آیا غول ۹۸ دو سر دارد ؟!

آیا غول ۹۸ دو سر دارد ؟!

یکی از نگرانی ها و بزرگترین دغدغه هایی که بچه های پیش دانشگاهی امسال دارند اینه اگر خدای نکرده در کنکور ۹۷ موفق نشدند،کنکور سال ۹۸ برای داوطلبان نظام قدیم هم برگزار میشه یا خیر؟
اگر کنکور ۹۸ فقط و فقط برای داوطلب‌های نظام جدید برگزار بشه، تکلیفشون چیه؟

 

⁉️از همه مهم تر اگه برگزار میشه،فقط طبق نظام جدید بصورت یک آزمون کلی برگزار میشه یا نظام قدیمیا و پیرهای کنکور غول مخصوص به خودشونو شکست میدن؟!

 

✅قبل از جواب دادن به این سوالات،اکیدا توصیه میشه به شما کنکوری های عزیزی که قصد شرکت در کنکور ۹۷ را دارید که لطفا از همین الان مطالعه ی خودتون برای موفقیت و قبولی در کنکور سراسری ۹۷ شروع کنید و تمام سعی و تلاش خودتون رو بر این هدف بگذارید که امسال در دانشگاه دلخواهتون دقیقا همونی که دوست دارین، قبول بشین.

? دوتا احتمال وجود داره که چگونه کنکور برگزار میشه:

 

?️احتمال اول: برگزار شدن یک کنکور بر اساس نظام جدید

بدترین گزینه ای که میتونه مورد نظر سازمان سنجش باشه اینه که فقط یک کنکور برای نظام جدید برگزار کنه و بچه های نظام قدیم مجبور باشند با کتاب های درسی نظام جدید کنکور بدن. البته پایین تر بهتون میگیم که این گزینه ی بد احتمالش کمتره و دلیلش رو هم براتون خواهیم گفت. اما یه لحظه در نظر بگیرید چنین اتفاقی بیفته و فقط یک کنکور بر اساس کتاب های نظام جدید برگزار بشه. خب چیز ترسناکی هم نیست چرا که با بررسی کتاب های نظام جدید خواهید دید که تغییرات آن چنانی ای در کتاب ها نیومده. درسته با دیدن کتاب ها کاملا متعجب خواهید شد و فکر می کنید کلا کتاب های جدیدی هستند ولی مفاهیم تغییر خاصی نداشتند فقط بعضا جا به جا شدند یا یه سری حذف و یه سری اضافه شدند ولی کسی که کنکور ۹۷ رو با کتاب های نظام قدیم بده به راحتی میتونه از پس این تغییرات نسبتا کم کتاب های نظام جدید بربیاد. پس نگرانی خاصی در این مورد نداشته باشید. اما احتمال برگزاری دو کنکور در سال ۹۸ هست یا خیر؟

 

مطالعه ی تکمیلی در نوروز

?️احتمال دوم: برگزار شدن دو کنکور نظام جدید و نظام قدیم

احتمال برگزاری دو کنکور در سال ۹۸ خیلی بیشتر از اینه که یک کنکور برگزار بشه ( البته تاریخ و جلسه یکی هستش سوالات فرق میکنه) این اولین باری نیست که نظام آموزشی در ایران عوض شده و اولین باری نیست که یه سری مثل شما این نگرانی رو داشتند! اما خبر خوب اینه که دفعه های پیشینی که چنین اتفاقی افتاد سازمان سنجش دو سری سوال به دانش آموزان میداد و هر دانش آموز با توجه به کتاب هایی که خونده بود سوالات خودش رو انتخاب می کرد. اگر دانش آموز نظام قدیم بود سوالات نظام قدیم و اگر نظام جدید بود سوالات نظام جدید. این روند تا سه سال بعد از تغییرات هم ادامه پیدا کرد و بعد از اون فقط یک کنکور برگزار شد.

 

‼️یه نکته مورد تامل و جالب که نیازه بدونید:

در دهه ی هفتاد که تحصیل در مدسه بر اساس ترمی واحدی بود یک سری مشکلات بوجود آمد و باعث شد که سیستم تغییر کند وبه سالی واحدی تبدیل شود و از سال ۸۱ مانند کنکور ۹۸ همچنین اتفاقی می افتاد که سازمان سنجش باید برای داوطلبان نظام جدید سوال مطرح می کرد .

با این مشکل ، سازمان سنجش راه حلی ارائه داد و برای هر دو گروه نظام قدیم و نظام جدید سوالات مطرح شد به این شیوه که در قسمت های که مطالب شبیه هم بود سوالات یکسان و در قسمت هایی که سوالات متفاوت بود سوالات جدا برای هر گروه مطرح می شد و این روند تا کنکور ۸۳نیز ادامه داشت . در بعضی از قسمت ها که سوالات متفاوت بود بخش سوالات ترمی واحدی با سوالات سالی واحدی جدا شده بود .

امیدواری از این جهت که در کنکور سال ۸۱ هم با توجه به شرایط مشابه با کنکور ۹۸، برای هر دو گروه داوطلب‌های نظام جدید و قدیم سوال طراحی بشه.

 

اهل شعر و شاعري هستين ؟؟ رابطه تون با قرابت معنايي چطوره ؟؟

⁉️***اما برای مطمئن شدن باید منتظر جواب نهایی سازمان سنجش کشور باشید. ***⁉️

✅در هر صورت شما نباید نگران باشید چون چه احتمال اول رخ بده چه احتمال دوم شما باز هم فرصت برای شرکت در کنکور و موفق شدن در اون رو خواهید داشت. پس به جای این که به این مساله فکر کنید و وقتتون و انرژیتون رو هدر بدید بهتر این هستش که روی درس هاتون تمرکز کنید و تمام تلاش خودتون رو بکنید که امسال به راحتی قبول بشید تا دیگه نخواهید سال بعدی خدای نکرده باز کنکور شرکت کنید مطمئن باشید اگر وقت مناسب بگذارید و به درستی درس بخونید حتی اگه همین الان هم شروع کنید میتونید تا کنکور خودتون رو بالا بکشید و به راحتی از رقیباتون جلو بزنید.

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود