انگیزه یعنی اولویت بندی انتظارات و اهداف

انگیزه یعنی اولویت بندی انتظارات و اهداف

انگیزه یعنی اولویت بندی انتظارات و اهداف

دانش آموزان با انگیزه در انجام وظایفشان کوشا هستند و به لحاظ شناختی، بیش تر درگیر موضوعاتی می شوند که یادگیری شان برای آن ها آسان تر است.

اغلب افراد تصور می کنند که یک فرد، یا با انگیزه است یا نیست. واقعیت این است که انگیزه می تواند تغییر ایجاد کند اما کسانی که در همه ی امور با انگیزه به نظر می رسند کسانی اند که فقط در فهم این نکته موفق بوده اند که چگونه خودشان را در چارچوب مجموعه ای از موفقیت ها و وظایف به حرکت وا دارند.

دانش آموزانی که انگیزه ی مؤثر در خودشان ایجاد می کنند مجموعه ای از رفتار ها را به نمایش می گذارند که منجر به موفقیت می شود. آن ها گزینه هایی را انتخاب می کنند که آن ها را به نتایج مطلوبشان هدایت کنند. این گروه از دانش آموزان برای تکمیل وظایفشان سخت کار می کنند و از هیچ کوششی فرو گذار نمی کنند.

دانش آموزان با انگیزه درباره ی مواد درسی عمیق تر فکر می کنند و به منظور یادگیری، برنامه ریزی های دقیق تری دارند. دانش آموزان با انگیزه را می توان برحسب موفقیتشان در دست یابی به اهدافشان مورد شناسایی قرار داد.

همه ی دانش آموزان می توانند این ویژگی ها را کسب کنند. این کار فقط مستلزم آن است که بیش تر از دیگران تلاش کنیم. وقتی شما مهارت های ایجاد انگیزه را یاد می گیرید و موانع انگیزه را شناسایی می کنید حیرت می کنید که چه قدر با سرعت به اهدافتان می رسید.

انگیزه ی شما برای هر کاری تابع دو موضوع است: انتظاری که از خودتان دارید و چگونگی ارزش گذاری هدفتان، کلید انگیزه، فهم این نکته است که شما نه تنها توانایی تغییر انتظارات تان را دارید، بلکه می توانید در ارزش گذاری اهدافتان نیز تغییر ایجاد کنید.

انتظارات خود را اولویت بندی کنید تا با انگیزه شوید.

۱-در ارزیابی توانایی های تان واقع بین و دقیق باشید.

وقتی که نظم همه چیز را زیباتر می کند

۲-اگر موفق نشدید، برای تغییر رفتار ها و موقعیت های تحت کنترل نقشه ای طراحی کنید.

۳-در خصوص رفتار علمی تان مسئولیت پذیر باشید.

اهدافتان را ارزش گذاری کنید تا با انگیزه شوید

انگیزه ی شما برای هر کاری بستگی به ارزشی دارد که برای آن کار قائل می شوید. به همان میزان مه برای یک هدف ارزش قائلید به همان میزان انگیزه تان برای آن کار بیش تر می شود. مشکلات وقتی بروز می کنند که شما برای یک هدف، ارزش گذاری واقعی نکنید.

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میخوای کل DVD های فیزیک دهم مکتبستان رو رایگان بهت هدیه بدم؟

شمارتو اینجا بنویس، واست میفرستم
دریافت DVD
close-link
دریافت لینک دانلود