان برایتان مهم است همیشه انگیزه را به هر نحوی در خودتان برای درس خواندن ایجاد کنید. در زندگی هیچ‌موقع، هیچ کاری را بدون برنامه انجام ندهید. اگر درس خواندن شما بدون برنامه باشد نتیجه چندان مطلوبی نخواهید گرفت، بنابراین برای هر روزتان برنامه تهیه کنید.

 

۵- هیچ زمانی را برای درس خواندن از دست ندهید.

دانش‌آموزانی که از حالا به فکر قبولی در رشته پزشکی در کنکور ۹۹هستند شاید برخی اوقات تصور کنند وقت زیادی در اختیار دارند و بسیاری از ساعات خود را برای درس خواندن از دست بدهند؛ اگر موفقیت شما برایتان با‌ارزش است آن زمان‌هایی را که اصولاً دانش‌آموزان برای درس خواندن از دست می‌دهند شما باید نهایت استفاده را بکنید تا بتوانید گوی سبقت را از دیگران بربایید. نباید بین دروس وقفه ایجاد شود به گونه ای که مقداری از مطالب قبلی فراموشتان شود؛ اینگونه باید باز زمان بگذارید و مطالب فراموش شده را دوباره یادآوری کنید.

 

۶- تعادل مطالعاتی:

اکثر دانش‌آموزان به چند درس علاقه دارند و به تعدادی درس علاقه چندانی ندارند. توصیه ما به شما این است که نگران دروس مورد علاقه‌تان نباشید و بیشتر وقت و حوصله‌تان را روی دروسی بگذارید که علاقه ندارید. خیلی وقت‌ها همین دروس که مورد علاقه نبودند باعث شکست در کنکور شده. این در حالی است که تست‌های دروس مورد علاقه در حد عالی بوده. بنابراین در خواندن دروس تعادل ایجاد کنید و سعی کنید یادگیری دروس را به یک حد برسانید.

 

۷- ساعات مطالعاتی بالا:

ساعات مطالعه بالا برای ورود به رشته‌های خوب و در دانشگاه‌های برتر بسیار اهمیت دارد؛ ولی ارزش واقعی ساعات مطالعه بالا زمانی است که با کیفیت مناسب مطالعه همراه باشد تا بتوانید یک بازده عالی از ساعات مطالعه به دست آورید.

 

در نهایت:

قبولی در رشته پزشکی مخصوص داوطلبان کنکور ۹۹ مستلزم تلاش و همت فوق‌العاده است؛ پس از الان به فکر باشید و برای هدف‌‌‌تان تلاش کنید و مطمئن باشید اگر تلاش و همت و هدف را یکجا باهم داشته باشید موفقیت شما در کنکور ۹۹ حتمی است. به خدا توکل کنید. خداوند هیچگاه تلاش بندگانش را بی‌جواب نمی‌گذارد.

 

مقالات خواندنی:

انگیزشی کنکور سراسری و ۴ نکته موثر برای تقویت انگیزه کنکوری ها

۸ نکته طلایی جهت ایجاد انگیزه برای درس خواندن در کنکور

آیا مشاوره کنکور ۹۹ می‌تواند سرنوشت ساز باشد؟

قبولی در کنکور با رتبه عالی مشروط به آموختن روش‌های آسان و اصولی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود