خانه » مشاوره » برنامه ریزی » برنامه ریزی کنکور ۹۷ | کنکور ۹۷

برنامه ریزی کنکور ۹۷ | کنکور ۹۷

برنامه ریزی کنکور ۹۷

برنامه ریزی کنکور 97

با عرض سلام به دوست خوبم که از الان به فکر برنامه ریزی کنکور ۹۷ هستید. در ابتدا باید شما را تحسین کنم، چون ۹۵% کنکوری ها تا روز کنکور هم حتی به برنامه ریزی برای کنکور ۹۷ فکر نمی کنند! من سعی می کنم در این مقاله روش اصولی برنامه رزی کنکور ۹۷ و کلیه مواردی که شما باید بدانید را برایتان توضیح دهم. سعی می کنم این مقاله را در هفت قدم توضیح دهم.

 

قدم اول برنامه ریزی کنکور ۹۷ : انتخاب هدف

برنامه ریزی کنکور 97
برنامه ریزی کنکور ۹۷

شاید این قدم، مهم ترین قدم برنامه ریزی کنکور ۹۷ باشد. جالب است که اکثر مشاورین کنکور هیچ توجهی به این قدم مهم ندارند. ولی مشاورین مکتبستان، در جلسات مشاوره تلفنی، در ابتدا هدف کنکور شما را مشخص می کنند.

دوست خوبم، بدون هدف برنامه ریزی معنایی ندارد. چون برنامه ریزی باید بر اساس هدف شما باشد. این که چند ساعت مطالعه می کنید، چه منابعی تهیه کنید و … به هدف شما بستگی دارد. در ابتدای امر با خودتان رو راست باشید و به این سوال پاسخ دهید.

دوست دارید ده سال بعد چه کاره باشید؟

نغمه درون شما چیست؟

اگر انتخابتان چه رشته ای باشد، ۲۰سال بعد عذاب وجدان و یا حسرت نخواهید داشت؟

این گام شاید مهم ترین گام زندگی تان باشد.

تصمیم بگیرید می خواهید در چه شغلی مشغول به خدمت به هم نوعانتان باشید 🙂

سپس بر اساس هدف خود، ساعت مطالعاتی خود و حجم برنامه روزانه خود را مشخص کنید!

 

قدم دوم برنامه ریزی کنکور ۹۷ : انتخاب آزمون یا برنامه جامع

برنامه ریزی برای کنکور 97

فرض می کنم شما قدم اول را برداشتید و هدفتان را که شاید پزشکی باشد را انتخاب کردید. حال شما نیاز به یک برنامه جامع دارید. برنامه ای که در طول سال تحصیلی بدانید در هر بازه ای باید چه مباحثی را بخواند، چه زمانی مرور کنید و … .

پیشنهاد بنده به شما این است که در ابتدا در یک آزمون آزمایشی مثل قلم چی ، گزینه دو یا گاج شرکت کنید.

ولی خب اگر قصد شرکت در آزمونی را ندارید حتماً سعی کنید برنامه یکی از این آزمون های آزمایشی را تهیه کنید و بر اساس آن مطالعه کنید. داشتن یک برنامه جامع ضروری است و بهترین برنامه نیز برنامه آزمون های آزمایشی است.

تاکید می کنم حتی اگر قصد شرکت در آزمون خاصی را ندارید، سعی کنید برنامه یک آزمون مشخص را تهیه کنید و در طول سال تحصیلی با آن پیش بروید.

قدم سوم : برنامه ریزی درسی برای کنکور ۹۷

برنامه ریزی درسی

حال شما برنامه یک آزمون جامع را دارید. این برنامه برای هر دو هفته شما مباحث خاصی را معرفی کرده است. حال شما باید برای برنامه ریزی درسی برای کنکور ۹۷ خود، برنامه روزانه مطالعاتی را مشخص کنید که در هر روز چه حجم از این برنامه جامعی را که در گام قبل تهیه کردید را مطالعه کنید. این قدم هم بسیار ساده است و خیلی ساده آن را برای شما توضیح می دهم:

«برای هر هفته یک جدول تهیه کنید و در آن برای هر روز ۵ جای خالی مشخص کنید. ستون اول جای خالی ها را با درس زیست پر کنید. ستون دوم را با شیمی پر کنیدو ستون سوم را یکی در میان ریاضی و فیزیک بگذارید. در دو ستون آخر هم به صورت رندوم درس عمومی را قرار دهید». سپس برنامه جامع دو هفته ای آزمون را با این الگو در جاهای خالی قرار دهید و در هر روز بخشی از آن را طبق الگوی فوق بخوانید.

البته ما در یک همایش آنلاین، این گام را در ۱.۵ساعت و به صورت حرفه ای توضیح داده ایم! می توانید فیلم این همایش آنلاین را از لینک مقابل تهیه کنید : همایش آنلاین آموزش برنامه ریزی

 

قدم چهارم : منابع کنکور ۹۷ تجربی

منابع کنکور 97 تجربی

در گام بعدی شما باید مشخص کنید که هر درس را با چه منابعی می خواهید مطالعه کنید و منابع کنکور ۹۷ تجربی خود را انتخاب کنید.

منابعی که شما می توانید از آن ها استفاده کنید شامل DVD، کتاب آموزشی و جزوات است.

اگر در درسی حس می کنید تسلط نسبتاً خوبی ندارید بهتر است آن درس را با DVD مطالعه کنید. مزیت DVD آموزشی این است که در آن یک استاد همه مباحث کنکوری را به صورت دقیق به شما آموزش می دهد و خب طبیعتاً این امر باعث افزایش سرعت یادگیری و مطالعه شما می شود.

ما در مکتبستان برای همه دروس DVD آموزشی کامل و جامع داریم که شما می توانید برای مطالعه از آن ها استفاده کنید. شما می توانید همین الان کلمه DVD را به شماره ۰۹۱۱۴۱۰۹۰۰۴ پیامک کنید تا مشاورین ما با شما تماس بگیرند و شما را به صورت رایگان راهنمایی کنند.

در مرحله بعدی، در صورتی که تسلط مطلوب تری در درسی داشته باشید، می توانید از کتاب های کمک آموزشی بهره ببرید. کتاب های آموزشی بسیار زیادی موجود است که ما در فایل PDF زیر بهترین های آن ها را برای شما معرفی کردیم که می توانید PDF زیر را دانلود کنید و با آن ها آشنا شوید:

دانلود PDF بهترین منابع کنکور

 

قدم پنجم برنامه ریزی کنکور ۹۷: نحوه مطالعه صحیح دروس

نحوه مطالعه صحیح دروس

شاید زیاد شنیدیم که کنکوری خوندن با خوندن برای مدرسه متفاوت هست. دیگه شما برای یه امتحان تشریحی که اکثر سوالات آن حفظی هستند قرار نیست بخونین. شما الان باید برای کنکوری بخونین که قرار هست در ۴ساعت به بیش از ۲۰۰تست مفهومی از مباحث مختلف پاسخ بدین. پس باید شیوه های مطالعه خودتون برای کنکور۹۷ رو به شیوه های کنکوری خوندن تغییر بدین.

در لینک های زیر راجع به روش مطالعه دروس مختلف برای کنکور ۹۷ کامل توضیح دادیم:

روش های خوندن دروس برای کنکور ۹۷

قدم هفتم برنامه ریزی کنکور ۹۷: انتخاب یک مشاوره حرفه ای و صبور

کنکور 97

شما فقط یک بار کنکور می دهید و این یک بار تعیین می کند الباقی عمر خود را به چه صورت خواهید گذراند.

شما فقط یک بار کنکور می دهید، پس نباید برای برنامه ریزی کنکور خود ریسک کنید.

حضور یک مشاور در کنار شما سبب می شود تمام دغدغه های شما برطرف شود و خیالتان راحت باشد که تلاش و زحمت شما در مسیر صحیح است.

سبک مطالعه و برنامه ریزی در سال کنکور ریزه کاری های زیادی دارد و آگاهی از آن ها تعیین می کند که شما به چه رتبه ای در کنکور دست خواهید یافت.

در مکتبستان نیز با توجه به اهمیت راهنمایی و مشاوره ، تیمی از مشاورین توانمند را گرد هم آوردیم تا به شما در این سال حساس کمک کنیم.

مشاورین مکتبستان که همه از دانشجویان پزشکی هستند، به صورت اختصاصی برای شما برنامه ریزی کنکور را انجام می دهند.

هر ساله تعداد زیادی از کنکوری ها، به علت عدم آگاهی از برنامه ریزی صحیح، در سیر اشتباهی قدم بر می دارند و دچار سرنوشت سیاهی می شوند.

خدمات مشاوره مکتبستان به چه صورت است؟

مشاوره ما بر مبناى آزمون کنکور سراسری و قبولى شما در یک رشته تاپ و در  یک دانشگاه  خوب است .

✅ ما براتون یه برنامه از الان تا لحظه کنکور می نویسیم که شما دقیقا بدونید کجاى راه و مسیرید و چه اهدافى در پیش دارید:
✔️دقیقا چیا رو باید بخونید؟
✔️چند دور باید بخونید؟
✔️چه تستهایى؟
✔️چه مباحثى مهم تر هستن؟
✔️چه DVD هایى باید ببینید؟
✔️ بهترین منابع برای حال حاضر چیست؟
✔️ و …
جواب تمام این سوالات رو میدیم.
ضمنا براى هرروزتون هم برنامه می ریزیم که هر صبح که بیدار میشید بدونید تا آخر شب دقیقا چند صفحه از چه کتابى و چجوری باید بخونید!

️✅ هر موقع که شما احساس نیاز به تماس داشته باشید یا مشاورتون باهاتون کار داشته باشه با شما هماهنگ میکنن و تماس میگیرند.

✅ هرشب  از طریق تلگرام پیگیرى میشید.

✅هر شب نکات درس خوندن و متن های انگیزشی و تجربه های شخصی کنکوری که نویسنده همه شون مشاورین خودمون هستن و هیچ جای دیگه پیدا نمیکنید رو در گروه تلگرام مخصوص تیم مشاوره برای شما میذاریم

✅ هر زمان سوالى داشتید می تونید از مشاورتون مستقیما با تماس یا مسیج بپرسید.
برنامه هر فرد کاملا اختصاصى و شخصى خواهد بود.

 درطول این مدت آزمونهاى شما بررسی میشن و توسط دکتر کاویانی دقیقا روند پیشرفتتون ارزیابی میشه.

هزینه گروه مشاوره ما، ماهانه ۱۴۹ هزار تومان است.

برای ثبت نام می تونین از طریق کلمه “مشاوره” را به شماره زیر پیامک کنید :
sms : 3000700460

✅همچنین برای ثبت نام  می توانید از سایت اقدام کنید.

بعد از ثبت نام ؛ مشاور ویژه شما با شما تماس خواهند گرفت.

درخواست یک جلسه مشاوره رایگان برای معرفی خدمات مشاوره مکتبستان:

✅شما می توانید کلمه “مشاوره” را به شماره ۳۰۰۰۷۰۰۴۶۰ پیامک کنید. مشاورین ما با شما تماس می گیرند و شما را راهنمایی می کنند.

مشاوره کنکور

کنکور سال ۹۷

این ها هفت گام مهمی بودند که به شما کمک می کنند که برنامه ریزی کنکور ۹۷ را به بهترین نحو ممکن انجام دهید.

امیدواریم که شما عزیزان در این سال بتوانید به بهترین نحو ممکن برای خود برنامه ریزی کنید و بهترین نتایج ممکن را کسب کنید.

با آرزوی موفقیت برای تک تک شما عزیزان

۳۱ نظرات

 1. سلام
  من اگه طبق برنامه ریزی بسته ها پیش برم میتونم موفق شم؟
  سال دیگه کنکور دارم اما قبلا اصلا هیچی نخوندم معدلمم متوسطه لطفا راهنمایی کنین

  (۰)
 2. مرسی از مطالب مفیدتون

  (۰)
 3. به یک برنامه ریزی و هدف نیاز دارم…

  (۰)
 4. سلام .ممنون از پکیج های بی نظیرتون
  راستی شما پکیج آموزش ریاضی یازدهم رو هم دارین؟

  (۰)
 5. سلام من فکر میکنم باید کتابهای نظام جدید رو تهییه کنین و بخونین به نظرم چاره ی دیگه ای نداریم من میخوام سال ۹۷ کنکور بدم خودمم این دغدغه رو دارم که اگه قبول نشم مجبورم با نظام جدید بسازم

  (۰)
 6. سلام خسته نباشید…سوالی داشتم در مورد کنکور ۹۷…اینکه چه تعداد از کتابهای دبیرستان تغییر کردن؟ همچنین اگه کسی لیسانس دانشگاه پیام نور باشه در صورت شرکت مجدد در کنکور سراسری و در صورت قبولی در یکی از رشته های پزشکی و دندان پزشکی و داروسازی آیا باید شهریه پرداخت کنه یانه؟خواهش میکنم اگه کسی میتونه پاسخ سوالم رو بده…ممنون ازتون

  (۰)
  • سلام.من خودمم لیسانس مهندسی از دانشگاه دولتی دارم و ۹۷ میخوام کنکور سراسری بدم چون پرستاریو دوست داشتم و بخاطر بابام مهندس شدم.تحقیق کردم،اگر دولتی یا … تو مقطعی مثل مهندسی مدیریت یا هرچیزی به غیر از رشته های علوم پزشکی تحصیل کرده باشین برای شرکت تو کنکور سراسری مانعی نداره و حتی شهریه هم نباید پرداخت کنین.شما ک پیام نور درس خوندی حتی اگه رشته های مهندسی هم بخونی نباید شهریه بدی چون تاحالا از هزینه های دولتی استفاده نکردی 🙂 یک بار مجازی ؛)پس بخون واسه هرچیزی که دوست داری

   (۰)
 7. میگما… تو بین دی وی های متعدد آموزشی کدوما بهترن؟

  (۰)
 8. سلام کنکور ۹۸ از نظام جدیده.یعنی همون دهم و یازدهم و دوازدهم

  (۰)
 9. از چه تاریخی شروع به خوندن کنیم بهتره؟؟
  از دهم تیر دیر نیست که؟

  (۰)
 10. عالی بود مرسی از سایت خوبتون

  (۱)
 11. سلام.کنکور ۹۸ چه درسایی عوض میشن؟

  (۱)
 12. با سلام.من بعد از ۱۲ سال قصد دارم کنکور تجربی شرکت کنم.در مورد اینکه کتابهای چه سالی رو باید مطالعه کنم،راهنمایی میخواستم.ممنونم🙏

  (۱)
 13. سلام من بعد ۱۰ سال میخوام دوباره کنکور بدم رشته پزشکی بیشتر درس ها رو فراموش کردم و اینکه نه کتابی دارم نه جزوه ایی حالا با این اوضاع من چی کار باید بکنم؟

  (۱)
 14. با سلام ببخشید یه سوالی داشتم
  من دانشجوی ترم پنج معماری دانشگاه آزاد هستم میتونم تو کنکور سال ٩٧ بدون انصراف شرکت کنم و در صورت قبولی از رشته دلخواهم از دانشگاه انصراف بدم و تو رشته جدید ثبت نام کنم ؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

  (۲)
  • بله میتونین، فقط موقع ثبت نام اینترنتی کافیه که گزینه‌ی دانشجوی انصرافی بودن رو انتخاب کنین. بعدا اگه توی کنکور قبول شدین میتونین انصراف بدین و اگر هم نشدین به تحصیل خودتون ادامه بدین

   ()
 15. سلام ایا قطعیتی برای تغییر نظام هست ؟ برای کنکور سال های بعد از ٩٧ باید چیکار کرد؟؟؟؟؟

  (۱)
 16. سلام من امسال کنکور دارم می خواستام بدونم که اگر امسال قبول نشدم و خواستم سال دیگه شرکت کنم باید کار خاصی کنم
  ممنون میشم جواب بدید برام خیلی مهمه

  (۰)
 17. تشکر.منم خیلی دلهره دارم برای کنکور ۹۷

  (۱)
 18. باسلام و دعای خیر
  بنده شاغل هستم ولی وقت ازاد دارم روز ۸ ساعت مفید و از الان که برج ۶ هست میخوام استارت پزشکی رو بزنم نا گفته نماند که بنده فقط در درس ریاضی ضعیف هستم خیلی ضعیف چ راهکاری برای من پیشنهاد می دهید من الان ۲۷ ساله هستم و شاغل

  (۲)
 19. با سلام میخواستم بدونم من برای ۹۷ میتونم از کتابای چاپ ۹۴ و بعضیاشون۹۵ استفاده کنم؟
  تغییری نکرده که؟
  درضمن من رشته ریاضیم

  (۱)
  • سلام خسته نباشید…سوالی داشتم در مورد کنکور ۹۷…اینکه چه تعداد از کتابهای دبیرستان تغییر کردن؟ همچنین اگه کسی لیسانس دانشگاه پیام نور باشه در صورت شرکت مجدد در کنکور سراسری و در صورت قبولی در یکی از رشته های پزشکی و دندان پزشکی و داروسازی آیا باید شهریه پرداخت کنه یانه؟خواهش میکنم اگه کسی میتونه پاسخ سوالم رو بده…ممنون ازتون

   (۲)
  • سلام اگه ۹۵به بعدباشه بهتره

   (۰)
 20. سلام برای قبولی در رشته برق دانشگاه تهران روزانه چقدر باید بخونم؟لطفا بهم ایمیل بزنید (با تشکر از مقاله عالیتان)

  (۳)
 21. سلام.من فارغ التحصیل رشته معماری هستم و میخواستم برای پرستاری بخونم چون شنیدم پرستای بازار کار خوبی داره و قبولیش برای آقایون آسون تره.آیا برای بنده هم مشاوره کنکور انجام میدید؟هزینه کلیش چقدر میشه

  (۳)
 22. سلام وقت بخیر
  ببخشید من امسال کنکور دادم ولی رتبه خیلی بدی کسب کردم و میخوام دوباره بخونم اینکه شما میگین طبق برنامه پیش برم من الان از برنامه گزینه۲ خیلی عقبترم و الان که نصف تابستون رد شده من نمیتونم همه درسارو مث بقیه یبار دور کنم بنظرتون چیکار کنم درسای مهم و اونایی که توش اشکال دارمو بخونم؟
  ممنون میشم کمکم کنین

  (۵)
 23. سلام.من به دلایلی نمیتونم کنکور۹۷شرکت کنم..میخواستم بدونم کنکور۹۸از کتابهای اموزشی نظام جدیده (دهم و یازدهم و دوازدهم)یا از نظام قدیمه( دوم و سوم دبیرستان و پیش)؟؟؟اگه کنکور ۹۸از نظام جدیده پس تکلیف پشت کنکوریا چی میشه که میخوان واسه بار دوم که همون کنکور۹۸میشه شرکت کنن چیه؟؟؟خواهش میکنم اگه کسی پیاممو میبینه و میتونه جواب بده جوابمو بده خواهش میکنم.

  (۳۱)
  • سلام
   احتمالا از کتابای جدیده
   ولی از الان استرسه اونو ندیدن به خودتون چون من شنیدم که ساله ۹۸ هم قدیم جدا برگزار میشه
   منطق هم همینه واسه سال سومیا که ۹۷ اولین کنکورشونه
   یه فرصت دیگه هم باشه

   (۲)
  • البته سال سومیای الان که باید میگفتم جهارم
   فردا دیگه اوله مهره😄😂😂

   (۱)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود
کنکور
بیش از 3 ساعت فیلم و صوت مشاوره کنکور رایگان
این پیشنهاد فقط یک بار ارائه می شود و پیشنهاد می کنیم این فرصت را از دست ندهید
شما فقط یک بار فرصت دریافت این هدیه ردنشدنی را دارید !
برای دانلود کافی است ایمیلتان را وارد کنید
برای دانلود کافی است ایمیلتان را وارد کنید
برای دانلود کافی است ایمیلتان را وارد کنید
هر هفته یک فیلم مشاوره رایگان می خواهید؟