خانه » مشاوره » انگیزشی » یاد بگیرید نه بگویید

یاد بگیرید نه بگویید

یاد بگیرید نه بگویید

یکی از شرایط موفقیت ، توانایی در مدیریت خویش است . مدیریت خود ، پارامترهای مختلفی دارد که یکی از آن ها «نه» گفتن است . دانش آموزی که می خواهد موفق باشد و پیشرفت کند باید بیاموزد «نه» بگوید ، وقتی برای درس خواندن برنامه ریزی می کنید، ممکن است عوامل مختلفی ، شما را از انجام این برنامه بازدارد .

تصور کنید که شما از مدرسه به خانه بازگشته اید و پس از استراحت،تصمیم گرفته اید ،دو درس را مطالعه کنید. مثلاً برای یکى از آن ها ۲ ساعت زمان بگذارید برای مطالعه ی درس همان روز مدرسه و همچنین حل چنداز مطالب تدریس شده و برای دیگرى ۱.۵ساعت در نظر بگیرید تا براى امتحان فرداى مدرسه آمادگى پیدا کنید.

 

بررسی کنید که چه عواملى مى تواند مانع انجام تصمیمات شما باشد؛ آن ها را لیست کنید. مثلاً شروع یک فیلم سینمایى، تماس یکى از دوستان و دعوت شما به حضور در مسابقه ی فوتبال یا … .آیا شما به این عوامل «نه» می گویید یا بلافاصله قید برنامه ریزیتان را میزنید و کار دیگری را جایگزین می کنید؟

 

توانایی «نه» گفتن ارتباط مستقیمی با اراده ما دارد.هرچه اراده قوی تری داشته باشیم راحت تر می توانیم «نه» بگوییم.

 

مصداق دیگری از مدیریت خود با «نه» گفتن سر جلسه ی آزمون است . شما در آزمون با انواع سوالات مواجه می شوید . برای این که بتوانید بیشترین استفاده را از زمان داشته باشید . باید از تکنیک ضربدر و منها استفاده کنید . در اجرای این تکنیک باید سوالاتی را که بلد هستید ولی وقتی گیرند ، کنار بگذارید تا اگر بررسی مجدد وقت داشتید ، به آنها پاسخ به چند سوال ساده محروم می شود : وقتی می پرسیم چرا این سوالات را رها نمی کند  ، می گوید : «دلم نمیاد».

 

این دانش آموز باید آگاهی خود را در مدیریت خود بیشتر کرده  و «نه»گفتن را تمریم کند.

 

بسیاری مواقع « نه » گفتن، کمک هاى جدى در زندگى به ما خواهد کرد. اگر از همین حالا که آن را تمرین کنید و هنگامی که عواملى قصد بر هم زدن برنامه ریزى درسى شما را دارد، از آن استفاده کنید، حتماً در زندگى آینده، موفق تر خواهید بود.

یک جلسه مشاوره تلفنی رایگان کنکور می خواهید؟

کافی است همین الان عدد ۱ را به شماره زیر پیامک کنید.

sms : 3000700460

مشاورین ما که از دانشجویان پزشکی هستند با شما تماس می گیرند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود
کنکور
بیش از 3 ساعت فیلم و صوت مشاوره کنکور رایگان
پیشنهاد می کنیم این فرصت را از دست ندهید

مهم نیست هوش شما چقدر است، مهم نیست تا به حال معدلتان چقدر بوده است، ما در این دوره نکاتی را به شما می گوییم که بتوانید بوسیله آن ها با افراد باهوش و درس خوان رقابت کنید.
مشاوره کنکور
بیش از 3 ساعت فیلم و صوت مشاوره کنکور رایگان
این پیشنهاد فقط یک بار ارائه می شود و پیشنهاد می کنیم این فرصت را از دست ندهید
شما فقط یک بار فرصت دریافت این هدیه ردنشدنی را دارید !
برای دانلود کافی است ایمیلتان را وارد کنید
برای دانلود کافی است ایمیلتان را وارد کنید
برای دانلود کافی است ایمیلتان را وارد کنید
هر هفته یک فیلم مشاوره رایگان می خواهید؟