اهمیت وجود مشاور در ایام امتحانات

اهمیت وجود مشاور در ایام امتحانات

هر ساله متاسفانه شاهد این هستیم که عده ای از دانش آموزان و داوطلبان کنکوری با توجه به نزدیکی به ایام امتحانات، به بهانه های مختلفی مانند: تشریحی خواندن و دوری از تست زنی و همین طور بعد از ایام امتحانات، به دلایلی مانند استراحت کردن بعد از امتحانات ترم، مدت زمانی را با مشاورشان همکاری نمی کنند و به قولی مشاوره را در این مدت کات می کنند. و همین طور با اطلاعات ناقص و محدودی که در ذهن دارند، برای خودشان برنامه ریزی می کنند.

عیب بزرگ این دسته از افراد، نمره گرایی و ترجیح دادن اهداف کوتاه مدت بر اهداف بلند مدت است. این نکته مهم را بایستی به این دسته از داوطلبان کنکور خاطر نشان کرد که نمرات دروس نهایی در سال چهارم به میزان ۵٪ و آن هم به صورت مثبت است ونه مستقیم ولی متاسفانه به همین مقدار کم بسنده کرده و از اصل قضیه که همان کنکور و درصدهایشان در سر جلسه کنکور است، غافل می شوند. همین وقفه ی حداقل یک ماهه، باعث شده بسیاری از داوطلبان کنکور صدمات بسیار زیادی را ببینند. اغلب این افراد همکاری با مشاورشان را از سر نگرفته و بدون داشتن یک راهنما ی کاربلد، قصد دارند که خودشان مسیر کنکور را ادامه دهند. در نتیجه به دلیل این که تجربه بسیار اندکی دارند و از بسیاری از روش ها و تکنیک ها اطلاعات محدودی دارند، در این مسیر به بیراهه رفته و در جا می زنند که در نتیجه، دلسرد شده و احساس سردرگمی می کنند و در پایان نتیجه مطلوبی را کسب نخواهند کرد.

وجود یک مشاور کاربلد و با تجربه در کنار داوطلب، مخصوصا در ایام امتحانات، یک امر مهم و حیاتی است که به شرح دلایلی از آن می پردازیم:

۱٫ برنامه ریزی صحیح:
مشاور می تواند با توجه به تبحر و تجربه ای که در امر برنامه ریزی دارد، با توجه به ایام امتحانات برنامه ای مناسب برای داوطلب در نظر بگیرد.

?تبصره: یک برنامه ریزی استاندارد ،درست و کارآمد، نیاز به تخصص، تجربه، زمان و انرژی بالایی دارد که به خاطر همین موارد ذکر شده داوطلب نمی تواند خودش برنامه ریزی صحیحی داشته باشد.

۲٫ انتخاب روش های مناسب مطالعه:
از آن جایی که مشاورتان، خودش زمانی داوطلب کنکور بوده و این مسیر را کاملا طی کرده و همین طور تجربیات زیادی را درامر مشاوره کسب نموده، پس نقشه ی راه را در دست دارد و می تواند در هر درسی بهترین شیوه برای مطالعه را برایتان پیشنهاد کند.

۳٫رفع نواقص و ایرادات:
چون مشاورتان تا قبل از امتحانات با شما بوده و با بررسی و تحلیل وضعیتتان در دروس مختلف به اطلاعات جامع و کاملی دست یافته و همین طور به علت این که اشکالات و ایرادات زیادی را در طول مشاوره اش دیده و به خوبی از آن ها اطلاع دارد، می تواند با ارئه راهکارهایی به رفع این گونه نواقص بپردازد.

۴٫ وجود یک همراه و دوست دلسوز:
در سال کنکور، یک مشاور خوب می تواند با توجه به حجم بالای دروس و در نتیجه ی آن، کم رنگ شدن ارتباط داوطلب با دوستانش، یک دوست دلسوز و همدمی قابل اطمینان باشد. مشاور سعی می کند در ابتدا، در کنار امر مشاوره و برنامه ریزی، ارتباطی نزدیک و صمیمی با شاگردش داشته باشد.چنین همراهی، در تمامی شرایط در کنار داوطلب است و با حرف هایش به او انرژی می بخشد و خستگی ذهنی و جسمی اش را از تنش بیرون می کند.

 

چیدن یا بستن؟

?نکته ی مهم: علی رغم اینکه در بازه ی زمانی مشخصی، قرار است درس های مشخصی امتحان داده شود، مشاور میتواند روش های مختلف مطالعه و همینطور رفع نواقص و مشکلات در هر درس و مبحثی، کمک زیادی به شما بکند تا علاوه بر تسلط در آن درس، بتوانید برای کنکور هم آماده شوید.

 

?نتیجه گیری: پس توصیه اکید ما به تمامی داوطلبان کنکور و دانش آموزان این است که به هیچ وجه ارتباط با مشاورشان را حتی در زمان امتحانات قطع نکنند و از مشاوره و رهنمودهایشان استفاده کافی و لازم را ببرند.

 

علی رضا قربانی
مشاور مکتبستان

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک جلسه مشاوره رایگان

برای یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجوی پزشکی، فرم زیر را پر کنید
درخواست یک جلسه مشاوره رایگان
close-link
دریافت لینک دانلود