برای شروع مطالعه کنکوری دیر نشده؟

مشکل و سوال خیلی از دانش آموزا توی این برهه زمانی اینه که:

برای شروع مطالعه کنکوری دیر نشده؟

و خب میخوایم امروز به این سوال خیلی مهم، خیلی راحت و ساده جواب بدیم.

برنامه ریزی کنکور
برنامه ریزی کنکور

اگه برای قانع کردنتون فقط یه کلمه کافیه و همین الان بلند میشین و میرین برای درس خوندن.باید بگم نه دیر نشده.

ولی اگه از جمله افرادی هستین که باید براتون دلیل و مدرک بیارم، تا آخر این یادداشت باهامون همراهی کنین.

ببینید برای کنکور دادن یه سری منابع کاملا مشخص هست که برای همه برابره.اینطور نیست که هرکسی زودتر شروع کرده باشه مطالب بیشتری رو باید بخونه.برای همه داوطلبای کنکور مشخص هست که چه کتابهایی رو و چه موضوعاتی رو باید مطالعه کنن.بنابراین از نظر مطالب در دسترس از هیچکسی عقب نیستین.

اما خب اینجا این سوال پیش میاد که:

پس این عقب موندگی که ایجاد شده چه تاثیری داره!؟

جوابش خیلی ساده است.برای رسیدن به سطح کسایی که خیلی از شما زودتر شروع کردن باید بیشتر تلاش کنین.هم زمان بیشتری بذارید و هم به مرور زمان کیفیت مطالعتون رو بالا ببرید.و البته این رو هم در نظر داشته باشین که رسیدن به اون دسته از دانش آموزا و حتی پیشی گرفتن ازشون نیازمند زمان کافی و همت کافی هست! یعنی انتظار نداشته باشین دو روز دیگه یا دو هفته دیگه بهشون برسین.مهم اینه که حرکتتون رو شروع کنین و شتاب لازم رو به کارتون بدین.اونا هم دارن پیش میرن ولی شما با سرعت و شتاب بیشتری برین جلو تا بهشون برسین و بعدش هم از سرعتتون کم نکنین و تا میتونین ازشون جلو بزنین.

خیلی از دانش آموزا برای شروع مطالعشون مشکل دارن و نمیتونن شروع کنن.پیشنهاد من اینه که درسهای قوی و ضعیف و متوسطتون رو مشخص کنین.روزتون رو با مطالعه درسی شروع کنین که ازش لذت میبرین.درسی که بتونین توش پیشرفت کنین و مسائلش رو راحت حل کنین تا این شوق در شما به وجود بیاد که دارین موفق میشین.

ساده ترین و بزرگترین مثالی که میتونم براتون بیارم تا نه تنها ناامیدی رو بذارین کنار بلکه کلی هم امیدوار بشین اینه که بهتون پیشنهاد کنم یه سرچ ساده انجام بدین و مصاحبه ” رستگار رحمانی “ بعد از اعلام نتایج کنکور سال ۸۸ رو بخونید.

رستگار رحمانی، ” نفر اول کنکور تجربی و زبان “ سال ۸۸ هست و مطالعش رو از بهمن ماه شروع کرده! یعنی فقط و فقط حدود۵ ماه وقت داشته برای مطالعه درسها و تونسته توی این مدت اونقدر فوق العاده کار کنه که همچین نتیجه ای رو بگیره!

حالا شما هم این وقت رو دارید و قطعا میتونید نتیجه ای که باب میلتون هست رو به دست بیارید.اگه دنبال رشته های عالی هستید، اگه دنبال این هستین که یه پزشک فوق العاده یا یه دندانپزشک ماهر بشید، باید از خودتون تلاش و تحملی رو نشون بدید تا لیاقت این رشته ها رو کسب کنید و بتونید به مردم کشورتون خدمت کنین.

مطمئن باشین هر لحظه و هر دقیقه ای که ازش استفاده کنید، هر جمله و هر صفحه ای که از کتابهای درسی و جزواتتون بخونید یعنی یه قدم نزدیک تر شدن به هدفهای بزرگی که توی ذهنتون داشتید و شاید توی این مدت رفته به دورترین قسمت های فکرتون.

همین الان! تاکید میکنم همین الان، بلند شید و شروع کنید.بهترین تلاشتون رو انجام بدید و بهترین نتیجه رو بگیرید.

یادتون نره راه موفقیت توی کنکور یه راه کاملا مشخص هست.لازم نیست چیز جدیدی رو کشف یا اختراع کنید.فقط پا توی این مسیر بذارین و تا آخرین قطره های توانتون پیش برین تا به مقصد برسین.

به امید موفقیت همگی شما داوطلبای ورود به دانشگاه 🙂

حتما در سایت برنامه ریزی ۴ماهه تا کنکور رو ببنین.

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود