خانه » مشاوره » بهترین منابع » بهترین منابع کنکور

بهترین منابع کنکور

دراین مطلب بهترین منابع کنکوری تجربی و ریاضی، انسانی و هنر خلاصه و مفید شرح داده شده است. در اغلب سایت ها منابع گوناگونی معرفی شده که بیشتر آنها عامل سردرگمی و وسواس فکری داوطلبان کنکوری است. سایت مکتبستان همواره سعی داشته بهترین و ناب ترین مطالب را مختصر و مفید ارائه دهد چراکه معتقدیم “وقت یک داوطلب کنکوری ارزشمندترین سرمایه اوست!”

بهترین منابع کنکوری
بهترین منابع کنکوری

بهترین منابع کنکوری دروس عمومی (تمامی رشته ها):

بهترین منابع کنکوری درس ادبیات و زبان فارسی:

بهترین منابع کنکوری

برای رسیدن به درصد عالی در درس ادبیات باید کتاب ها را به صورت مبحثی تهیه کنید:

برای لغت، املا و واژگان: نشر الگو

زبان فارسی و آرایه: کتاب تخته سیاه

قرابت معنایی: واسه آموزش دریافت و مهروماه و خوشخوان …واسه تست الگو

تاریخ ادبیات:اگر میخواهید تمام تاریخ ادبیات ها را یکجا و شسته رفته داشته باشید: کتاب تخته سیاه

پیشنهاد می کنیم پس از پایان هر مبحث از کتاب های فوق تست ها را از کتاب ادبیات موضوعی گاج بزنید. و از پراکندگی مباحث در کتب مختلف نترسید! با تهیه بهترین منابع شما یک گام از بقیه داوطلبان جلوترید!

اگر فقط یک کتاب میخواهید –> ادبیات موضوعی گاج

 

 

بهترین منابع کنکوری عربی:

بهترین منابع کنکوری

کتاب های درس عربی را با توجه به سطح خود انتخاب کنید. برای درس عربی اگر پایه ی ضعیفی دارید پیشنهاد میکنیم از لوح فشرده عربی کنکور استفاده کنید. فوق العاده به شما کمک خواهد کرد.

درصورتی که سطح قابل قبولی دارید میکرو گاج  ، خیلی سبز( فوت و فن عربی ) استفاده کنید.

توجه بفرمایید کتاب ایاد فیلی نیز یکی از منابع خوب سابق بوده است در سال های اخیر به دلیل استاندارد نبودن کامل تست ها صرفا جنبه آموزشی داشته و توصیه نمی شود.

 

 

بهترین منابع کنکوری دین و زندگی:

بهترین منابع کنکوری

برای درس دین و زندگی ابتدا کتاب درسی!! باید آیات کتاب های دین و زندگی ۲و۳و۴ را کامل یاد بگیرید بطوری که اگر آیه ای پرسیدند آیات قبل و بعد آن را بدانید و به سرعت تشخیص دهید که مربوط به کدام سرتیتر یا تییتر از متن درس است.

پس از کتاب درسی کتاب گاج (جامع و آیات و نکات) که بصورت مفصل به به این درس پرداخته و اگر به دنبال یک کتاب خلاصه تر هستید خیلی سبز را پیشنهاد میکنیم که حجم کمتری دارد اما پس از کتاب گاج بهترین منبع کمک درسی شناخته شده است.

 

 

بهترین منابع کنکوری زبان انگلیسی:

بهترین منابع کنکوری

برای زبان انگلیسی کتاب مبتکران دکتر اناری. همچنین کتاب انتشارات شبقره (رضا کیاسالار)خیلی سبز جامع، reading خیلی سبز. تمام کتاب هایی که در این مطلب معرفی شده منابع بسیار خوبی هستند و تفاوت زیادی با هم ندارند و اولویت بندی انجام شده بخاطر تمایز های جزئی است.

 

 

و اما دروس اختصاصی: بهترین کتب کمک آموزشی دروس اختصاصی کنکور تجربی، ریاضی، انسانی و هنر به ترتیب در ادامه بررسی شده است.

بهترین منابع کنکوری تجربی (دروس اختصاصی):

موثرترین کتاب های تستی و کمک درسی زمین شناسی: 

 

اولین، بهترین و قدرتمند ترین کتاب در زمین شناسی به لحاظ حجم مطلب و تاثیر خارق العاده آن برای کنکور کتاب  هفت چیز زمین شناسی خیلی سبز. که با وجود حجم کم میتوانید در مدت زمان کوتاه به درصد بسیار خوبی برسید. اگر میخواهید درصد بالایی در زمین شناسی کسب کنید کتاب زمین شناسی جامع مهر و ماه (که تقریبا حجم آن دوبرابر کتاب خیلی سبز است و دارای تست های بیشتری است) را نیز توصیه میکنیم.

 

 

بهترین منابع کنکور تجربی زیست شناسی:

بهترین منابع کنکوری

بهترین کتاب موجود درحال حاضر برای زیست در کنکور تجربی همایش زیست شناسی (نشر دریافت) . این کتاب بیشتر برای درسنامه است و برای تست از کتاب های گاج استفاده کنید. در اغلب کتب گاج استاندارد های تستی رعایت شده است.

توجه: پیشنهاد ما برای بدست آوردن درصد بالا در زیست شناسی کنکور پک کامل زیست (۵جلد کتاب): کتاب ۲ جلدی همایش زیست شناسی (برای درسنامه) و برای تست: کتب سال دوم و سوم و سال چهارم گاج.

*یکی از درسنامه هایی که علیرغم اینکه شاید خیلی معروف نباشد ولی به شخصه خیلی قبول دارم کتاب فاگوزیست فردین جوادی است. اگر واقعا دوست دارید بر روی یک کتاب حجیم و فوق العاده وقت بگذارید شدیدا فاگوزیست را پیشنهاد میکنم.

اگر می خواهید تست بیشتری کار کنید از کتب ۸۰۰۰تست گاج برای تست استفاده کنید.

 

 

بهترین منابع کنکور درس ریاضیات رشته تجربی:

بهترین منابع کنکوری

 

درصورتی که مهارت بالایی در درس ریاضی ندارید ابتدا از کتاب آبی کانون (سطح ساده) استفاده کنید و برای مرحله بعد (سطح پیشرفته) کتاب خیلی سبز .

اگر قصد دارید کتابی داشته باشید که درسنامه خوبی داشته باشد بنده مهروماه را پیشنهاد میکنم.

کتاب جامع مهروماه کتاب بسیار خوبی است درسنامه ی مفهوم تری نسبت به تخته سیاه دارد .

 

 

بهترین منابع کنکور تجربی فیزیک:

بهترین منابع کنکوری

کتاب های برتر درس فیزیک نیز همانند درس ریاضی، برای کار ساده از کتاب آبی کانون و برای سطح پیشرفته تر کتب گاج نقره ای و پس از آن خیلی سبز

 

 

تجربی بهترین منابع کنکور شیمی:

بهترین منابع کنکوری
کتب تستی و آموزشی شیمی

برای درس شیمی بسیاری معتقد اند شیمی سال دوم مبتکران  بهترین منبع و برای شیمی سال سوم و چهارم خیلی سبز  مناسب ترین کتب شیمی هستند. 

 

 

بهترین منابع کمک درسی کنکور ریاضی (دروس اختصاصی)

برای دروس حسابان :  میکرو گاج(سفید).

گسسته و جبر و احتمال:  فار، میکرو گاج (سفید)

برای هندسه۱، هندسه۲ و هندسه تحلیلی: کتاب های هندسه پایه و تحلیلی الگو

برای درس فیزیک کتاب های برتر درس فیزیک نیز همانند درس ریاضی، برای کار ساده از کتاب آبی کانون که درسنامه های کوتاه تر و خلاصه تر و پس از آن به تست کنکور پرداخته. و برای سطوح بالاتر گاج نقره ای پیشنهاد می شود.

برای درس شیمی سال دوم مبتکران کتاب های مبتکران سال سوم و چهارم حاوی توضیحات اضافی است که در کنکور مورد سوال قرار نمیگیرد.بنابراین اگر زمان کافی برای مطالعه آنها ندارید بهترین منبع شیمی سال سوم و چهارم خیلی سبز  است.

 

بهترین کتاب های کمک درسی کنکور انسانی (دروس اختصاصی)

ریاضی رشته انسانی: ریاضیات انسانی گاج .

اقتصاد: برای درس اقتصاد شیوه ی طرح سوال در کنکور به دو شکل حفظی و مسئله است. برای تست های حفظی می بایست کتاب درسی خودتان را به صورت کامل مطالعه بفرمایید و برای یادگیری مسائل نیز از کتاب اقتصاد مهر و ماه استفاده کنید.

ادبیات اختصاصی رشته انسانی : در درجه اول مطالعه کتاب درسی. برای تست از کتاب ادبیات اختصاصی گاج استفاده کنید و برای مبحث عروض و قافیه کتاب ادبیات سال چهارم انسانی گاج (گاج سبز) نیز پیشنهاد می شود.

عربی انسانی: عربی اختصاصی خیلی سبز. تاریخ و جغرافی: ابتدا کتاب درسی و برای تست خیلی سبز. علوم اجتماعی: ابتدا کتاب درسی و برای تست می توانید از تمام منابع موجود در بازار استفاده کنید.

فلسفه و منطق: ابتدا خواندن عمیق کتاب درسی و برای تست زدن از کتاب فلسفه و منطق گاج و کتاب فلسفه سال چهارم(پیش دانشگاهی) گاج استفاده کنید. روانشناسی نیز ابتدا کتاب درسی و برای تست خیلی سبز

 

 

بهترین منابع کنکور هنر

کتاب های انتشارت مبتکران و راه اندیشه، مشق هنر و قلم چی جزو بهترین منابع کمک درسی کنکور هنر محسوب می شوند.
درک عمومی هنر: هنر در گذر زمان(هلن گاردنر). تاریخ هنر(کمبریج).خلاصه تاریخ هنر(پرویز مرزبان)
درک عمومی ریاضی و فیزیک: از منابع مشترک رشته تجربی و ریاضی استفاده کنید که برخی این بخش های مشترک عبارت اند از: محاسبات عددی (تناسب،درصد و معادلات و …) هندسه (زاویه، چهار ضلعی،تبدیلات و احجام فضایی) فیزیک( اندازه گیری،حرکت،نیرو،نور،الکتریسیته ساکن،مغناطیس و….) برای ترسیم فنی: رسم فنی عمومی(احمد متقی‌پور) و سعید درویش(منشور دانش). خلاقیت تصویری تجسمی:مبانی هنرهای تجسمی(غلامحسین نامی). مبانی‌طراحی‌گرافیک(آرمین هیوفمن). خلاقیت نمایشی:تاریخ سینما(مسعود مهرابی) خواص مواد: آیندگان. خلاقیت موسیقی: تئوری موسیقی(مصطفی کمال پور تراب) و ساز شناسی(پرویز منصوری) از جمله منابع کمک درسی پیشنهادی شناخته شده برای رشته هنر هستند.

۱۸۹ نظرات

 1. سلام
  میخواستم کتاب فاگوزیست پیش دانشگاهی رو تهیه کنم اما پیدا نکردم
  میتونین راهنمایی کنین از کجا پیداش کنم?
  ممنون میشم

  ()
 2. برای تسلط کامل روی مسایل شیمی چه کتابی خوبه؟بعداینکه من شیمی جامع گاج رودارم بازم واسه شیمی پیش بایدکتاب بگیرم

  ()
 3. حسابان میکروخیلی درسنامه هاش ضعیفه بهترازاون چی چی هست

  ()
 4. من کتاب پنج گنج جامع مهر وماه رو برا ادبیات گرفتم و میبینم که همه دارن ادبیات موضوعی گاج میخونن به نظر شما با مهروماه نمیتونم نتیجه بگیرم؟

  (۰)
 5. سلام با تشکر از سایت خوبتون میخواستم بپرسم واسه کنکور کدوم کتاب برای زبان انگلیسی بهتره

  (۰)
 6. سلام من یک دانش اموز رته ریاضیو فیزیکم و البته حلیاتم خیلی جلو هستش ولی تو عمومی تو دین و زندگی خیلی مشکل دارم نیم تون مآیاتش رو به راحتی حفظ کنم و تا حالا از ۴۰ به بالا نزدم این درس رو موندم چی کار کنم می شه راهنماییم کنین ؟؟

  (۰)
 7. سلام میشه راهنماییم کنید
  من یک کتاب جامع ادبیات می خوام حالا نمی دونم چی بگیرم بعضیا میگن کلک معلم عالیه شمام گفتین ادبیات موضوعی گاج میشه راهنمایی کنید.

  (۱)
 8. سلام لطفا برای نظام جدید هم کتاب تست توصیه کنید.
  سپاس.

  (۱)
 9. سلام لطفا برای بچه های نظام جدید هم کتاب تست معرفی کنید.
  سپاس.

  (۱)
 10. سلام من برای شیمی پیش دانشگاهی مبتکران تهیه کنم یا خیلی سبز میله خودم رو خیلی سبزه ..بیشتر میخوام رو درس نامه کار کنم

  (۱)
 11. سلام من شیمی دو مبتکرانو چاپ ۸۸رو دارم میخواستم بدونم کتاب محتواش عوض شده یعنی نیاز دارم چاپ۹۵رو بگیرم یا نه…چون تو سایت ها نگاه کردم حتی جلدشم عوض نشده بود

  (۰)
  • علم که تغییر نکرده همونه فقط خیلی تغییر انچنانی نداشته فقط از نظر تستی احتمالا نیاز به کتاب جدید داشته باشی
   از نظر من کسیکه یه کتابو عمیق بخونه و یه مطلب رو کامل یاد بگیره کافیه این تغییرات کتابا جدید کردن کتابا همه تبلیغن

   (۱)
 12. برای تمام کتاب های رشته ی ریاضی پایه دهم چه کتاب هایی مناسب هستند

  با تشکر

  (۱)
 13. سلام.شما نظرتون درباره ی منبع زبان واسه کنکور زبان چیه؟؟میشه بهترین منبع رو معرفی کنین…؟؟

  (۱)
 14. سلام خواهش میکنم کمکم کنین من در تست زنی فیزیک پایه مشکل دارم نمی توانم حتی یه تست ازگاج رابزنم وقتی حجم زیاد فیزیک پایه گاج رادمیبینم بیخیال میشم راهی است که فیزیک رادرست وبا یک کتاب باحجم معقول یادبگیرم کمکم کنین

  (۱)
 15. سلام خسته نباشید
  خواستم بپرسم برادروس زیراین کتاباخوبن
  زیست خیلی سبزونشرالگو
  فیزیک آبی کانون
  ریاضی آبی کانون
  شیمی مبتکران
  عربی ایادفعلی
  زبان دکتر شهاب اناری
  زمین خیلی سبز
  ادبیات جامع مهروماه پنج گنج

  (۱)
 16. سلام.پک کامل کنکور آسان است رو کامل تهیه کردم و در حال خوندم و میخوام واسه کنکور ۹۶ اماده شم.به نظرتون نیازی هست منابع دیگرو تهیه کنم.منابع تستی رو کخ تو سایت معرفی کردین تهیه کنم کافیه؟ممنون میشم جواب بدین

  (۱)
 17. با سلام من درسمو تمام کردم
  میخوام کنکور۹۶بدم
  تجربی
  شرکت در کلاس های مدرسان شریف دگنبدان چگونه است؟؟

  (۱)
 18. سللم . من سال سوم تجربی هستم یعنی امسال می رم چهارم. برای ریاضی نمی خوام کلاس برم کدوم کتابو بخونم می تونم به درصد بالایی برسم ؟
  یه کتاب می خوام که هم تست های زیاد و مناسب و هم درسنامه خوبی داشته باشه .
  ببخشید یه سوال دیگه کتاب زیست شناسی با طعم IQ انتشارات کوله پشتی کتاب خوبیه برای رسیدن به درصد بالا ؟

  (۱)
 19. سلام برای درس امار و مدل سازی ( تست)به نظر شما چه کتابی بهتر است؟

  (۱)
 20. سلام ببخشید جچوری میشه پک کامل زیست و عربی رو تهیه کرد؟

  (۱)
 21. من دی وی دی های کنکور آسان رو تهیه کردم
  کتاب تست طبقه بندی شده بدون درسنامه فقط برای تست چی پیشنهاد می کنید؟

  (۱)
 22. ممنون از توضیحاتتون.
  من کلا با ریاضی مشکل دارم (از پایه)
  حالا این کتاب مهر و ماه رو خریدم، ببینم خدا چی می خواد.

  (۱)
 23. منم این سوال که کدوم کتاب زیست همایش یا خیلی سبز بهتره برام پیش اومده و نمی دونم چکار کنم لطفا دیلشو بگید

  (۱)
 24. کسایی که خیلی سبز و زیست همایش رو دارن لطفا راهنمایی کنند کدومش بهتره و علتش.

  (۱)
  • من امسال میرم سوم برای دوم همایش عمارلو و خیلی سبز کار کردم نکاتو از عمارلو به کتاب منتقل دادم و همراه اون خوندم تستم از خیلی سبز کار کردم و هر نکته ای داش به کتاب منتقل کردم

   (۰)
 25. سلام خسته نباشید
  خواستم بدونم پیشنهاد شما بین خیلی سبز و نشر الگو برای زیست پیش چیه?

  (۱)
  • دانشجوی ترم 1 پزشکی شهید بهشتی

   اکثر دبیرا نشرالگو رو مناسب تر میدونن چون متنش به کتاب خیلی شبیه تر از خیلی سبز هست…..اگه صرفا برای کنکور میخوای بخونی ….بازم بنظر من هشت هزار تست گاج خیلی بهتر از خیلی سبزه
   راستی رتبم توی کنکور ۹۴….۱۲۱ شد….برقرار باشید

   (۰)
 26. درود
  سوم ریاضی هستم ب نظرم هیچ منبعی بهتر از کتاب و سوالات کنکورهای سال های قبل نیس . میخواستم سوالات کنکور رو بطور دسته بندی و مرتب تهیه کنم … مثلا سوالاتی ک مربوط ب درس دوم دینی سال سوم هستن … همچین منبع کامل و جامعی هس؟؟ درضمن بجز اون میخواستم تست ریاضی و عربی و فیزیک و ادبیات هم زیاد بزنم علاوه بر اون سوالات.میخواستم کتابی معرفی کنین ک تست های استاندارد در حد کنکور باشه .
  مچرم

  (۱)
 27. سلام لطفا راهنمایی کنید .ایا درس نامه ها کل مطالب کتاب رو دربرمیگیره و نیازی به خواندن کتاب نداریم .یا مثلا باید یک فصل از کتاب رو بخونیم بعد درسنامه رو بخونیم بعد تست بزنیم ؟ کمکککککککککک

  (۱)
  • بچه ها خیلی وقته که از بیشتر مشاورا می پرسی درس رو بخونم،اولین حرفی که میگه اینکه…باید باید باید یکبار هم شده از روی کتاب درسی بخونیم…پس باید خونده بشن***من خودم از مشاورم پرسیدم ایا این جمله برای درسی مثله فیزیک هم اجبراییه ایشون با کمال قاطیت گفتن بله حالا من نمی دونم باید چیکار کنم…چون کتاب های فیزیک و ریاضی رو انداختم دور…بنظرتون من چیکار کنم؟؟؟

   (۱)
 28. سلام . بهترین کتاب های برای جمعبندی کتاب های خط ویژه گاج هستش فقط کتفیه شیمیش رو امتحان کنید ضمن خلاصه تو حجم کم و بازده بالا یه سری تکنیک داره برای حل سوالات که شما به راحتی میتونید محاسباتو قورت بدید
  در کل گاج از هر نظر توی منابع بهترینه و بی رقیب 🙂

  (۲)
 29. سلام من رشتم ریاضیه و کنکور ۹۷ بهم میخوره یعنی مهر ماه میرم سوم سال دوم هم به دلایلی از جمله بیماری نسبت به سال قبلش توی چندتا درس خاص افت پیدا کردم یعنی از معدل ۱۹/۶۷ سال اول رسیدم به ۱۸/۸۸ خرداد امسال تا الآنم که اوایل مرداده چیزی نخوندم میشه بهم بگید زمان باقی مونده از تابستون رو باید درس بخونم یا نه و اگر بله چی بخونم؟؟ در ضمن برای تک تک کتاب های سال دوم و سوم چه کتابی بخرم؟؟ ممنون از لطفتون آخه متن رو که خوندم کمی گیج شدم یعنی میشه فعلا برای تا آخر تابستونم یه برنامه ریزی درست و حسابی بدید که اول مهر سطحم از همکلاسام بالاتر باشه؟؟خیلی عقب افتادم بازم مرسی

  (۲)
 30. سلام ، دکتر جان من پایه درسی ام الان در حد هشتاده تو همه درس ها انقد که امسال خوندمشون:-( به جز ریاضی و فقط به خاطر رتبه زیر صد میخام دوباره بخونم که تا اخر تابستون تموم شده باشن و برم واسه جمع بندی ،کتاب هایی که خیلی قوی باشن رو میشه جداگونه بزنید ،ممنون

  (۲)
 31. سلام دکتر کاویانی نظرشما کلاس کنکوری خوبه یا دیویدیهای آموزشی خوبه بعد نظرتون درباره پرواز کنکوریها چطوره راستش من از شیمی این موسسه استفاده کردم واقعا برای من عالی بود

  (۲)
 32. سلام ببخشید این منابعی که گفتین برای سال های ۹۶ و۹۷ خوبه برای ما نظام جدید ها(سال دهم به بعد) چه منابعی رو سفارش میکنین.

  (۳)
 33. واقعا کتاب جالب نیست علاوه بر اینکه در سنامه ها اصلا کامل نیست در پاسخ هم هیچ توضیحی و تشریحی درباره جواب نداده تا حالا این همه کتاب خریدم کتابی به این بدی ندیدم . امیدوارم نظرم منتشر بشه هرچند بعید میدونم. اما لطفا هرگز این کتاب نخرید کاش به شعور دانش آموز کمی احترام میگذاشتن ۳۵۰۰۰ تومن کناب هیچ کارایی نداره

  (۳)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود
کنکور