انگیزشی کنکور سراسری و ۴ نکته موثر برای تقویت انگیزه کنکوری ها

۴ نکته مؤثر برای تقویت حس انگیزشی کنکور سراسری مخصوص داوطلبان کنکور

سلام کنکوری‌های عزیز

خیلی از شما کنکوری‌های عزیز؛ به دلایل گوناگونی درس نمی‌خوانید و این بی انگیزگی زندگی شما را پراسترس و شما را دپرس کرده است. اگر روزی دست به پرخاشگری، فراموشکاری، بی حوصلگی، خواب آلودگی و افسردگی مبتلا شدید، بدانید که شما بی انگیزه هستید و عاشق هیچ کار و هدفی نیستید!

4 نکته مؤثر برای تقویت حس انگیزشی کنکور سراسری مخصوص داوطلبان کنکور
4 نکته مؤثر برای تقویت حس انگیزشی کنکور سراسری مخصوص داوطلبان کنکور

این ۴ مورد را در زندگی خود به کار برید تا انگیزه لازم را بدست آورید.

۱- زمان بخرید 

مسلماً نگاه کردن به بازی حساس، پرسپولیس و استقلال برای شما جذابیت خاصی دارد. کم نیستند دانش آموزانی که ضمن درس خواندن و کنکور، مسابقات فوتبال و حتی سریال‌های آمریکایی را دنبال می‌کنند. شما خودتان بهتر از ما می دانید که مسابقات فوتبال همیشه برگزار می‌شود و تیم مورد علاقه شما همیشه در لیگ برتر می‌جنگند. پس لزومی ندارد شما میدان جنگ خود را ترک کرده و منتظر نتیجه مسابقه فوتبال باشید. سریال‌های خارجی همیشه آرشیو می‌شوند و شما می‌توانید سال آینده که در دانشگاه مورد علاقه قبول شدید، آن‌ها را دانلود و با لذت و آرامش تماشا کنید.

بنابراین برای ۱۲ ماه، خود را از برنامه‌های غیر ضروری دور کنید. انجام این کار شهامت می‌خواهد و مطمئنیم که شما فردی با اراده و مصمم هستید. با این کار شما زمان بسیاری را برنده می‌شوید، پس با خیال راحت می‌توانید برای این وقت آزاده شده برنامه ریزی کنید. شما در روز حداقل ۲ ساعت زمان می‌خرید، داشتن وقت آزاد برای مطالعه به شما انرژی مثبتی می‌دهد و مطمئنیم به سبب این اقدامات خوش حال خواهید شد و انگیزه لازم را برای اجرای برنامه‌های خود بدست می‌آورید.

یادداشت: شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام و تلگرام از اصلی‌ترین عامل‌های استعمار وقت آزاد شماست. در رسالت و برنامه ۱۲ ماهه شما نباید عوامل مزاحمی مثل اینستاگرام و تلگرام باشد. قبول می‌کنیم، ترک این صفحه‌ها کار سختی است. خصوصاً برای داوطلبان کم سن و سال که تازه وارد دنیای مجازی شده‌اند و استفاده از آن برایشان لذت بخش و خوش حال کننده است. اما بدانید و آگاه باشید که این ۲ شبکه اجتماعی و حتی توییتر جز بدبختی و ناراحتی در سال آینده چیزی عاید شما نمی‌کند.

۲- از تلاش همکلاسی‌ها و دوستان کنکوری نگران نشوید

ممکن است تلاش و موفقیت دوستان خود را ببینید و غیرفعال بودن و ندانم کاری شما را ناراحت و افسرده کند. این اتفاق فقط برای شما ضرر نمی‌زند، این احساس در همه‌ی داوطلبان کنکور وجود دارد. اما شما این احساس منفی را خنثی کنید. قرار نیست رقیبان شما در رشته مورد علاقه و دانشگاه شما تحصیل کنند، اگر هم چنین است، دانشگاه حداقل ۳۰ عدد صندلی دیگری دارد که شما هم صاحب یکی از آن شوید.

به جای این احساسات غیر منطقی؛ از داشتن دوست کنکوری خوش حال باشید، این‌ها سرمایه‌های انگیزشی شما هستند. با آن‌ها گفتگو کنید، چیزهایی که از کنکور می دانید، به آن‌ها بگویید و او نیز در نهایت ترفندهای موفقیت خود را به شما می‌گوید. داشتن دوست‌های کنکوری شما را در اجرای برنامه‌های خود مصمم و جدی می‌کند. البته این شناخت و بصیرت را بدست می‌آورید که برنامه عملیاتی خود را برای مطالعه دروس مورد تحلیل و ارزشیابی قرار دهید. اگر تاکنون یک راه اشتباهی را می‌رفتید و متوجه آن نبودید؛ می‌یابید و فوراً مسیر اشتباه را تغییر می‌دهید.

۳- رشته و دانشگاه مورد علاقه خود را انتخاب کنید

همیشه به رشته‌ای که دوست دارید در آن تحصیل کنید فکر کنید. اگر رشته‌ای دوست ندارید، چرا برای کنکور می‌خوانید؟ چرا وقت ارزشمند خود را با درس خواندن تلف می‌کنید؟

کنکور برای تصمیم‌های سست و بدون آینده نیست. از افرادی نباشید که رتبه آن‌ها در کنکور، رشته و دانشگاه مورد علاقه آن‌ها را انتخاب می‌کند. اگر برای رتبه کنکور درس می‌خوانید و هیچ ایده‌ای نسبت به شغل آینده خود ندارید، بدون هدف هستید. راه می‌روید ولی جلوی خود را نمی‌بینید.

بنابراین بی گدار به آب نزنید، اگر دوست دارید معلم شوید، برای دانشگاه فرهنگیان بخوانید، اگر دوست دارید پزشک شوید، برای دانشگاه علوم پزشکی درس بخوانید، اگر دوست دارید وکیل شوید؛ تحصیل در یک دانشگاه تاپ علوم انسانی را هدف قرار دهید.

اگر داوطلبی هدفمند باشید، قطعاً موفق می‌شوید، قانون جذب این حرف ما را تأیید می‌کند. با این تصمیم مهم علاوه بر تقویت حس انگیزشی کنکور سراسری مسیر شغلی و تحصیلی آینده خود را ترسیم می‌کنید.

یادداشت: خیلی از داوطلبان بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور، هنوز رشته مورد علاقه خود را انتخاب نکرده‌اند. از این رو با حرف اطرافیان انتخاب رشته می‌کنند و شاید بعد از چندترم تحصیل در دانشگاه نسبت به رشته تحصیلی خود بی انگیزه می‌شوند. بنابراین شما با تحقیقات جامع یک رشته محبوب و مورد علاقه انتخاب کنید و برای قبولی در آن درس بخوانید. چنین درس خواندنی ماندگار و پربازده خواهد بود.

۴- جسم، روح و روان خود را شاداب و بانشاط نگه دارید

برای جنگیدن در کارزار کنکور باید در چند جنبه مهم رشد کنیم و آماده شویم. آمادگی روحی، سلامتی جسمی و همچنین مواد و مهمات لازم برای جنگ را نیز تهیه کنیم. شاید این جمله برای شما شیرین، بامزه باشد، ولی به اندازه تیزی شمشیر برنده و تلخ است.

ورزش را ترک نکنید، یک ورزش سالم برای کنکوری‌ها، دور از آسیب جسمی و.. است. کوهنوردی و پیاده روی مناسب شماست. یک مقصد کوتاه انتخاب کرده و با دوست یا والدین خود قدم بزنید. در گروه‌های های کوهنوردی عضو شوید و جمعه‌ها ورزش کنید. در این ۱۲ ماه سعی کنید غذاهای سالم و سبکی میل کنید، همچنین از میوه و سبزیجات به میزان لازم و بیشتر استفاده کنید. به یاد داشته باشید که همه این کارها برای موفقیت شماست و اجرای آن‌ها انگیزه شما را بیشتر می‌کند.

نکته‌ها و راهکارهای انگیزشی کنکور سراسری بسیار کمک کننده است. اما مهم‌ترین نکته‌ای که بر جرقه انگیزه شما آتش می زند، لذت بردن از تک تک روزهایی است که برای رسیدن به هدف انجام می‌دهید. وقتی در دانشگاه مورد علاقه قبول شدید، این روزهای سخت و پر چالش را به یاد می‌آورید، و از به خاطر آوردن تمام تلاش‌ها و زحماتی که برای آینده خود کشیده‌اید، به خود افتخار می‌کنید.

 

مقالات خواندنی و انگیزشی کنکور سراسری

۸ نکته طلایی جهت ایجاد انگیزه برای درس خواندن در کنکور

آیا مشاوره کنکور ۹۹ می‌تواند سرنوشت ساز باشد؟

قبولی در کنکور با رتبه عالی مشروط به آموختن روش‌های آسان و اصولی

مگه میشه کسانی که برای کنکور دیر شروع کردند موفق بشن؟!

بهترین رشته‌های دانشگاه فرهنگیان کدامند؟

درآمد رشته دندانپزشکی چگونه است؟

رتبه لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان چقدر است؟

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود