این میل درونی شما به شکوفایی است

این میل درونی شما به شکوفایی است

این میل درونی شما به شکوفایی است

وقتی از نمره ای که می گیرید راضی نیستید، به فکر فرو می روید. همیشه در فکر کردن به این موضوع یک نوع میل به پیشرفت وجود دارد. در این لحظه دانش آموز سخت کوش با دیدی کاملاً منطقی به کارنامه ی خود نگاه می کند و هدف جدیدی برای خود ترسیم می کند؛ جبران یک کم کاری جزئی.

البته یک مسئله ی دیگر هم هست؛ این که تعهد محکم دانش آموزان به درس ها و اهداف خود باعث می شود که اگر در مرحله ای از مسیر دست یابی به نتیجه راضی کننده نبود، فرد به دنبال جبران باشد. این یک ویژگی خردمندانه است.

اگر از نمره تان راضی نیستید باید به دلایل و عوامل اصلی آن فکر کنید. این جا هدف یافتن این دلایل و پوشش دادن آنهاست. باید دقیقاً مشخص شود که علت نمره ی کم شما ساعت مطالعه ی پایین بوده است یا مرور نکردن مطالبی که مطالعه کرده اید. کم بودن تمرینات و نمونه سؤالات حل شده زمینه ساز این مسئله شده یا غیر استاندارد بودن کتاب کمک درسی که مورد استفاده قرار گرفته است؟ تا چه حد در مورد همین درس و شرایط مطالعه ی آن با پدر و مادر شرایط روز آزمون چگونه بود؟ آیا واقعاً بر اساس توجیهی غیر واقعی، سؤالات از جایی خارج از کتاب درسی و از سیاره ای دیگر طراحی شده بود؟

نکته ای که در یافتن راه حل به ما کمک می کند واقع بینی و تحلیل جامع است. پس از یافتن دلیل اصلی نمره ای که برایتان رضایت بخش نبوده پیمودن مسیر جبران، راحت تر و هدفمندتر خواهد بود.

شما موفق هستید. میل درونی تان به پیشرفت و شکوفایی باعث ناراضی بودنتان از بعضی عملکردهایی شده که گاهی مطابق میلتان نیست. دلایل این عملکرد را نیز یافته اید؛ پس آخرین گام را هم با همت و سخت کوشی بردارید. نتیجه ی این تلاش ستودنی، یک نقطه ی قوت جدید در لیست نقاط قوت درس های تان خواهد.
یک خبر بسیار عالی برای کنکوری ها:

دوست کنکوری من
15% از مباحث کنکور 99 برای مدت محدودی رایگان شده
برای دریافت این دوره هرچه زودتر روی لینک زیر کلیک کنید

ورود به صفحه دوره
مشاوره کنکور
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هدیه مکتبستان برای کنکوریها

فیلم تدریس ۱۵% مباحث کنکور۹۹
(!کاملا رایگان)
دریافت دوره
close-link
دریافت لینک دانلود
بیش از 3 ساعت فیلم و صوت مشاوره کنکور رایگان
این پیشنهاد فقط یک بار ارائه می شود و پیشنهاد می کنیم این فرصت را از دست ندهید
شما فقط یک بار فرصت دریافت این هدیه ردنشدنی را دارید !
برای دانلود کافی است ایمیلتان را وارد کنید
برای دانلود کافی است ایمیلتان را وارد کنید
برای دانلود کافی است ایمیلتان را وارد کنید
هر هفته یک فیلم مشاوره رایگان می خواهید؟