از بیان نقاط قوت خود لذت ببرید

از بیان نقاط قوت خود لذت ببرید

از بیان نقاط قوت خود لذت ببرید

سخت کوشی روح واحد در جسم همه ی موفقیت هاست. چندین و چند نقل قول از بزرگان عرصه های علمی در مورد سخت کوشی شنیده و خوانده ایم؛ اما چرا سخت کوشی تا این اندازه مهم است؟ جادوی حیرت انگیز سخت کوشی چیست؟

سخت کوشی به دلیل تعهد و علاقه ای که به فعالیت در حال انجام به وجود می آورد عنصر حیاتی موفقیت های ماست. بدون سخت کوشی باید دنیای شیمی آلی را بدون کربن تصور کنیم.

روحیه ی سخت کوشی می تواند چالش های متعددی به همراه داشته باشد. مثلا این که سخت کوشی را به مقیاس شخصی محدود کنیم یا آن را برای یک دوره ی کوتاه ضروری بدانیم و بعد آن را کنار بگذاریم.

بدون شک یکی از مهمترین مواردی که می تواند به کاهش سخت کوشی منجر شود، عدم اشتراک گذاری آن است.

جدا از اینکه تمام چیزهایی که به مدد روحیه ی سخت کوشی به دست آوردید می تواند با دیگران به اشتراک گذاشته شود و به نوعی نماد برای آن تبدیل شود، خود عنصر سخت کوشی شما می تواند مثل یک تجربه به همه ی کسانی که در مسیر تکامل قرار دارند منتقل شود.

سخت کوشی همیشه به همراه خود سخت کوشی خواهد آورد؛ دقیقا مثل هم افزایی دو موج.

دستاوردهای حاصل از سخت کوشی همیشه برای سایر افراد که از بیرون نظاره گر ما هستند جذابیت دارند.

وقتی توانسته اید با پشتکار مدارج تحصیلی بالاتر را برای خود هموارد کنید یا با سال ها تجربه اندروزی رویای ارتقای شغلی را تحقق بخشید یا با تمرین و تکرار زیاد توانسته اید نمرات درسی تان را بهتر کنید، این دستاوردهای شیرین نگاه های مشتاق فراوانی را به سمت شما معطوف خواهد کرد.

در این جاست که مقدمه ی اشتراک گذاری عنصر سخت کوشی فراهم می شود.

یازدهمی های هدفمند

این بازخوردهای مثبت مشوق شما خواهد بود تا همچنان به حفظ دستاوردهای تان ادامه دهید یا برای بالاتر بردن آنها تلاش کنید؛ در حالی که پیام واضحی هم به مخاطب خود ارسال کرده اید؛ اگر من توانستم تو هم می توانی.

در تفکر افراد سخت کوش استراتژی معیوبی می گوید (با اشتراک موفقیت هایم دیگران شگردهایم را خواهند آموخت و فرصت پیشرفت را از من خواهند گرفت) وجود ندار.

 

افراد سخت کوش از موفقیت دیگران به اندازه ی موفقیت خود لذت می برند؛ زیرا می دانند در محیطی که همه ی افراد در جهت تعالی خود در حال تلاش هستند، فرصت رقابت بیشتری وجود خواهد داشت و این رقابت سازنده، همه ی طرف های رقابت را برنده خواهد کرد.
 

از بیان نقاط قوت خود برای دیگران لذت ببرید. روش های برطرف کردن نقاط ضعف خود را با شور و اشتیاق برای اطرافیان خود تعریف کنید.

آنچه شما در نبرد با سختی های مسیر هدفتان اندوخته اید با تقسیم شدن دو برابر و حتی چند برابر خواهد شد.

جای تعجب نیست؛ چون آموخته ایم که سخت کوشی خیلی از معادله ها را به نتیجه ای متفاوت از آنچه محاسبه می کنیم می رساند.

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

آزمون با رویکرد یادگیری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود