گاج | راز افزایش تراز آزمون های گاج | مقایسه آزمون گاج با قلم چی ؟

چرا باید در آزمون های آزمایشی گاج شرکت کنیم؟

تحلیل آزمون های گاج - آزمون گاج

گاج | راز افزایش تراز آزمون های گاج | مقایسه آزمون گاج با قلم چی

سلام به همه­ ی مکتبستانی های عزیز, به ویژه داوطلبین عزیز کنکور ۱۴۰۰ در رشته های مختلف. حتما همه شما هم موافق هستید که سال هاست که اولین چیزی که با شنیدن نام کنکور در ذهن داوطلبین تداعی می شود آزمون های آزمایشی است!

همه ما قطعا هزاران و شاید میلیون ها بار اسم گاج را شنیده ایم. بیشتر شاید فقط نام گاج تداعی بخش کتاب های کمک آموزشی بود، ولی امروزه گاج تداعی بخش نام یک آزمون آزمایشی تمام عیار نیز هست. در این مقاله که با هم فکری برخی از مشاوران ارشد موسسه مکتبستان نوشته شده ما چندین هدف را در مورد گاج پیگیری می کنیم که به آن ها می پردازیم

 

ما در این پست دو هدف در مورد آزمون های آزمایشی گاج داریم:

تو این پست قراره به کنکوری های ۱۴۰۰ و کنکوری های ۱۴۰۱ بگیم که آزمون های آزمایشی گاج چه ویژگی هایی داره و چرا داوطلبین باید تو این آزمون­ها شرکت کنن. تیم مشاوره مکتبستان که متشکل از دانشجویان پزشکی و دندان پزشکی می باشد سعی کرده تا بدون هیچ گونه غرض ورزی و به صورت کاملا منصفانه تجارب خودش درباره آزمون های گاج رو در اختیار شما بذاره و شما رو راهنمایی کنه تا به دید دقیقی برسین و بتونین انتخاب صحیحی برای پیشرفت و موفقیت خودتون در کنکور سراسری داشته باشین.

۱) تحلیل ویژگی های آزمون­های گاج.

۲) تحلیل کتاب های گاج

۳) آموزش رازهای افزایش تراز گاج  

۴) پاسخ به این سوال که آزمون گاج بهتر است یا قلم چی؟

 

تحلیل ویژگی های آزمون های گاج 

خوب در این مقاله سعی میکنیم تا بدون هیچ گونه جانب داری ویژگی های مثبت و بارز آزمون های گاج رو برای شما بیان کنیم و در عین حال نقاط منفی و ضعف این موسسه از دید دانش آموزان مختلف در گروه های ترازی گوناگون رو برای شما به اشتراک بذاریم. لطفا شما نیز در این مورد نظرتان را در بخش نظرات بنویسید. نظر شما برای همیشه در مکتبستان می ماند و به کنکوری ها کمک زیادی می کند.

 

ویژگی مثبت آزمون های گاج از دید مکتبستان

قبل از تحلیل کلی آزمون­ های گاج باید گفت که با توجه به کیفیت بالای سوالات، داوطلبین مقاطع دهم, یازدهم و دوازدهم  همواره موسسه گاج را به عنوان انتخابی مناسب در نظر میگیرند و بر همین اساس جامعه آماری آزمون های گاج نیز قابل توجه است و با توجه به اهمیت شبیه سازی آزمون های آزمایشی با کنکور, این نکته منجر به این تصمیم می شود که داوطلبین با توجه به کیفیت بالای کتاب های این موسسه, آزمون های این موسسه را جهت سنجش وضعیت علمی خود انتخاب کنند.

 

۱) سطح سوالات گاج: برخلاف تصور خیلی‌ها که فکر می‌کنند به علت نوپا بودن این آزمون‌ آزمایشی کیفیت چندانی ندارد، باید این نکته رو بگم که آزمون‌ آزمایشی گاج جزو موسسه‌هایی است که بهترین سوالات ممکن را در آزمون‌های خود طرح می‌کند. کیفیت سوالات گاج به قدری خوب و ایده آل و هم سطح کنکور است که از این نظر به شدت مورد توجه رتبه های برتر کنکور در سال های اخیر قرار گرفته است. احتمالا شما هم حداقل یک کتاب گاج در قفسه کتاب‌هایتان دارید. سطح سوالات در این موسسه چه در کتاب‌های آموزشی و چه در آزمون‌های آزمایشی کیفیت بالایی دارد؛ بنابراین مطمئن باشید در صورتی که در آزمون‌های گاج قصد شرکت دارید از نظر کیفیت و هم سطح بودن سوالات این آزمون‌ها با کنکور خیالتان راحت میباشد. شهرت گاج، به خاطر آزمون های کاملا استاندارد و مطابق آزمون سراسری هست ، به خصوص در دروس عمومی که طراحان به نامی دارد.

هزینه آزمون‌های گاج VS هزینه آزمون‌های قلم چی | هزینه آزمون‌های آزمایشی کنکور چقدر است؟

 

۲) برنامه آزمون‌های گاج : همانطور که در ابتدای بحث نیز اشاره کردیم, آزمون‌ آزمایشی گاج هم مانند قلم چی در فواصل دو هفته ای و در روز جمعه برگزار می‌شود. برنامه ریزی آزمون‌ها برنامه خوبی است ولی از نظر میزان دوره مباحث مختلف و داشتن انعطاف پذیری برای داوطلبانی که به دلایل مختلف از بودجه بندی یکی دو آزمون عقب میافتن دچار مشکل است و آن طور که انتظار می‌رفت گاج استراتژی مناسبی برای برنامه آزمون‌های خود تعیین نکرده است. آزمون‌های گاج از لحاظ محتوا، اجزاء و نمره گذاری، یکپارچه و به صورت سراسری در کل کشور برگزار می‌شود و از جامعه آماری بالایی برخوردار است. همین دو موضوع یک جامعه آماری استاندارد برای سنجش را فراهم می‌کند. برنامه آزمون‌ها به گونه‌ای طراحی شده است که مدراس خاص و سمپاد نیز می‌تواند از آن استفاده کنند و با برنامه عمومی آزمون‌ها هماهنگ باشد.

 

۳) کارنامه آزمون های گاج : بر خلاف آزمون های آزمایشی گزینه ۲, از نظر ارزیابی بعد از آزمون روند خوبی دارد و مقدمات لازم برای ارزیابی اصولی شما را با ارائه کارنامه‌های مختلف فراهم کرده است. بدون شک یکی از مهم‌ترین بخش‌های برگزاری یک آزمون آزمایشی تحلیلی است که بعد از آزمون باید از وضعیت درسی خود داشته باشید. با توجه به این که یکی از مهمترین اهداف آزمون، سنجش و ارزشیابی داوطلبان است. واحد آزمون قصد دارد نتیجه آزمون را با ارائه کارنامه‌ها و گزارش‌های کاربردی به دانش آموزان و والدین سنجش و آزمون را معنا دار کند به عبارت دیگر کارنامه علاوه بر بودن‌ها باید ها را نیز تعیین می‌کند.
واحد آزمون گاج سعی کرده است از آمار غیر ضروری، دهان پرکن و ارقام نمایشی که رایج است دوری کند.

 

۴)  وب سایت آموزشی گاج : سایت گاج یکی از پربازدیدترین سایت های آزمون های آزمایشی نسبت به موسسات دیگر می باشد و در طول سال تحصیلی در حوزه های بسیار متفاوتی میتواند کمک زیادی به شما بکند و نیاز های علمی و مشاوره ای شما را بر طرف سازد. وبسایت این مجموعه در زمینه انتخاب رشته نیز بخش های متنوع و جالبی را برای داوطلبین کنکور فراهم کرده است.

 

۵) بودجه مطالعاتی هماهنگ با آموزش رسمی مدارس : واحد آزمون گاج، تلاش کرده است تا بودجه‌بندی آزمون‌ها هماهنگ با برنامه آموزشی رسمی سراسر کشور باشد تا بدین وسیله اکثریت شرکت‌کنندگان بتوانند با آمادگی کامل در آزمون‌ها شرکت نمایند تاحد زیادی تنش‌های آموزشی آنها کاهش یابد. همچنین آزمون‌های گاج، مدرسه محورند. برنامه آزمون‌های گاج، با امتحانات میان ترم و ترم یک و دو هماهنگ است. بدین ترتیب همزمان با شرکت در آزمون‌ها دروس امتحانی خود را نیز مرور و جمع بندی می‌نمایند.

 

۶) تعیین حجم استاندارد برای هر آزمون : تلاش شده حجم دروسی را که برای هر آزمون تعیین می‌شود با میانگین ساعات مطالعه دانش‌آموزان هماهنگ باشد تا داوطلبان در برنامه‌ریزی دچار مشکل نشوند. واحد آزمون گاج آزمون‌های خود را قبل از برگزاری در نمونه نسبتاً فراگیر از دواطلبان برتر کنکور به صورت پیش آزمون برگزار می‌کند ودر بوته آزمایش قرار می دهد. سپس بر اساس تعیین نتایج بدست آمده به صورت نسبی درجه دشواری سئوالات را پیش‌بینی می کند. پس از برگزاری آزمون بر اساس تعیین درجه دشواری سئوالات را به صورت دقیق و واقعی محاسبه می‌گردد.

هزینه آزمون‌های گاج VS هزینه آزمون‌های قلم چی | هزینه آزمون‌های آزمایشی کنکور چقدر است؟

 

ویژگی منفی آزمون های گاج از دید مکتبستان

اما نکته منفی این آزمون ها جامعه آماری به نسبت پایین و البته عدم پشتیبانی و وجود مشاورین کارآمد اون هست .

موسسه گاج به دلیل نوپا بودن در زمینه برگزاری آزمون‌ آزمایشی جامعه آماری خوبی ندارد و شاید جزو پایین‌ترین موسسات از نظر داشتن مخاطب برای آزمون‌های خود باشد. همین موضوع باعث می‌شود کسانی که تمایل دارند در یک جامعه آماری خوب مورد سنجش قرار بگیرند تمایل کمتری برای شرکت در آزمون‌های گاج نشان دهند.

گاج یکی از گزینه های به صرفه از نظر اقتصادی هست و می تونید با اون خیلی بی ادعا مسیر موفقیت رو پیش بگیرید. شروع برنامه راهبردی گاج از سیزدهم تیرماه هست و آزمون تعیین سطح اون ، به نام آزمون مبنا ; دوازدهم تیر ماه به صورت رایگان برگزار میشه .

لطفا شما نیز در این مورد نظرتان را در بخش نظرات بنویسید.

نظر شما برای همیشه در مکتبستان می ماند و به کنکوری ها کمک زیادی می کند.

 

تحلیل کتاب های گاج 

گروه آموزشی جوکار، در سال ۱۳۸۳ در شهر تهران توسط ابوالفضل جوکار قهرودی افتتاح شد و به طور رسمی کار خودش را شروع کرد. این موسسه به عنوان نخستین ایده پرداز در طراحی کتاب های آزمایشی نوین شناخته می شود و دارای نوآوری های آموزشی گوناگونی برای کنکوری ها و داوطلبین مقاطع مختلف می باشد. قطعا یکی از مهمترین ویژگی های موسسه گاج نویسندگان مطرح کشوری و اساتید و هیات علمی بالایی می باشد که در این موسسه مشغول به فعالیت هستند و به همین دلیل کتب آموزشی با عیار علمی بالایی را برای موسسه طراحی کردند. از این رو یکی از مهم ترین اقدام آموزشی گاج کتاب های کمک آموزشی است. لطفا اگر تا به حال از کتاب های گاج استفاده کرده اید در بخش نظرات، نظر خودتون رو در موردش بگین.

هدف ما این است که با کمک شما به تحلیل این موسسه بزرگ بپردازیم.

نظرات شما چراغ راه سایر دوستان شما خواد بود.

 

آموزش رازهای افزایش تراز گاج

آموزش رازهای افزایش تراز گاج - آزمون گاج

خب در این قسمت در مورد افزایش تراز در آزمون های گاج صحبت کنیم. یک چالش اساسی برای همه دانش آموزان و کنکوری ها افزایش تراز و رسیدن به درصد های مورد نظر خود در آزمون های آزمایشی می باشد. بر همین اساس ما در این قسمت به صورت کلی درباره راهکارهای مفید و روش های رسیدن به تراز های بالا و ویژه با شما عزیزان سخن میگوییم. سخنران این فیلم آموزشی، دکتر کاویانی مدیر مجموعه مکتبستان هستند. در این فیلم آموزشی در مورد راز افزایش تراز گاج، با هم صحبت می کنیم.
فیلم راز افزایش تراز گاج، رو میتونین از طریق ویدئو زیر مشاهده کنید.

موضوع : آموزش رازهای افزایش تراز گزینه دو.

فرمت  : mp4

زمان : ۱۹ دقیقه

حجم : ۱۶ مگابایت

 

آزمون گاج بهتر است یا قلم چی ؟

پاسخ به این سوال را با یک مقایسه در اختیار شما قرار می دهیم.

با مقایسه این دو مورد می توانید به نتیجه درستی برسید.

نکات مثبت گاج نسبت به قلم چی در گام اول طرح سوالات جدید با ایده‌های نو و صد البته هم سطح با کنکور و همچنین هزینه مناسب این آزمون‌ آزمایشی به شکلی است که از نظر اقتصادی برای خیلی از خانواده‌ها مقرون به صرفه خواهد بود. در گام دوم برنامه ریزی ایده آل و رو به رشد بودن سریع گاج می باشد که منجر به انتخاب این موسسه در مقابل موسسات دیگر می گردد. نکات منفی این موسسه نسبت به موسسه قلمچی نیز نداشتن جامعه آماری خوب و نزدیک به کنکور سراسری است. گاج در این مورد از رقیب سنتی خود هنوز پیشی نگرفته است و البته در بحث مشاوره و تیم تخصصی پشتیبانی نیز فاصله زیادی با کانون فرهنگی آموزش دارد. توجه به این موارد میتواند اصلی ترین علت انتخاب یک موسسه برای دانش آموزان را مشخص کند.

هزینه آزمون‌های گاج VS هزینه آزمون‌های قلم چی | هزینه آزمون‌های آزمایشی کنکور چقدر است؟

 

خدمات سایت قلمچی بسیار غنی است. انتشار بی شمار مقاله کنکوری ، فیلم های آموزشی کنکوری ، کارنامه سال های گذشته، مطالب انگیزشی، پیش بینی رتبه و بسیاری موارد دیگر در سایت قلم چی کمک بسیار زیادی به دانش آموزان می کند. در این وب سایت شیوه های متفاوت برای مطالعه و روز هر درس قرار گرفته و همچنین به تازگی فیلم های اموزشی نیز به صورت زنده و آفلاین برای استفاده داوطلبین در این سایت قرار می گیرد. بر همین اساس میتوان از وب سایت موسسه قلم چی به عنوان اولین راه حل در برطرف کردن مشکلات مهارتی و علمی نام برد.

 

تحلیل کارنامه آزمون های آموزشی و جامع گاج :

ویژگی یک کارنامه مناسب - آزمون گاج

کارنامه آزمون های گاج همواره عصر همان آزمون منتشر می شود و یکی از کامل ترین کارنامه های موجود در کشور می باشد. گاج پس از هر آزمون ۴ کارنامه علمی و مشاوره ای برای دانش آموز تنظیم میکند. کارنامه آزمون ها شامل مهم ترین مواردی است که شما برای برنامه ریزی صحیح به آن نیاز دارید. با بررسی این کارنامه ها که در بخش ورود به حساب کاربری سایت گاج وجود دارد اطلاعات دقیقی پیرامون میزان آمادگی فرد در هر مبحث خاص و البته آمادگی تست زنی او می باشد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد آزمون های گاج و دریافت کارنامه گاج می توانید با ورود به وبسایت موسسه گاج به بخش مربوطه در سایت بروید. شاید این مورد نیز به شما کمک کند تا تحلیل جامع تری در مورد گاج ارائه دهید.

کارنامه شخصی :

این کارنامه مخصوص شماست و اطلاعات زیر را به شما می‌دهد:

نمره خام دروس، نمره میانگین کل داوطلبان، نمره میانگین نفرات برتر، نمره تراز هر درس،‌ در مدرسه و شهر و سهمیه و استان و کشور، تعداد شرکت کنندگان در شهر، نمودار وضعیت داوطلب نسبت به وضعیت مطلوب در هر درس، رتبه داوطلب بدون نمره منفی، نمره و رتبه در زیر گروه‌ها

کارنامه جمع بندی :

این کارنامه هر نیم سال یکبار در اختیار شما قرار می‌گیرد و حاوی این اطلاعات است: نمودار پیشرفت در هر درس، میانگین نمره تراز هر درس، نمایش فاصله داوطلب برای رسیدن به رشته دلخواه، نمودار پیشرفت کلی دروس اختصاصی داوطلب، نمایش اشکالات در مباحث، نمایش تاخیر و غیبت‌ها

 

یک جلسه مشاوره تلفنی رایگان راهنمایی برای کنکور ۱۴۰۰ میخواهید؟

آیا قصد دارید در کنکور ۱۴۰۰ شرکت کنید؟ آیا نیاز به نحوه مطالعه و برنامه ریزی صحیح دارید ؟

مایلید یک جلسه مشاوره رایگان با مشاورین دانشجوی پزشکی و دندان پزشکی ما داشته باشید؟

کافیست همین الان “کنکور ۱۴۰۰” را به ۱۰۰۰۳۴۷ پیامک کنید.

مشاورین ما با شما تماس می گیرند و شما را راهنمایی می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک جلسه مشاوره رایگان

برای یک جلسه مشاوره رایگان با دانشجوی پزشکی، فرم زیر را پر کنید
درخواست یک جلسه مشاوره رایگان
close-link
دریافت لینک دانلود