آمادگی برای کنکور انسانی در ۹۰ روز

«معجزه نام دیگر تلاش است.»

آمادگی برای کنکور انسانی در ۹۰ روز

قرار است کنکور ۹۸ در اواسط تیرماه برگزار شود. در هوای داغ تابستان دو گروه از حوزه‌های برگزاری آزمون بیرون خواهند آمد. گروهی که مطمئن هستند رتبه‌ی خوبی خواهند آورد و بی صبرانه منتظر اعلام نتایج هستند تا انتخاب رشته کنند و گروهی هم مدتی افسرده خواهند بود که چرا به اندازه کافی تلاش نکردند و بعد از مدتی دوباره می‌نشینند پای درس که در کنکور ۹۹ شرکت کنند. انسانی‌های عزیز، شما جزو کدام دسته خواهید بود؟ مهم این است که آماده باشید. آمادگی برای کنکور انسانی در ۹۰ روز هم ممکن است و می‌توانید در فرصتی که باقی مانده به اندازه‌ای تلاش کنید که بتوانید نتیجه‌ای در خور تلاشتان به دست بیاورید.

 
آمادگی برای کنکور انسانی در 90 روز
آمادگی برای کنکور انسانی در ۹۰ روز

اصلاً مگر آمادگی برای کنکور انسانی در ۹۰ روز ممکن است؟

خوب مسلماً کسی که از تابستان گذشته شروع به خواندن کرده و روزانه ۱۰ ساعت مفید درس خوانده است نسبت به کسی که می‌خواهد تازه شروع به خواندن کند نتیجه‌ی بهتری خواهد گرفت؛ ولی آمادگی برای کنکور انسانی در ۹۰ روز هم ممکن است. فرض کنیم در ۹۰ روز، روزی ۱۰ ساعت مفید درس بخوانید؛ می‌شود ۹۰۰۰ ساعت. در این زمان باقی مانده می‌توانید با تمرکز بیشتر روی بخش‌هایی خاص نتیجه‌ی بیشتری بگیرید.

 

خوب حالا باید چکار کنیم؟

«همه‌ی ما از یکی از دو چیز باید رنج ببریم، یکی نظم و دیگری افسوس.» جیم ران

زمان زیادی تا کنکور باقی نمانده است و نوروز هم با تعطیلی‌هایش فرا رسیده. هرچند این تعطیلات خیلی وسوسه انگیز است و همه دوست دارند در طبیعت خوش بگذرانند اما جهت  آمادگی برای کنکور انسانی در ۹۰ روز باید از خیر این تعطیلات بگذرید. همانطور که جیم ران گفته، یا از نظمی که در این دوره‌ی ۹۰ روزه می‌برید عذاب خواهید برد و پس از کنکور وجدانی راحت خواهید داشت و مهرماه ۹۸ نیز می‌روید دانشگاه مورد علاقه‌تان؛ یا اینکه تا زمان فرا رسیدن کنکور، بخصوص در ایام نوروز خوش می‌گذرانید، سر جلسه‌ی کنکور خراب می‌کنید و تا یک سال از عمرتان یا شاید هم کل عمرتان را با قبول شدن در رشته و دانشگاهی که نمی‌خواهید به فنا دهید و افسوس بخورید که چرا درس نخواندید.

 

کنکور انسانی، کنکوری که تلاشگران نتیجه‌ی های خوبی می‌گیرند.

همینکه تعداد داوطلبان انسانی خیلی کمتر از رشته‌های دیگر است و کرسی‌های دانشگاهی زیادی در این رشته خالی می‌مانند باید کلاهتان را به هوا بیندازید. رقابتی که در کنکور انسانی وجود دارد بیشتر برای دانشگاه‌های دولتی و برخی رشته‌های خاص با آینده شغلی تضمین شده است.

کسانی که کنکور انسانی دارند می‌توانند با اندکی تلاش مضاعف دانشگاه و رشته‌ی دلخواهشان را قبول شوند. تعداد داوطلبان انسانی کمتر از سایر رشته‌هاست یعنی با افراد کمتری رقابت می‌کنید. به همین دلیل است که می گوییم با آمادگی برای کنکور انسانی در ۹۰ روز هم می‌توانید نتیجه‌ی خوبی بگیرید، نتیجه‌ای که از تلاش‌هایتان راضی باشید.

 

مباحث مهم را تشخیص دهید

از همه‌ی مباحث دروس به میزانی مساوی در کنکور تست نمی‌آید. مباحثی که بیشترین میزان تست را خواهند داشت را مشخص کرده و بیشتر وقت خود را روی آن‌ها بگذارید. روی مباحثی که خیلی کم از آن‌ها تست می‌آید وقت زیادی صرف نکنید.

 

مباحثی که برایتان دشوار است را می‌توانید نادیده بگیرید

برخی از مباحث هستند که هرچقدر هم که روی آن‌ها وقت می‌گذارید می‌بینید که نمی‌توانید نتیجه‌ی زیادی به دست بیاورید و بیشتر مواقع تست‌های آن بخش را اشتباه می‌زنید. خوب این مباحث را یک بار بخوانید و بگذارید بماند برای هفته‌هایی که می‌خواهید قبل از کنکور رفع اشکال کنید. الان زمان برایتان خیلی مهم است و بیشترین تلاش را باید بکنید که در کمترین زمان بیشترین بازده را داشته باشید.

 

برنامه‌ای منظم داشته باشید

«هدفی بدون برنامه ریزی فقط آرزو است.»

همه‌ی آرزوها به حقیقت تبدیل نمی‌شوند، بخصوص آرزوهایی که در حد خواسته می‌مانند و کاری برای آن‌ها نمی‌کنید. برنامه ریزی برای مطالعه خیلی مهم است تا بتوانید چیزی که می‌خواهید را از مطالعه به دست بیاورید. از الان مباحثی که می‌خواهید بخوانید را مشخص کرده برای هر کدام زمانی را تعیین کنید، برای مطالعه، دوره کردن کوتاه و رفع اشکال وقت بگذارید. به یاد داشته باشید زمان کمی برای یادگرفتن چیزهایی دارید که تماماً برایتان تازگی دارند. در این دوره رفع اشکال خیلی مهم است.

 

همین الان شروع کنید!

«بیشترین زمانی که هدر می‌رود، مقدار زمانی است صرف شروع نکردن می‌کنیم.»     داوسن تراتمن

درست است که اسم مطلب آمادگی برای کنکور انسانی در ۹۰ روز است اما دقیقاً نباید ۹۰ روز که زمان مانده به کنکور شروع کنید به مطالعه. بهترین زمانی که می‌توانستید شروع کنید تابستان بود، یا چند ماه پیش، چند هفته‌ی پیش، چند روز پیش، دیروز و الان. اگر از الان رد شود دیگر می‌ماند برای چند روز دیگر، چند هفته دیگر و چند ماه دیگر و می‌بینید که‌ای بابا روز کنکور شده و هیچ مطالعه‌ای نداشته‌اید.

 

از همین الان آمادگی برای کنکور انسانی در ۹۰ روز خود را شروع کنید. شاید خسته باشید، شاید خوابتان بیاید و شاید … مهم این است که شروع کنید حتی در حد نوشتن برنامه‌ی مطالعه، حتی در حد خواندن یک صفحه و یک خط. حتماً کارتان را بلافاصله پس از خواندن این مطلب شروع کنید.

 

به یاد داشته باشید که «معجزه نام دیگر تلاش است» و اگر واقعاً می‌خواهید معجزه‌ای را پس از اعلام نتایج  ببینید بهتر است تلاش کنید.

 

آمادگی برای کنکور انسانی در ۹۰ روز رؤیایی پوچ نیست، خواسته‌ای است که می‌توانید به حقیقت تبدیلش کنید. فقط به برنامه و ابزار مناسب نیاز دارید. برخی از افراد هستند که با ویدئوهای آموزشی بهتر یاد می‌گیرند و برخی هم با جزوات کنکوری می‌توانند بهتر برای کنکور آماده شوند. شما کدام یک را انتخاب می‌کنید؟

هرچقدر برای رسیدن به چیزی بیشتر تلاش کنید، به هنگام دستیابی به آن حس عظمت بیشتری خواهید داشت.

مقالات خواندنی: 

تست زنی کنکور به روش رتبه های برتر

کنکور منحصرا زبان و رشته های خوب آن

بهترین مدرس کنکور کیست؟

کنکور زبان و ۴ نکته‌ای که باید دانست

آیا میتونیم از اسفند به خودمون بیایم و تو کنکور ۹۸ نتیجه بگیریم ؟!

فهرست نهایی حذفیات کنکور ۹۸ – نظام جدید

جمع بندی کنکور ۹۸

نکاتی برای موفقیت در جلسه کنکور / مخصوص کنکوری های ۹۸

خواندن برای کنکور در عید

خواندن برای کنکور در عید / مخصوص کنکور ۹۸

خواندن برای کنکور در ۹۰ روز / تکنیک‌ها و تاکتیک‌ها

یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجویان پزشکی

ما توی مکتبستان یک تیم بزرگ از دانشجویان پزشکی داریم که میتونیم تا کنکور بهتون برنامه و مشاوره تلفنی بدیم.

برای آشنایی با خدمات ما یک جلسه میتونیم مشاوره رایگان داشته باشیم.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، کافیست فرم زیر را پر کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود