۶ روش قطعی برای افزایش تراز در آزمون قلم چی به همراه تحلیل آزمون

افزایش تراز آزمون قلم چی

چرا باید در آزمون های آزمایشی قلم چی شرکت کنیم؟

آزمون  قلم چی – فرصتی برای افزایش تراز

سلام به همه­ ی مکتبستانی های عزیز, به ویژه داوطلبین عزیز کنکور ۱۴۰۰ در رشته های مختلف قصد دارید در زمینه افزایش تراز در آزمون قلم چی اطلاعات کسب کنید. حتماً همه شما هم موافق هستید که سال هاست که اولین چیزی که با شنیدن آزمون آزمایشی در ذهن کنکوری ها تداعی می شود نام آزمون قلم چی است !

و حتماً می دانید که کانون قلم چی چیست ؟ بنیاد علمی آموزشی قلم‌ چی یا کانون فرهنگی آموزش، از دهه هفتاد کار خودش را آغاز کرد.

آزمون‌های برنامه ای کانون در روز های جمعه و براساس برنامه راهبردی برگزار می‌شود.

هر دانش‌آموز در کانون فرهنگی، دو نوع برنامه ریزی دارد: برنامه راهبردی آزمون‌ها و برنامه‌ی شخصی
کانون همچنین منابع مطالعاتی شامل کتابهای سبز، آبی، زرد، کتاب کار و … برای تسلط بیشتر دانش آموزان دارد. در کانون فرهنگی، برای هر آزمون یک کارنامه کشوری ارائه می کند که در بعد از ظهر روز آزمون قابل دریافت است و برای مقایسه داوطلب و شبیه سازی آزمون کنکور موثر است.

قلم چی یک آزمون آزمایشی تمام عیار با قدمتی نزدیک به قدمت کنکور است. تو این مقاله به صورت دقیق و جامع به تحلیل آزمون های کانون فرهنگی آموزش یا همان قلم چی می­پردازیم. البته در ادامه در مورد راز بزرگ افزایش تراز آزمون های قلم چی و عواملی که منجر به موفقیت و پیشرفت گام به گام جهت رسیده به رشته مورد علاقه ما می شود نیز به صورت کامل  بحث می کنیم.

این روزها خیلی از دانش آموزان و داوطلبین کنکور درباره آزمون های آزمایشی قلمچی،  سنجش, گاج و دیگر موسسات آموزشی از مکتبستان میپرسند و نیازمند اطلاعاتی دقیقی درباره این موسسات پیش از ثبت نام در کلاس ها یا آزمون های آزمایشی می باشند. بر همین اساس امروز درباره کانون فرهنگی آموزش قلم چی و ویژگی های مثبت و منفی آن با شما صحبت می کنیم.

موسسه آموزشی قلم چی، در سال ۱۳۷۲ در شهر تهران توسط کاظم قلم چی افتتاح شد و به طور رسمی کار خودش را شروع کرد.

این موسسه به عنوان نخستین ایده پرداز در برگذاری آزمون های آزمایشی هماهنگ کشوری شناخته می شود و دارای نوآوری های آموزشی گوناگونی برای کنکوری ها و داوطلبین مقاطع مختلف می باشد.

قطعا یکی از مهمترین ویژگی های موسسه قلم چی سابقه بسیار بالای آن و تداوم عملکرد این موسسه در طول سالیان متوالی می باشد که به شدت بر ارزش و اعتبار این مجموعه افزوده است.

اگر شما هم به دنبال تراز خوب در قلم چی هستید، با ما همراه باشید.

ما در این پست دو هدف در مورد آزمون های آزمایشی قلم چی داریم:

تو این پست قراره به کنکوری های ۱۴۰۰ و کنکوری های ۱۴۰۱ بگیم که آزمون های آزمایشی قلم چی چه ویژگی هایی داره و چرا داوطلبین باید تو این آزمون ­ها شرکت کنن.

تیم مشاوره مکتبستان که متشکل از دانشجویان پزشکی و دندان پزشکی می باشد سعی کرده تا بدون هیچ گونه غرض ورزی و به صورت کاملا منصفانه تجارب خودش درباره آزمون های کانون فرهنگی آموزش رو در اختیار شما بذاره و شما رو راهنمایی کنه تا به دید دقیقی برسین و بتونین انتخاب صحیحی برای پیشرفت و موفقیت خودتون در کنکور سراسری داشته باشین.

 1.  تحلیل ویژگی های آزمون­های قلم چی
 2. آموزش رازهای افزایش تراز قلم چی

تحلیل آزمون های قلم چی

خوب در این مقاله سعی میکنیم تا بدون هیچ گونه جانبداری ویژگی های مثبت و بارز آزمون های قلم چی رو برای شما بیان کنیم و در عین حال نقاط منفی و ضعف این موسسه از دید دانش آموزان مختلف در گروه های ترازی گوناگون رو برای شما به اشتراک بذاریم.

ویژگی مثبت آزمون های قلم چی از دید مکتبستان

قبل از تحلیل کلی آزمون­های قلم چی باید گفت که با توجه به برنامه ریزی مناسب و دقیق این موسسه، داوطلبین مقاطع دهم, یازدهم و دوازدهم  همواره نخستین انتخاب خود را کانون فرهنگی آموزش در نظر میگیرند و بر همین اساس جامعه آماری آزمون های قلم چی همواره اختلاف بسیار بالایی با دیگر موسسات دارد و با توجه به اهمیت شبیه سازی آزمون های آزمایشی با کنکور, این نکته منجر به این تصمیم می شود که بدون در نظر گرفتن عوامل دیگر, آزمون های این موسسه را جهت سنجش وضعیت علمی خود انتخاب کنیم.

 • برنامه ریزی مناسب

مهم ترین ویژگی مثبت کانون قلمچی برنامه راهبردی آن است که خیال شما را از بابت یک سال تحصیلی کاملا راحت می کند. این برنامه ریزی به نحوی است که کلیه مطالب تا روز کنکور حد اقل دو بار مطالعه و مرور می گردد.

ترازتون چند شد بچه ها؟ ( آزمون 11 بهمن قلمچی )

در بین آزمون های رایج در کشور بدون شک کانون فرهنگی آموزش قلم چی بهترین برنامه ریزی تحصیلی و مشاوره ای را دارد. از مهم ترین مزایای برنامه قلمچی تطابق اون با برنامه مدارس است. برنامه ریزی قلم چی همواره به نحوی می باشد که دانش آموزان امکان انتخاب هر یک از سه مقطع را داشته باشد و با توجه به مطالبی که مطالعه می کند, کیفیت عملکرد خود را مورد سنجش قرار دهد.

 • جامعه آماری

همانطور که در ابتدای بحث نیز اشاره کردیم, کانون فرهنگی آموزش قلم چی بیشترین جامعه آماری را از لحاظ تعداد شرکت کنندگان در بین موسسات آموزشی دیگری که اقدام به برگذاری کنکورهای آزمایشی می نمایند دارد و این جامعه آماری بالا هم انگیزه بیشتری به شما می دهد و هم سطح شما را بهتر ارزیابی می کند و می تواند با شبیه سازی و تقریب مناسب تری جایگاه و وضعیت شما را برای خودتان و خانواده شما مشخص کند.

 • ایستگاه های جبرانی

بر خلاف آزمون های آزمایشی گزینه ۲, فاصله بین آزمون های آزمایشی قلم چی دو هفته ای می باشد و این فاصله دو هفته ای کمک زیادی به شما می کند تا برنامه ریزی صحیح تری داشته باشید و اگر در یک آزمون کم کاری داشته باشید فرصت برای اصلاح مجدد و جبران را داشته باشید.

همواره ایستگاه های جبرانی نقش ویژه ای در برنامه راهبردی آزمون های قلم چی داشته اند و بر همین اساس تنظیم برنامه به صورتموازی و همسو با برنامه کلاس های خصوصی یا مدرسه برای داوطلبین و دانش آموزان بسیار ساده می باشد.

ویژگی مثبت آزمون های قلم چی از دید مکتبستان

 •  وب سایت آموزشی قلم چی

سایت قلمچی یکی از قدرتمندترین سایت های آزمون های آزمایشی نسبت به موسسات دیگر می باشد و در طول سال تحصیلی در حوزه های بسیار متفاوتی میتواند کمک زیادی به شما بکند و نیاز های علمی و مشاوره ای شما را بر طف سازد. در اداه ی این مقاله پیرامون وب سایت موسسه قلمچی صحبت خواهیم کرد.

 • پشتیبان های قلم چی

در طول سال تحصیلی اطلاع رسانی خوبی برای شما خواهند داشت و کمک زیادی به شما می کنند. تیم مشاوره و پشتیبانی قلم چی متشکل از دانشجویان برتر رشته های مختلف دانشگاهی می باشد که همگی روزی دانش آموختهی کانون فرهنگی آموزش بودند و با اطلاعاتی که از شرایط هر رشته دارند تا روز کنکور در کنار دانش آموزان هستند و به پرسش های آن ها پاسخ می دهند.

ویژگی منفی آزمون های قلم چی چیست ؟

 •  سطح سوالات

دشواری سطح سوالات قلمچی اغلب فاصله زیادی با کنکور سراسری دارد و معمولا تشابه بین سوالات قلمچی و سوالات کنکور قدری زیاد است. این امر در صورت کنترل نشدن می تواند به شدت موجب نگرانی و استرس داوطلبین نسبت به شرایط تحصیلی خودشان بشود.

 •  شهریه آزمون ها

همواره شهریه کانون قلم چی نسبت به موسسات دیگری که اقدام به برگذاری آزمون های آزمایشی می نمایند قدری بیشتر است و دلیل این افزایش قیمت خدمات کوناگونی می باشد که قلم چی ارائه می دهد.

برای آشنایی بیشتر با شهریه آزمون های قلم چی، حتماً مقاله مقایسه قیمت آزمون های قلم چی با گاج را مطالعه کنید.

 • تاکید بر خرید کتاب

تاکید های همیشگی قلم چی بر خرید کتاب های خودش و طرح سال از کتاب های قلم چی در هر آزمون نیز قدری جنبه منفی برای دانش آموزان دارد  و در عین حال که موجب نا امیدی و کسلی دانش آموز می گردد تا حدود زیادی به اعتبار موسسه بزرگ قلم چی نیز لطمه وارد می کند.

برنامه آزمون های قلمچی 94

از موارد ضعف آزمون های قلم چی می باشد

تحلیل وب سایت آموزشی و جامع قلم چی

تحلیل وب سایت آموزشی و جامع قلم چی

خدمات سایت قلمچی بسیار غنی است. انتشار بی شمار مقاله کنکوری ، فیلم های آموزشی کنکوری ، کارنامه سال های گذشته، متن انگیزشی کنکور، پیش بینی رتبه و بسیاری موارد دیگر در “سایت قلم چی” کمک بسیار زیادی به دانش آموزان می کند.

در این وب سایت شیوه های متفاوت برای مطالعه و رور هر درس قرار گرفته و همچنین به تازگی فیلم های اموزشی نیز به صورت زنده و آفلاین برای استفاده داوطلبین در این سایت قرار می گیرد. بر همین اساس میتوان از وب سایت موسسه قلم چی به عنوان اولین راه حل در برطرف کردن مشکلات مهارتی و علمی نام برد.

تحلیل کارنامه آزمون آزمایشی و جامع قلم چی

تحلیل کارنامه آزمون های آموزشی و جامع قلم چی

کارنامه قلم چی معمولا عصر همان آزمون منتشر می شود و یکی از کامل ترین کارنامه های موجود در کشور می باشد.

قلم چی پس از هر آزمون حدود ۶ تا ۷ کارنامه علمی و مشاوره ای برای دانش آموز تنظیم میکند که توسط پشتیبان وی به صورت دقیق مورد بررسی قرار میگیرد.

کارنامه آزمون ها شامل مهم ترین مواردی است که شما برای برنامه ریزی صحیح به آن نیاز دارید. با بررسی این کارنامه ها که در بخش جعبه ابزار سایت کانون وجود دارد اطلاعات دقیقی پیرامون میزان آمادگی فرد در هر مبحث خاص و البته آمادگی تست زنی او می باشد.

 راز افزایش تراز در آزمون های آزمایشی 

 راز افزایش تراز در آزمون های آزمایشی

در این فیلم آموزشی که توسط دکتر کاویانی برای شما تهیه و تدوین شده است، در مورد یکی از اصلی ترین چالش­ها و نیاز­های دانش آموزان یعنی افزایش تراز در آزمون­های آزمایشی قلم چی یا به صورت کلی در آزمون­های آزمایشی دیگر موسسات، صحبت شده است.

فیلم آموزشی رازهای مورد نیاز یک داوطلب برای رسیدن به افزایش تراز آزمون گزینه دو، رو میتونین از طریق ویدئو زیر مشاهده کنین.

موضوع : آموزش رازهای افزایش تراز گزینه دو.فرمت  : mp4

زمان : ۱۹ دقیقه

حجم : ۱۶ مگابایت

 

چگونه تراز خود را در آزمون‌های قلم چی افزایش دهیم؟

دانش‌آموزان و داوطلبان کنکوری که در آزمون‌های قلم چی شرکت کرده‌اند، معمولاً به دنبال راهکارهایی برای افزایش تراز آزمون قلم چی و بدست آوردن تراز مناسب قلم چی هستند.

روش‌هایی که بتواند به آنها کمک کند تا تراز خود را در این آزمون‌ها بالا برده و آن را تثبیت نمایند. دانش‌آموزان و داوطلبان کنکوری باید به این نکته توجه داشته باشند که:

افزایش تراز یا داشتن رشد در تراز آزمون‌های قلم چی یا دیگر آزمون‌های آزمایشی باعث می‌شود تا آنها بتوانند سطح علمی خود را بالا برده و تسلط بیشتری بر دروس و منابع کنکوری داشته باشند.
پس تلاش کنید با شرکت در آزمون‌های قلم چی مهارت‌های زیر را به دست آورید:

 • ساعت ‌های مطالعه دروس خود را افزایش دهید.
 • نحوه تست زدن اصولی را یاد بگیرند.
 •  بین مدت زمان پاسخگویی به سؤالات تستی و تعداد سؤالات رابطه بر قرار کرده و سعی کنید زمان کم نیاورند.
 • و در نهایت بتوانید با افزایش تراز در این آزمون‌ها خود را برای آزمون کنکور سراسری آماده نمایید.

خب اکنون با توجه به مطالب بالا ما مکتبستانی‌ها می‌خواهیم به شما عزیزان روش‌هایی را پیشنهاد کنیم تا بتوانید با به کار بردن آنها تراز خود را در آزمون‌های قلم چی افزایش دهید:

معرفی ۶ روش افزایش تراز در آزمون قلم چی

شما عزیزان می‌توانید از طریق روش‌های زیر ترازتان را در آزمون‌های قلم چی بالا ببرید:

 • سعی کنید تسلط خود را در یادگیری مطالب کتب درسی و منابع کنکوری بالا ببرید.
ویژگیهای برنامه ریزی کانون قلمچی

یکی از عواملی که باعث می‌شود تراز فرد در آزمون‌های قلم چی کاهش داشته باشد، این است که فرد تسلط کامل و کافی بر مباحث درسی ندارد.

این نکته را به یاد داشته باشید که ” فردی می‌تواند در آزمون کنکور سراسری موفق باشد که اطلاعات کافی از دروس و  بهترین منابع کنکور ۱۴۰۰ داشته باشد.”پس اطلاعات خود را افزایش داده و بر مطالب درسی تسلط کامل پیدا کنید.

 •  سعی کنید در طول هفته برنامه ریزی صحیحی برای مطالعه دروس خود داشته باشید.

همان طور که می‌دانید آزمون‌های قلم چی به صورت هر دو هفته یکبار برگزار می‌شود و در هر آزمون بخش‌ها و مباحث درسی مشخص شده مورد سؤال از داوطلب خواهد بود.

پس سعی کنید برای مطالعه و تسلط بر این بخش‌ها و مباحث در طول هفته یک برنامه ریزی درست داشته باشید تا تمام این مباحث و دروس را به طور کامل فرا بگیرید.

 •  سعی کنید شیوه تست زدن اصولی را یاد بگیرید و با نحوه تست زدن آشنا شوید.

برای کسب تراز بالا در آزمون قلم چی علاوه بر مرور و دوره مطالب درسی، تست زدن و حل تمرین نیز مهم است.

پس تلاش کنید هنگام مطالعه درس‌ها به حل تست‌های پوششی بپردازید و همچنین چند روز مانده به روز آزمون تست‌های ترکیبی را حل کنید. این نوع تست زدن‌ها به شما کمک می‌کند تا تراز خود را در این آزمون‌ها بالا ببرید.

 •  سعی کنید از کتاب‌ها و منابع کمک آموزشی مفید استفاده کنید.

اگر چه برای آزمون کنکور سراسری تسلط بر متن کتاب درسی در درجه اول قرار دارد، اما معمولاً دانش‌آموزان و داوطلبان کنکوری از کتاب‌ها و منابع کمک آموزشی در کنار کتاب‌های درسی خود برای یادگیری مطالب استفاده می‌کنند.

6 روش افزایش تراز در آزمون قلم چی

اگر می‌خواهید از این منابع استفاده نمایید باید توجه داشته باشید که هر کتاب کمک آموزشی نمی‌تواند مفید باشد. پس برای استفاده از کتاب‌های کمک آموزشی حتماً از دیگران مشاوره بگیرید.

 • سعی کنید پس از روز آزمون به تحلیل و بررسی آن بپردازید.

تحلیل آزمون قلم چی، پس از روز برگزاری آزمون‌ها برای شما عزیزان بسیار مناسب خواهد بود، حتی اگر آزمون را خراب کرده باشید.

پس سعی کنید پس از آزمون، به تحلیل و ارزیابی سؤالات تستی بپردازید و برای خود مشخص کنید چه تعداد سؤال را درست و چه تعداد از سؤالات را به صورت نا درست پاسخ داده‌اید.

این تحلیل باعث می‌شود تا شما با نقاط ضعف و قوت خود آشنا شوید و در صدد بر طرف نمودن ضعف‌های خود باشید.

سعی کنید برای به دست آوردن تراز بالا مرحله به مرحله پیش بروید.

توقع نداشته باشید که به یکباره تراز شما بالا برود، باید تلاش کنید، بیشتر درس بخوانید، ساعت‌های مطالعه خود را افزایش دهید و سؤالات تستی زیادی حل کنید.

پس با انگیزه و انرژی به یادگیری دروس خود بپردازید و پله به پله پیش بروید تا به هدف خود که همان افزایش تراز در آزمون‌های قلم چی، تثبیت آن و در نهایت کسب موفقیت در کنکور سراسری است، برسید.

یک جلسه مشاوره تلفنی رایگان راهنمایی برای کنکور ۱۴۰۰ میخواهید؟

آیا قصد دارید در کنکور ۱۴۰۰ شرکت کنید؟ آیا نیاز به نحوه مطالعه و برنامه ریزی صحیح دارید ؟ مایلید یک جلسه مشاوره رایگان با مشاورین دانشجوی پزشکی و دندان پزشکی ما داشته باشید؟

کافیست همین الان “کنکور ۱۴۰۰” را به ۱۰۰۰۳۴۷ پیامک کنید، مشاورین ما با شما تماس می گیرند و شما را راهنمایی می کنند.

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود